Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Walka

Walka

Data opublikowania: 07.07.2009, 14:16
Ostatnia edycja: 12.04.2012, 10:35
Walka w grze Lionheart jest zazwyczaj mało skomplikowana. Klękasz na wrogu, by go zaatakować, lub wybierasz czar, żeby go użyć. Umiejętności twojej postaci określają skuteczność jej działań. Tutaj znajduje się kilka opisów, które warto przeczytać przed spotkaniem z wrogiem.

SZYBKOŚĆ ATAKU
Jeśli w głównym interfejsie postanowisz zmienić swoją szybkość ataku, w poniższej tabeli znajdziesz modyfikatory, które będą stosowane do ataków o poszczególnych szybkościach. Zwiększając szybkość ataków, zmniejszasz swoją celność. To może być przydatne przeciw słabym przeciwnikom. Wybierając ostrożniejszy tryb ataku, zadajesz ciosy wolniej, ale zwiększasz swoją szansę trafienia, co jest bardzo użyteczne przeciw silnym przeciwnikom, lub tai, których po prostu nie możesz trafić.


Wybrana szybkość ataku

Modyfikator Umiejętności

Szybkość ataku

Gorączkowy

-25%

+25%

Szybki

-15%

+15%

Normalny

0

0

Zaplanowany

+10%

-25%

Wykalkulowany

+33%

-50%

CELOWANIE
Jeśli chcesz celować w wybraną część ciała, sprawdź w poniższej tabeli, jaki ma to wpływ na szanse trafienia. Połowa kary do trafienia jest dodawana do szansy zadania trafienia krytycznego. A więc może nie będziesz trafiać tak często, ale jak już trafisz, będzie sporo radości.


Cel

Kara przy strzelaniu

Kara przy walce wręcz

Tułów

0

0

Nogi

20%

10%

Ręce

30%

15%

Głowa

50%

25%

TRAFIENIE KRYTYCZNE
Za każdym razem, gdy postać trafia, istnieje szansa na to, że cios będzie wyjątkowo poważny – będzie trafieniem krytycznym. Szansa zadania trafienia krytycznego jest większa, jeśli celujesz w konkretną część ciała.
Kiedy zadasz trafienie krytyczne, zawsze pociąga to za sobą zwiększone obrażenia. Ponadto jest szansa, że trafienie będzie miało dodatkowy efekt. Te specjalne rezultaty trafień krytycznych zależą od części ciała, w którą celujesz:

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.