Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Rodzaje duchów

Rodzaje duchów

Rodzaje Duchów

Chociaż podczas rozdarcia do Naszego świata przeniknęło wiele magii i duchów, lecz nie wiele z nich połączyło się z ludźmi i nie wszystkie były obdarzone wielką potęgą. Przeciętny mieszkaniec XVI wiecznej Europy, nigdy nie spotkał osoby władającej magia, poza Inkwizytorami. Poniższe zapiski z dziennika Inkwizytora dokładnie obrazują tą sytuację.

„Choć są niezmiernie rzadkie, miałem okazję zbadać kilka istot i ludzi dotkniętych zarazą magii. W większości przypadków był to wyraźny smród skazy, który dało się usunąć prostym oczyszczeniem. Ale strzeżcie się, bo choć niektóre biedne dusze padają ofiarą prostej magii, innych nawiedzają demony o wielce zaciekłej naturze. Choć sam nigdy nie spotkałem tych niecnych, pasożytniczych upiorów, dzięki zaufanym źródłom udało mi się dokonać następującego rozróżnienia. Podaję je tutaj dla dobra nauki, zrozumienia i dla potomności.”

Dychy Żywiołów

Duchy żywiołów wydają się najbardziej szlachetne – z braku lepszego słowa – ze złych istot. Choć są bez wątpienie zepsute do cna, zazwyczaj zachowują się dojrzale i rozsądnie. Ich piętno drży od energii, surowej i starożytnej.

Wydarzył się przypadek, gdy oskarżony kapał się w gorącym blasku oczyszczenia, błagając przeklętego ducha, by opuścił jego ciało i przerwał cierpienie, jakie skaza przynosi jego duchy. Duch pojawił się i swą krętą mową chciał targować się o wolność dla oskarżonego. Tak jakby oczyszczenie nie miało go uwolnić...

Duchy Demoniczne

Jeszcze nie postanowiłem, którego rodzaju duchów bardziej nie znoszę, demonicznych czy zwierzęcych. Duch demoniczne są gadatliwe, chaotyczne i często groźne, a także znacznie bardziej podstępne.

Na temat tego rodzaju ducha także posiadam tylko jedną adnotację, ale należy logicznie założyć, że tysiące takich jak on plugawią nasze społeczeństwo. Podobnie jak z duchem żywiołu, duch demoniczny został uwolniony poprzez oczyszczenie. Zły stwór oskarżył surowymi słowami inkwizycje o to, że torturowała jego gospodarza, jakby sam tego przez całą wieczność nie robił.

Duchy Zwierzęce

Duchy zwierzęce są chaotyczne i nieokrzesane. Myślą i działają jak stwór z głębi dżungli, sprowadzony w klatce do naszego świata porządku, prawdy i słuszności. Nie posiadam żadnych zapisków o tych demonach, ale istnieją na pewno, sądząc po ludziach skażonych zwierzęcą natura i piętnem zła.Tak oto postrzegane są duch w świecie Lionheart, to od ciebie będzie zależeć jakiego ducha wybierzesz sobie za towarzysza. Z każdym duchem będzie podróżowało się inaczej, jako radę mogę Ci jedynie dać, abyś wybrał tego, który najbardziej pasuje twojemu charakterowi lub sposobowi w jaki będziesz chciał przejść grę.„A wiele duchów wtedy przeniknęło do naszego świata, i wiele z nich związało się z ludźmi, obdarzając ich niewyobrażalną dotychczas mocą...”

 

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.