Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Neverwinter Nights

Neverwinter Nights

Neverwinter Nights (potocznie NWN)– to gra z gatunku cRPG. Wydana 18 kwietnia 2002 roku przez Atari, a w Polsce przez CD Projekt. Gra przenosi do świata Zapomnianych Krain, a konkretnie na kontynent Faerun do miasta Neverwinter. Miasto cierpi poważny kryzys z powodu epidemii „Szalejącej Śmierci”. Gracz wciela się w postać „młodego” poszukiwacza przygód, który chce uratować miasto i zostać bohaterem. Wraz z biegiem akcji i rozwiązywaniem problemu, pojawiają się kolejne pytania...

Gra oparta jest na znanym systemie RPG Dungeons & Dragons (3 edycja). System ten oferuje wybór 6 ras (człowieka, elfa, pół-elf, niziołka, gnoma i pół-orka) oraz 11 klas postaci (łowca, kapłan, druid, paladyn, wojownik, czarownik, czarodziej, mnich, łotrzyk, bard i barbarzyńca). Każda z ras i klas specjalizuje się w innej dziedzinie, zatem możliwości tworzenia postaci jest niezwykle dużo, zwłaszcza, że jest możliwość łączenia ze sobą klas.

NWN prócz trybu dla jednego gracza, w którym przemierza się cztery akty, oferuje wspaniały tryb mulitiplayer za pośrednictwem sieci LAN, jak i Internetu. Właśnie dzięki temu drugiemu trybowi i doskonałemu edytorowi (który pozwala na tworzeniu własnych kampanii oraz dodawania nowych elementów do silnika gry) gra nadal cieszy się ogromną popularnością graczy na całym świecie. W Internecie znajdziemy także wiele polskich serwerów, gdzie rozgrywka oferuje całkiem nowe możliwości, np.: rozbudowany system rzemiosła, arena walk gracz vs gracz, czy nawet wcielenie się w postaci i odgrywanie jej wraz z innymi graczami na zasadach zbliżonych do klasycznych gier fabularnych.

Gra doczekała się dwóch dodatków: Shadows of Undrentide i Hordes of the Underdark oraz kontynuacji: Neverwinter Nights II.

Wymagania sprzętowe:

Procesor Pentium II 450 MHz (lub kompatybilny), 128 MB RAM, karta graficzna GeForce 2 (lub kompatybilna), Windows 98/ME/2000(SP2)/XP

Powiązane newsy

  • Biblioteczka NWN 15.12.2006, 2 komentarzy

    Podczas gry w Neverwinter'a, przemierzając świat Fearun natkniecie się na wiele ksiąg. Chociaż nie biorą one istotnej roli w fabule, to jednak warto je przeczytać. Dzięki nim możemy lepiej przeniknąć do świata Fearun, poznać trochę jego historii, sławne postacie oraz trochę geografii. Lista książek znajdziecie w rozwinięciu lub tutaj.

  • Neverwinter Nights - diamentowa edycja 27.10.2006, 1 komentarzy
  • Recenzja dodatku 10.10.2006, 0 komentarzy

Komentarze

Avatar
freestylebst, 16.12.2009, 10:46
Prawdziwy następca Baldursa!!
Avatar
Karol Osiak, 03.02.2010, 17:00
Nie grałem w Baldurs Gate,ale Neverwinter Nights jest super Jak dla mnie 10/10.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.