Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Tworzenie postaci

Tworzenie postaci

System tworzenia postaci do gry Lionheart, nie jest zbyt skomplikowanych. Ale jeśli mamy pierwszy raz do czynienia z grą cRPG, a chcemy postać która będzie w pełni nas zadowalać, warto przejść ten, krótki poradnik. Klikamy w menu głównym na Rozpocznij Grę i już możemy szykować się do rozpoczęcia rozgrywki.

Kliknij by powiększyć


1 – Widzimy tutaj listę gotowych postaci, które przygotowali dla Nas twórcy gry. Klikając na imię postaci w punkcie 4 pojawia się współczynniki postaci. Jeśli jakaś z postaci Ci się spodoba kliknij na nią a następnie Rozpocznij – punkt 7. 2 – Jeśli graliśmy wcześniej w Lionhearta i eksportowaliśmy postać to teraz możemy zacząć grę tą samą postacią od nowa. Jeśli jakaś z postaci Ci się spodoba kliknij na nią a następnie Rozpocznij – punkt 7. 3 – Tutaj pojawi się wizerunek naszej postaci. Czyli jej wygląd. 4 – Tutaj te cztery zakładki przedstawiają wszystkie współczynniki, jakie ma postać, począwszy od poziomu, kończąc bo umiejętności. 5 – Jeśli chcesz być samodzielny i stworzyć swoją postać od podstaw, kliknij właśnie tutaj. W dalszej części tego samouczka rozwiniemy ten punkt. 6 – Pikając na ten przycisk wrócimy do menu głównego. 7 – Przycisk rozpoczynający grę, po uprzednim wyborze postaci. My chcemy zrobić własną postać od podstaw dlatego wybieramy punkt 5.


Kliknij by powiększyć


1 – Klikkając na konkretny przycisk wybieramy rasę postaci. Najeżdżając na każdy przycisk w ekraniku nad dole pojawi się jej, którka charakterystyka. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rasach, kliknij w artykule o nich. 2 – W tym miejscu wybieramy płeć postaci, nie ma on większego wpływu na grę. 3 – Znajdują się tu wszystkie współczynniki postaci, z początku wiele miejsc będzie pustych, z powodu tego, że nie mogłeś nie wybrać jeszcze rasy lub ustalić umiejętności, lecz nie martw się, przy zakończeniu tworzenia postaci twoje współczynniki będą pełne. 4 – W tym miejscu znajdują się cechy naszej postaci są nimi: Siła, Percepcja, Wytrzymałość, Charyzma, Inteligencja, Zwinność i Szczęście. Są to bardzo ważne wartości w grze więc dobrze zastanów się przed ustaleniem ich wartości. Każda rasa ma inne wartości początkowe tych cech jednak możesz odejmować wartości z jednej cechy i dopisywać do drugiej. Robisz to za pomocą plusów i minusów, które są obok każdej cechy. 5 – Tutaj pojawi się wygląd naszej postaci (zależny od rasy i płci). Strzałkami na górze i na dole tego ekranu możemy drobne modyfikować wygląd postaci. W tym miejscu fryzurę. 6 – Podobnie jak punkt 5, tylko tutaj wybieramy kolor ubrań naszej postaci. 7 – Tutaj podajemy jak nazywa się nasza postać. 8 – Jeśli wybrałeś inną rasę niż człowiek musisz wybrać jedną cechę rasową. Rozwiń pasek i wybierz jedną z nich. Wszystkie Cechy Rasowe do każdej rasy znajdziesz wypisane w artykule o nich. 9 – Wrócisz do poprzedniego okna. 10 – Kontynuujesz tworzenie postaci.
Oto przykładowy sposób na uzupełnienie tego okna. Postać jaką tworzymy będzie magiem.





Kliknij by powiększyć


1 – Możemy, lecz nie musimy, wybrać dwie lub jedną cechę. Cechy rozwijaja jedną zdolność postaci lecz osłabiają drugą. Wszystkie Cechy w artykule o nich. Umiejętności dodajemy lub usuwamy przyciskami: „Dodaj” i „Usuń”. 1a – W tym miejscu widzimy cechy, które wybraliśmy. 2 – Tutaj wybieramy jednego z trzech duchów. Każdy z nich jest patronem innego typu magii. Mamy do wyboru duchy: Ducha Boskiego, Ducha ?ywiołów, Ducha Demonicznego. Każdy duch w trakcie gry będzie inaczej zwracał się do twoje postaci oraz każdy ma innych charakter. Więcej na temat Duchów znajdziecie w artykule o nich. 3 – Tutaj wybieramy trzy umiejętności jakie dla naszej postaci są najważniejsze. W zależności od typu postaci, rasy, ducha i cech, powinniśmy wybrać odpowiednie umiejętności. Te 3 umiejętności, które wybierzemy nasza postać będzie uczyć się z większą łatwością. Wypisane wszystkie Umiejętności w artykule o nich. Podobnie jak w przypadku cech, dodajemy i usuwamy je przy pomocy przycisków. 3a – W tym miejscu widzimy umiejętności, które wybraliśmy. 4 – Teraz widzimy w tych czterech zakładkach wszystkie współczynniki naszej postaci. Teraz mamy okazje jeszcze je zmienić, w trakcie rozgrywki będzie to dużo trudniejsze. 5 – Cofamy się do poprzedniego okna tworzenia postaci. 6 – Rozpoczynamy Zabawę…

Podajemy przykładowy sposób na uzupełnienie tego okna.

Życzymy udanej zabawy!

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.