Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
"Dawno temu w Iłży" zdobywa prestiżową nagrodę

"Dawno temu w Iłży" zdobywa prestiżową nagrodę

Data opublikowania: 26.10.2010, 21:48 | Informacja prasowa
Tagi: polskie imperium, cenega, film, nagroda, dawno temu w iłży

Cenega, wyłączny partner firmy 1C w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz partner na Węgrzech z przyjemnością ogłasza, że na płycie z grą Polskim Imperium: Od Krzyżaków do Potopu fani kina i historii będą mogli znaleźć do obejrzenia pełnometrażowy film „Dawno temu w Iłży”, nakręcony przez polską grupę rekonstruktorską.

Mimo, że jest to produkcja offowa, to film został zrealizowany z niezwykłym rozmachem. Otrzymał nagrodę za najlepszy zagraniczny film przygodowy (The Best International Adventure Feature) na New York International Independent Film and Video Festival. Jest to największy festiwal kina niezależnego w Stanach Zjednoczonych.

Informacje o filmie „Dawno temu w Iłży” "Dawno temu w Iłży" jest opowieścią przygodową, z elementami romansu rycerskiego, rozgrywającą się w XIII wiecznej Polsce.

Nastały mroczne czasy rozbicia dzielnicowego. Rozdarty wewnętrznymi konfliktami kraj pogrążony jest w chaosie. Kochający wolność i niezależność Piotr zwany Waskiem, rycerz-rozbójnik zamieszkujący na zamku w Iłży, postanawia ożenić się z córką ruskiego kniazia. Układ ten ma zapewnić mu silnego sojusznika w walce z każdym, kto by chciał go sobie podporządkować.

Biskup krakowski - sędziwy dostojnik kościelny, uważa go za wichrzyciela i awanturnika, którego za wszelką cenę należy poskromić. Piotr jako jedyny odmówił złożenia mu hołdu lennego. Wysłanie przeciw niemu wojska nie przyniosło pożądanego rezultatu. Postanawia więc działać inaczej. Dowiedziawszy się o planowanym ślubie wysyła swojego najlepszego człowieka, który porywa młodą księżną, podczas podróży. Jej miejsce zajmuje zaś tajna agentka biskupa. Bezwzględna kobieta, której zadanie polega na wyeliminowaniu szlachcica z gry. Przypadek jednak sprawia, że młody rycerz Maćko, który eskortował kniaziównę, przeżywa napad na konwój i na własną rękę postanawia odbić księżną z rąk porywaczy. Kolejny, krwawy konflikt zbrojny wisi na włosku.

Film jest produkcją całkowicie offową, zrealizowaną amatorskimi środkami za bardzo skromny budżet, jednak jest fabułą o niespotykanym w kinie amatorskim rozmachu. Było to możliwe dzięki bezinteresownej pomocy i pasji wielu ludzi ze środowiska rekonstrukcyjnego, oraz spoza niego. Realizacja, od pierwszego klapsa, do ukończenia postprodukcji, trwała cztery i pół roku.

Cechy gry Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu:

 • Długa i pasjonująca kampania koncentrująca się na budowie potęgi Rzeczypospolitej
 • Mnóstwo postaci znanych z kart historii, jak chociażby Kazimierz Wielki
 • Typowo polskie jednostki bojowe, w tym niepokonana przez wieki husaria
 • Wiernie odwzorowane realia historyczne Rzeczpospolitej szlacheckiej (konsultacja Jacek Komuda)
 • Ekskluzywne dodatki w formie cyfrowej:
 • Pierwszy rozdział powieści „Krzyżacka Zawierucha” Jacka Komudy w formie audiobooka
 • Obszerny fragment powieści Roberta Forysia „Początek nieszczęść królestwa”
 • Pełnometrażowy film historyczny „Dawno temu w Iłży”
 • 5 zwycięskich zdjęć z konkursu Fotogrunwald.pl
 • Spot telewizyjny zapowiadający 600-lecie bitwy pod Grunwaldem w reżyserii Tomasza Bagińskiego
 • Gra w polskiej kinowej wersji językowej

Zamów swój egzemplarz już teraz - http://sklep.cenega.pl/index.php?action=products&q=polskie+imperium&x=0&y=0

Powiązane newsy

Komentarze

Avatar
Gamec, 14.01.2011, 22:20
test

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.