Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Wywiad 1

Wywiad 1

RPG vs RTS

Serie Warcraft i Heroes of Might & Magic są grami strategicznymi z elementami RPG. W odróżnieniu od nich Heroes of Annihilated Empires nazywa się zderzeniem RTS i RPG. Jaka jest główna różnica pomiędzy tymi tytułami?

Oleg Yavorski: Masz rację, gracze widzieli i grali wcześniej w różne rodzaje strategii, włączając w to popularne połączenia RTS i RPG. My także to mamy: dla przykładu, oddzielnie od typowego stylu RTS (budowa bazy, ćwiczenie jednostek, zbieranie surowców, rozbudowa itd.) możesz także kontrolować bohatera zdolnego uczyć się wielu umiejętności, rodzajów magii, zbierać i używać przedmiotów etc. Tym, co nas odróżnia od reszty tych gier jest przeciwstawienie czystego RTS czystemu RPG. W innych słowach, grając w Heroes of Annihilated Empires gracz może wybrać JAK chce grać, czy w trybie RPG czy RTS. Zaczynasz grę z jednym bohaterem na planszy i możliwością wyboru - poświęcić bohatera dla przydatnych robotników (ścieżka RTS) czy też rozpocząć zwiedzanie mapy, walcząc z neutralnymi jednostkami i zdobywając doświadczenie (ścieżka RPG). Jesteśmy pewni że, niezależnie od wyboru ścieżki, gracze RPG jak i RTS mają równe szanse na zwycięstwo w grze. Na dłuższą metę - Heroes of Annihilated Empires jest próbą zjednoczenia razem fanów RTS i RPG i zmuszenia ich do wojny by się przekonać kto jest silniejszy :)


Czy możemy zdecydować się grać tylko RPG lub tylko RTS?

Oczywiście, zależy to tylko od graczy - RPG lub RTS. Jest także możliwość kombinacji obu tych gatunków.


Ważną cechą gier RPG jest bohater i jego zdolności. Czy możemy rozwiązywać questy, sprzedawać przedmioty lub uczyć się nowych zdolności?

Jak najbardziej! Wewnątrz Heroes of Annihilated Empires kryje się pełnoprawna gra RPG. Bohater może rozwijać swoje zdolności i umiejętności magiczne, zbierać przedmioty (będzie ich dużo, różnego stylu), zwiększać swoje moce, zbierać magiczne karty i używać ich podczas bitew, tak samo jak magicznych napojów czasowo zwiększających umiejętności. Ten styl gry zakłada też kupno i sprzedaż artefaktów, przyjmowanie questów, wątki poboczne, odkrywanie ukrytych skarbów, zdobywanie bonusów za zabicie silniejszych potworów i wiele, wiele więcej.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.