Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Recenzja #2

Recenzja #2

Gothic II to sequel jednej z najlepszych gier cRPG jakie powstały na komputer. Wcielamy się tam w Bezimiennego, bohatera który w pierwszej części walczył z niezliczoną hordą potworów a na końcu musiał się zmierzyć z "bogiem" fanatyckiego Bractwa na bagnach, Śniącym. Nasz przyjaciel zniszczył potwora lecz kamienie z zawalającego się budynku przygniotły, lecz nie zabiły. Aura z naszej zbroi zmiękczyła obrażenia, przez całe 14 dni leżeliśmy pod gruzami świątyni. Po 14 dniach do swojej wieży wezwał nas stary druh, Nekromana Xardas. Dał nam on nowe zadanie - odnaleźć oko Innosa, starożytny artefakt oraz wybrać się do Górniczej Doliny i zabić wszystkie smoki. Nie od razu, na początku trzeba troche podrasować naszą postać. W Gothicu nie ma czegoś takiego jak od razu wybierania ras, profesji czy znaków zodiaku co znamy z serii The Elder Scrools. Dla jednych jest to minus, dla jednych plus. Dla mnie plus.

Gothic II to gra action-RPG. W grze jest bardzo dużo wyborów które mają wpływ na dalszą rozgrywke. W podstawowej wersji gry mamy do wyboru 3 profesje/gildie:

- Najemnik, Łowca Smoków
- Strażnik, Paladyn
- Nowicjusz, Mag Ognia.

Każda z Gildii ma inne plusy/minusy. Załóżmy że gramy Magiem, na samym początku mag jest słaby ale w dalszych rozdziałach jest nie do pokonania. Jego minusem jest słaba wytrzymałość ale plusem to że potwory do niego nie dojdą. Najemnik jest świetnym wojownikiem, lecz gdy podleci dużo przeciwników, np. w Górniczej Dolinie zerwie się 10 orków to wtedy nie ma żadnych szans, to inaczej z magiem który rzuci czar Tchnienie Śmierci i już po orkach. Fabuła jest długa i wciągająca. Główny wątek liczy 6 rozdziałów co przelicza się na kilkadziesiąt godzin gry w tym dużo questów pobocznych. Grafika jest ładna, świat bardzo duży, ponad 5 razy większy od tego znanego z jedynki. Razem z powiększonym światem dojdzie wiele świetnych lokacji, NPC-ów któych możemy spotkać wszędzie. Dzięki temu gra żyje sama w sobie. Jednym minusem jest to że wszyscy robią dzień w dzień to samo, jedni co dzień piją, inni zaś stoją przed budynkami.

Jak już wspomniałem świat jest wielki, za każdym rogiem można się natknąć na coś innego. Dużo potworów znanych z jedynki, m.in. Ścierwojad, Kretoszczur, lecz nie zabrakło tych nowych, Ork Szaman, Polna Bestia. Gdy zaczynamy rozgrywke nienależy błąkać się po lasach, ponieważ nasz żywot nie bedzie zbyt długi. Od razu pędźcie do miasta, a gdy coś was goni szybko do najbliższego Strażnika lub kogoś kto sobie poradzi. Aby zdobywać EXP-a najlepiej wybrać się z kimś bardzo doświadczonym, bo jeśli ten ktoś kogoś zabije to ty dostaniesz doświadczenie. Za każdy poziom dostaje się PN (Punkty Nauki) dzięki którym można się uczuć nowych rzeczy lub ćwiczyć te które znamy. Taki mag będzie uczył się kręgów lub będzie zwiększał swoją dotychczasową mane. Wojownik zaś będzie trenował mięśnie (siła) oraz posługiwanie się mieczami. Przy prawie każdej zabitej osobie znajduje się złoto, za które możemy kupić każdego rodzaju ekwipunek, od chleba, przez miecze, po świetne zbroje. Z wilków możemy zdejmować skóry które potem sprzedamy myśliwym, a gdy jesteśmy Strażnikiem chodzimy do Andre i
wydajemy złodziei za co jest EXP i złoto. Możemy także zostać kowalem. Nie jest to profesja ogólna lecz można dużó zarobić. Najważniejszym składnikiem magicznych mieczy jest ruda, która jak pamiętamy była walutą w części pierwszej, a teraz choćby jedna bryłka jest bardzo trudna do znalezienia. Tak jak mówię, silnik jest bardzo rozbudowany.

Muzyka jest bardzo dobrze dopasowana do klimatu, gdy np. jesteśmy w mieście muzyka jest wesoła i spokojna, leczy gdy wokół nas stanie około 20 orków śpiewają marsz żałobny, joke ;P,muzyka jest ponura. Jak w jednej z niewielu gier, KAŻDA wypowiedź jest mówiona. Jest tego
strasznie dużo.

Wymagania są uciążliwe, lecz dla takiej gry należy zainwestować w dobry sprzęt, jak i dlatego że wielkimi krokami zbliża się trójka. A więc zanurzcie się w swej wyobraźni, i wejdźcie do wspaniałego świata Myrthany. Gothic II czeka!

Ocena ogólna: 9
Grywalność: 9
Audio: 9
Wideo: 9

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
qazwsx, 03.12.2008, 00:47
co zrobic by to sciagnac plz odpowiedzcie
Avatar
seb, 27.10.2009, 18:12
co zrobic by to sciagnac plz odpowiedzcie
Avatar
adek24689, 12.02.2010, 22:37
idź do sklepu i ściągnij z półki. Ja nigdy nie korzystam z piractwa, więc nie wiem nic innego. A co do gry, najlepszy RPG na całym świecie, zresztą chyba to już kiedyś napisałem.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.