Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Gildie

Gildie

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 11:27
Każdy gracz, pragnący kontynuować wątek główny, będzie musiał zdecydować kim chce zostać w Świecie Gothic II, a co za tym idzie w końcu dołączyć do jednej z trzech gildii. Zachowanie NPC względem naszej postaci będzie zależne od aktualnej rangi w naszej gildii oraz samego członkostwa w niej. Przyłączając się do jakiejkolwiek z owych organizacji posiądziemy możliwość zdobycia specjalnych dla naszej postaci umiejętności oraz możliwość rozwijania ich. Zdobycie i rozwijanie niektórych umiejętności, które nie są w kręgu naszych głównych zdolności, będzie kosztowało nas więcej Punktów Nauki, niektórych w ogóle się nie nauczymy.

W Gothic II możemy dołączyć do trzech dużych organizacji - Strażników Miejskich , Nowicjuszy oraz Najemników, z których wraz z biegiem gry będziemy mogli awansować na - Paladyna, Maga Ognia i Łowcy Smoków.

Strażnik Miejski / Paladyn
Wielu początkujących graczy wybiera najczęściej te ścieżkę, robią to może dlatego z samego powodu spotkania ich na początku gry, lub zawikłania fabuły w ich gildie, wielu też marzy od zdobyciu lśniącej zbroi Paladyna, a jedyny sposób to właśnie dołączenie do tej gildii. Ta klasa nie jest specjalistą w danej dziedzinie ważne jest tu rozłożenie odpowiednio Punktów Doświadczenia. Paladyni walczą wszelakiej maści orężem ,i posługują się runami, specjalnymi dla ich gildii (jak i zwykłymi, niektóre runy mogą być używane tylko przez Magów Ognia), nie osiągają jednak Mistrzostwa w żadnej z tych dziedzin. Paladyni to elitarna grupa rycerzy króla Rhobara II (w legendach rycerze okrągłego stołu) ,zostali wysłani do Khorinis by zebrać cenną Magiczną Rudę ,dzięki której można wykuć potężne uzbrojenia niemal ,że niezniszczalne na wojnę z Orkami. W Mieście Khorinis Paladynami dowodzi Lord Hagen, a jego prawą ręką jest Lord Andre, zaś Górniczej Dolinie, w Zamku w którym ongiś przebywał Gomez spotkamy Paladynów pod przywództwem Garonda. Jako Paladyn musimy liczyć się z nastawieniem chłopów i Najemników do nas.

Najemnik / Łowca Smoków
Jeśli twoim atutem nie jest magia, a wolisz działać niż myśleć, to ta gildia będzie dla ciebie najlepsza. Wyjadacze Gothic I kierują tutaj swoje pierwsze kroki, ze względu na możliwość spotkania starych znajomych z pierwszej części. Do Najemników dołączymy na farmie Onara, u Lee. Członkowie tej gildii specjalizują się we wszelakim uzbrojeniu ,od różnorakich broni siecznych, po bronie dystansowe, takie jak kusze czy łuki, rzadko jednak używają magii, a gdy to robią, są to przeważnie zwoje. Dołączając do Najemników na Farmie Onara, posiądziemy jak w przypadku Paladyna specjalne dla naszej postaci umiejętności, w tym przypadku, będą to typowo zdolności Bojowe, zatracimy jednak całkowicie możliwość tworzenia i korzystania z run. Najemnicy to grupa towarzyszy Lee, który zebrał ich ,gdy Bariera upadła, przybył na Farmę Onara, gdzie zawarł z nim pakt, ma chronić jego oraz podlegające mu farmy przed Strażnikami Miejskimi, którzy liczyli na dodatkowe zyski z poza murów Khorinis. Dodam, że nie będziemy cieszyć się dużą przyjaźnią mieszkańców miasta Khorinis i Paladynów.

Nowicjusz / Mag Ognia
Wielu na początku pragnie zostać Magiem Ognia, lecz nie wielu się to udaję, by stać się sługą Innosa, trzeba złożyć w Klasztorze ofiary, w postaci Owcy i 1000 sztuk złota, z tego powodu większość początkujących graczy zniechęca się. Gdy dołączymy do Klasztoru, po kilku mniejszych zadaniach staniemy (ale, nie tylko my) przed obliczem wielkiej rady ,w której skład wchodzą - Serpentes, Ulthar i Arcymag Klasztoru Pyrokar, każdy członek zleci nam po jednym zadaniu., tylko ten kto przejdzie pomyślnie wszystkie próby będzie godzien zostać Magiem Ognia. Jako Mag Z biegiem gry, będziemy poznawać jasne ,jak i mroczne strony magii, będziemy musieli nauczyć się 6 kręgów magicznych, które określają nasze zaawansowanie w dziedzinie sztuk magicznych, wraz z wyższa ilością kręgów, będą pojawiać się coraz potężniejsze runy z zaklęciami. Magowie Ognia służą Innosowi ,bogowi Płomieni i Sprawiedliwości, Innos powołał też Paladynów "Rycerzy za wiarę". Na początku można mieć problemy z przeciwnikami, ponieważ Magowie nie radzą sobie najlepiej w walce wręcz. Jako mag będziemy powszechnie szanowani,  bierze się to z pewnego lęku przed wybrańcami Innosa.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
Stachoo_lp, 11.01.2008, 08:11
czy moze mi ktoś powiedzieć jak schwytać owce którą następnie przekaże wraz z 1000g kolesiowi z przed klasztoru ??
Avatar
mleczko, 19.02.2008, 00:12
idziesz na farme onara i po prawo od domu onara masz pepe i od niego kupujesz owce za 100 zlota;)
Avatar
Heniek1, 23.02.2008, 00:04
ale najpierw pozabijaj wszystkie potwory na drodze do klasztoru bo wtedy owca uciknie i musisz sie po niąm wrocic POZRDO
Avatar
Matis117, 30.08.2008, 21:05
ej co trzeba zrobić aby zostać paladynem ?????
Avatar
kaparios19, 27.09.2008, 01:52
Naprawiasz oko innosa :) jeśli chodzi o gildie to uważam, że najfajniejszą jest gildia najemników bo straż miejską masz gdzieś później jesteś łowcą smoków i masz fajniejszy pancerz niż palladyn, a magowie totalnie Cie olewają
Avatar
keke55, 09.11.2008, 17:18
ja musle rze warto zostać magiem ognia i być arcymagiem wtedy paladuni nas nie atakują jak zatakujemy kogoś w gurnym mieśćie to paladyni sie na niego rzucą:)
Avatar
Maciej55, 22.11.2008, 16:51
gdzie jest golem na próbe ognia odp
Avatar
Maciej55, 02.12.2008, 04:05
jak bym robił gildie to po łówcach smoków byli by słudzy beliara ,a po paladynach byli by słudzy innosa ,a po magach ognia arcymagowie dla mnie spoko :P:)
Avatar
szyszka97, 18.01.2009, 00:49
Nie trzeba wydawać 1000 zł i dawać owce żeby się dostać do klasztoru można taniej oto jak to zrobić : idziemy do Laresa i mówimy, że chcemy zostać Magami Ognia i on wysyła nas do Vatrasa (jest w świątyni Adanosa w Korinis) i on coś mówi, że Daron (Mag przy bramie na targowisku) potrzebuje pomocy idziemy do niego a on mówi,że gobliny ukradły mu posążek Innosa więc musimy mu pomóc. Idziemy do " Martwej Harpii" a tam siedzi Greg na ławce przed tawerną gadamy z nim i robimy od niego misje żeby odkopać jego ukryty skarb w grocie, Greg nas tam zaprowadzi i wchodzimy zabijamy gobliny a z Czarnego Goblina lootnie się posążek idziemy do X i odkopujemy skarb dajemy mu gregowi i mamy dodatkowe doświadczenie.Idziemy do Darona i dajemy posążek on coś gada i chyba daje list, ale nie jestem pewien. Idziemy do Klasztoru rozmawiamy z tym gościem przed wejściem do klasztoru a on daje nam klucz wchodzimy i jesteśmuy w klasztorze !
Avatar
hiro145, 23.01.2009, 21:37
szyszka97 ten sposob dziala tylko w noc kruka a w gothic 2 trzeba placic :) ja osobiscie wole grac w gothic 2 choc nocem kruka nie pogardze ;)
Avatar
Hyzy, 28.03.2009, 22:56
Maciej55 Golem jest w krzakach jak idziesz do czarnego trola ale jeszcze przed mostem linowym aczykolwiek musisz posiadac mlot z piwnic klasztoru (straznika nahlepiej uspic czasem sen) wtedy wychodzisz z klasztoru i idziesz na most i... zeskakujesz z niego! :D (nie mart sie nic ci sie nie stanie) wychodzisz z wodu dalej poprzeplucieciu rzeki i idziesz pod gore caly czas przed siebie i dalej jest pelno smieci i nasz golem :-) (jezeli cos przekrecilem sorry dawno nie gralem w gotica)
Avatar
Adilee1996, 11.04.2009, 16:12
czy opłaca się iscna farme onara? ile bestii i jakich moge spotkac idą od Martwej Harpii?
Avatar
Pietro, 01.07.2009, 17:04
to jak idziesz farme to rozwalaj.A jak idziesz ogulnie gdzieś to se wpisz:BMARVINB wyskoczy ci marwin mode naciśnij F2 i wpisz ch g
Avatar
alax7, 26.07.2009, 00:06
mam was wrzystkich 10 megametrow w dupie!
Avatar
Draconis, 30.10.2009, 15:54
ale ty masz wielka dupe ;//
Avatar
Szpieg, 20.12.2009, 15:31
a nie lepiej pod klasztorem wpisac BMARVINB później F2 i insert sheep_follow
Avatar
Patryk2204, 25.01.2010, 18:17
według mnie najfajniej to grać bez kodów na życie itp ja tak gram i czerpie z tego niezłą frajde jako już 24letni facet :) najlepsze to są trolle ubaw mam z nimi bo z łuku wierzbowego bodajże zdąże rozwalić on ma jak się nie myle 35 obrażeń zadaje :) Pozdrawiam fanatyków Gothic-a :)
Avatar
hunter_20, 20.02.2010, 17:06
Napisze wam jak zdobyc kupe kasy i nabic sobie 50lvl postaci będąc najemnikiem (BEZ kodów kurwa, nie wiem co to za granie na kodach). Długo nie grałem w G2 więc dokładnie nie pamietam. Sposób ten jest mozliwy do wykonania dopiero w 3 albo 4 rozdziale. Udajemy sie do chatki kupca spotaknego niedaleko gospody Martwa harpia (nie pamietam jak sie nazywa, chyba erol). Koło jego domu stoi zawsze 2 najemników. Jeden z nich zaczepi nas i powie ze znalazł kupca na rogi cieniostworów. No to wybieramy sie na łowy (tylko trzeba umieć oczywiście usuwać rogi, uczy tego chyba drwal, znajdzicie go koło farmy onara, trzeba mu najpierw jedzenie przynieśc). Zbieramy jak najwięcej rogów, potem lecimy do najemnika i sprzedajemy je (mi udało sie zarobic za jedna transakcje ponad 2500 szt zł i około 4800 pkt doświadczenie). Po sprzedaniu należy go pobić i okraśc, zabieramy swoje rogi a kiedy dojdzie do siebie sprzedajemu je znowu. Można to powtarzac tyle razy ile sie chce.
Avatar
dziennik60, 10.03.2010, 16:49
a dla kogo dać owce i 1000 sztuk złota
Avatar
xKerosix, 08.06.2010, 15:05
mi sie mag puki co najbardziej podoba nie wiem tylko czy paladyn czy łowca jest lepszy bo obaj walcza wręcz ale paladyni maja jeszcze runy także która z tych 2 postaci jest lepsza ?
Avatar
xKerosix, 08.06.2010, 16:47
jaka jest najlepsza apostac w grze ?
Avatar
xKerosix, 11.06.2010, 18:00
wie ktos kto jest najlepszy mi sie wydaje że mag
Avatar
CoCo, 07.08.2010, 11:06
Pomóżcie! Czy da się jakoś odejść z gildi straży miejskiej?? No bo tego co kazał złapać Jora wypuściłam no i zostałam strażnikiem a chce być w gildii złodziei :(( Proszę POMÓŻCIE!
Avatar
terminator, 11.02.2012, 18:24
Wszystkie postacie są stworzone tak, aby były mniej więcej równe. Wszystko zależy ad tego jak gramy. Jeśli preferujemy walkę z daleka to będzie dobry dla nas mag, ma słaby pancerz ale zabija przeciwników zanim do niego dojdą. Łowca smoków ma bardzo dobry pancerz i gdy ma się topór bersekera to sobie radzi z każdym bez problemu. Natomiast paladyn jest połączeniem obu. Może z daleka atakować ( dla mnie trochę słabymi) zaklęciami, a gdy do niego dojdą to pokonuje ich mieczem. Ja wolę łowce bo tak już gram, że wbijam się tam gdzie jest najwięcej wrogów i wszystkich rozwalam (zawsze mam wysoki lvl pod koniec gry), ale grałem już wszystkimi. Na pierwszy raz polecam paladyna gdyż najłatwiej się dostać i każdy nim sobie jakoś radzi w późniejszych etapach gry.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.