Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Solucja

Solucja

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 10:14

Rozdział I

Grę zaczynasz w potężnej wieży Xardasa, w środku magicznego pentagramu. Zacznij od rozmowy z Xardasem (dostaniesz pierwsze zadanie: musisz porozmawiać z przywódcą paladynów Lordem Hagenem i zdobyć Oko Innosa. Rozejrzyj się po wieży w poszukiwaniu ekwipunku, przeczytaj też wszystkie znalezione księgi. Gdy wyjdziesz z wieży, podążaj w dół ścieżką. Doprowadzi Cię ona do miasta. Po lewej stronie zobaczysz nieduże jezioro. Przy jeziorze znajdziesz ukryte przejście do kotliny z Lesterem. Możesz tam wejść teraz albo wrócić tu jak zdobędziesz więcej doświadczenia. Kilka kroków dalej znajdziesz lecznicze zioła. Podążając nadal w dół ścieżką natkniesz się na bandytę. Możesz spróbować go zabić, ale najlepiej jest porozmawiać z nim aż do momentu, gdy bandyta okaże się naszym kumplem z Górniczej Doliny. Kilka kroków dalej ujrzysz mury miasta Khorinis. ?eby przekroczyć mury miasta musisz pójść na farmę Lobarta przy spotkasz kupca Canthara weź od niego przepustkę lub pogadaj z Lobartem i popracuj trochę na jego farmie, a on sprzeda Ci taniej ubranie, dzięki któremu dostaniesz się do miasta (ubranie możesz także ukraść). Gdy już uda Ci się przekroczyć mury miasta zagadnie Cię paladyn Lothar. Dowiesz się od niego że Lord Hagen z paladynami stacjonuje w górnym mieście, aby się tam dostać musisz dołączyć do jednej z trzech gildii (straży miejskiej, najemników lub magów). Ale najpierw radzę pozostać w Khorinis i pogadać tam z ludźmi uzyskasz od nich wiele użytecznych informacji. Teraz będziesz musiał udać się na przełecz.

Rozdział II

Gdy zaopatrzysz się już w w mikstury, oręż itd. Udaj się na pzrełęcz. Twoim zadaniem będzie dostanie się na zamek i spotkanie z dowódcą paladynów Garondem. Gdy zejdziesz ścieżką w dół doliny. Wskocz do wody i popłyń kawałek, gdy wyjdziesz na brzeg (tu przyda się mikstura szybkości) biegnij w kierunku orkowego taranu po którym będziesz musiał wspiąć się na mury zamku. Gdy będziesz w zamku pogadaj z paladynami (w szczególności z Garondem). W klasztorze znajdziesz Miltena, opowie Ci on wiele ciekaych rzeczy. Garond zleci Ci odnalezienie trzech grup górników. Pierwsza grupa została wybita, jedynym ocalałym jest Marcos który schował się w jaskini, za starą chatą Cavalorna. W drugiej kopalni wciąż trwa wydobycie, ale paladyni mają problem z zębaczami. Wybij je. Niedaleko za starą wieżą strażniczą znajdziesz tunel w skale prowadzący do małej kotliny. Znajdziesz w niej Diega. W trzecia grupa wydobuła już kilka skrzyń rudy. Teraz udaj się do Garonda i zdaj mu raport ze stanu wydobycia.

Rozdział III

Gdy wrócisz już z Górniczej Doliny, udaj się do Xardasa dowiesz się od niego o Poszukiwaczach (zgadnij kogo szukają :-)). Następnie do Lorda Hagena i poproś go o Oko Innosa. Będziesz musiał pójść teraz do klasztoru porozmawiać z Pyrokarem. Dowiesz się że Oko zostało ukradzione. Wyjdź z klasztoru i skocz z mostu (w lewo). Płyń prosto, po prawej ujżysz brzeg wyhjdź z wody. I udaj się ścieżką w górę (pytaj wszystkie napotkane postacie o nowicjusza Pedra). Czeka Cię walka z kilkunastoma Poszukiwaczami. Z kamiennego kręgu weź Oko i biegnij do Pyrokara, Hagena, Vatrasa i Xardasa. Dowiesz się o kowalu z Obozu Najemników który umie naprawić biżuterię (czyli oko). Jednak został on złapany przez paladynów. Gubernator Cornelius gdy zapłacisz mu 2000 złota (lub gdy jesteś najemnikiem zagrozisz mu) wyzna że skłamał przed sądem. Gdy kowal zostanie wypuszczony naprawi Oko. Ale żeby całkiem "wyzdrowiało" musisz zebrać trzech przedstawicieli bóstw. Adanosa przedstawiał będzie Vatras, Innosa Pyrokar, a Beliara Xardas. Vatrasa nie musisz przekonywać ale Xardas pojdzie tylko wtedy gdy awansujesz na drugi stopień gildii. Pyrokar zaś tylko gdy dasz mu dowód niewinności Xardasa. Xardas powie Ci co i jak. Teraz idź do kręgu i czekaj aż skończy się przywracanie mocy Oka. Twoim następnym zadaniem będzie walka ze smokami. Przed wyprawą zakup przynajmniej cztery menzurki.

Rozdział IV

Gdy będziesz już w zamku Górniczej Doliny. Porozmawiaj trochę z paladynami o sytuacji panującej w Dolinie. Następnie spakuj manatki i szykuj się na wyprawę w poszukiwaniu smoków. Pierwszym najłatwiejszym smokiem jest smok bagienny. Zamieszkuje on bagno nieopodal zamku, po drodze spotkasz najemników którzy Ci pomogą. Udaj się za Cipherem. W walce ze smokami musisz mieć założone Oko Innosa. W walce z tym smokiem nie powinieneś mieć problemów (Cipher i Biff się nim zajmą). Kolejny jest Smok Ognisty, znajdziesz go w wulkanie nieopodal starej wieży Xardasa. Droga do jego kryjówki jest naszpikowana jaszczuroczłekami i innym świnstwem. Jeśli jeszcze żyjesz czeka Cię walka z kolejnym Kamiennym Smokiem. Znajduje się on w starej fortecy na południu doliny, walka z nim dla niedoświadczonego wojownika nie będzie łatwa. Jeśli już go zabijesz, pora na ostatniego już smoka tym razem Lodowego. Swoją kryjówkę ma on w dawnym Nowym Obozie. Po drodze z pewnością spotkasz Sylvia i Bullka (oni nie pomogą). Gdy rozprawisz się ze smokiem przyjdzie czas na Sylvia i jego kolegę. Teraz musisz już tylko pójść do Garonda, s później udać się do Khorinis.

Rozdział V

Gdy będziesz już w Khorinis, na początku udaj się do Pyrokara poinformować go zajśćiach w Górniczej Dolinie. Porprosi Cię on abyś spytał Xardasa jak otworzyć księge "Dwór Irdorath". W pobliżu wieży Xardasa zpotkasz Lestera przekaże Ci on list od Xardasa. Przeczytaj list i udaj się do klasztoru. W jego piwnicach natkniesz się na korytarz biblioteczny. Znajdziesz w nim mapę na której zaznaczone jest położenie fortecy wroga. Teraz musisz skompletować załogę na statek który popłynie do Irdorath (max. 9 osób, min. 5 osób). Zanim wypłyniesz zapisz grę. Już nie ma odwrotu.

Rozdział VI

Gdy już dopłyniesz na wyspę, zejdź na ląd i podążaj w kierunku fortecy. Po drodze spotkasz wielu orków (możesz ściągać ich na pokład statku aby zajeła się nimi załoga). Po ich zabiciu w jaskini (tej z trollem) po lewej stronie jest wejście do komnaty z tajnym przejściem (musisz pociągnąć w odpowiedniej kolejności pochodnie). Za przejściem czai się mnóstwo jaszczuroczłeków i piąty smok. Dalej jest sala z czterema odnogami. W każdej z nich znajdziesz dwa pzryciski, musisz nacisnąć je w odpowiedniej kolejności. Jeśli Ci się uda w głownej sali pokażą się przełączniki. Drzwi otworzą się dopiero gdy odkryjesz ich cztery. Za drzwiami czeka cię walka z Czarnym Magiem. Potem już tylko sprawca całego zamieszania Smok Ożywieniec (ja grając paladynem pokonałem go dzięki zaklęciu Śmierć Ożywieńcom). Gdy go pokonasz starczy tylko zagrać w Gothic 2: Noc Kruka

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
Matis117, 30.08.2008, 21:10
jak zostac pladynem
Avatar
figat, 01.09.2008, 01:45
jak uwolnisz kowala najemników porozmawiaj z Hagenem w tej sprawie
Avatar
win321, 26.02.2009, 05:35
ja przeszlem gothica 4 razy ale nie moge przejsc jak jestem magiem ognia bo nie moge przesc tej proby innosa a jak sie wogole gra przez neta
Avatar
PitBurn, 16.03.2009, 02:04
haha ja jestem magiem ognia za pierwszym razem!! musisz skoczyć z mostu na lewo i płynąć !! później zobaczysz Ulfa.. na jakiś czas bedzie cie bronił później zginie a dalej to jak dojdziesz do takiej groty gdzie jest posąg innosa to tam znajdziesz wejście do jaskini wśród tych wszystkich drzew (nie jest łatwo to zobaczyć) i nie idz tam gdzie są pełzacze tylko wez rune z kufra i spadaj! później żyjąca skałą to golem który jest na górce wysoko i mozesz go zabic tylko młotem innosa (na raz pojdzie z młota) następnie idziesz do Hyglasa on cie uczy robic runy i robisz rune ognistej strzaly i KONIEC
Avatar
Nordbard, 06.07.2009, 22:54
Ja przeszedłem całego G2 jako mag, Próba Ognia nie była dla mnie taka trudna. Musisz pokonać Magicznego Golema (w tym celu pożyczasz sobie Święty Młot), znaleźć skrzynię i w środku niej runę (znajduje się to nieopodal miejscówy Czarnego Trolla, tak jak wspomniał PitBurn, trzeba znaleźć wejście do groty za gęstymi zaroślami), a następnie z tej czystej runy zrobić czar "Ognista Strzała" czy jakoś tam. Gratuluję, właśnie zostałeś Magiem Ognia!
Avatar
Pietro, 23.07.2009, 14:46
E jest jórz gothick4???
Avatar
Pietro, 26.12.2009, 21:40
E jak wpisać Kody do Gothic3 bo kody znam tylko niewiem co wcisnąć
Avatar
karolgreczynski, 09.02.2010, 12:58
jak hcerz zostać paladynem mósirz na njpjerw zostac strarznikiem poprzez lorda andre
Avatar
karolgreczynski, 09.02.2010, 13:00
rzeby wpisać kody wcisnij [C] wpisujerz [MARVIN] wciskarz [ESC] i [F2]
Avatar
karolgreczynski, 09.02.2010, 13:00
rzeby wpisać kody wcisnij [C] wpisujerz [MARVIN] wciskarz [ESC] i [F2]
Avatar
BloodTiger, 16.05.2010, 13:29
Ej ludzie mam pytanie jeśli chodzi o gothica 2. jestem najemnikiem i jestem już w 2 rozdziale ale niemoge jurz nic wiencej zrobici
Avatar
terminator, 10.02.2011, 17:34
pls pomóżcie bo nie moge grać. raz normalnie sobie włanczałem gre od nowa a tu nagle xardas coś takiego ,, śniący cy cy cy cy cy cy cy cy cy. i tak cały czas. ja klikam ctrl alt delete i wyłanczam. póżniej sie niechce włączyć. instaluje od nowa i ładuje sie robi się czarny ekran i wyskakuje okno z jakimś napiszem. odinstalowywałem i ponownie instalowałem wiele razy a to nic nie pomaga pls help me bo chce już grać !!!!!!!!!!
Avatar
tales, 21.03.2011, 16:03
przechodził ktoś grę bez kodów grając magiem ognia .?
Avatar
terminator, 11.02.2012, 16:50
Pietro, aby wpisywać kody w G3 musisz coś zmienić w jakimś dokumencie ( na you tube sobie popatrz jak to zrobić) później wystarcz nacisnąć ~ i wpisywać kody w pole na górze ekranu. A na pierwsze twoje pytanie gothic 4 już jest. można kupić za 59,99 zł w empiku, ale nie polecam coś zupełnie innego niż gothic. Koszmarne dno, a poza tym wysokie wymagania.
Avatar
henryk62, 09.04.2012, 16:44
Sub bbnautFlash_FSCommand(ByVal command, ByVal args) call bbnautFlash_DoFSCommand(command, args) end sub

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.