Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Gildia złodziei

Gildia złodziei

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 11:29
Khorinis jak każde większe miasto, tym bardziej bogate posiada swoją gildię złodziei. Jednak tylko nieliczni wiedzą o jej istnieniu, o kwaterze nie wspominając. To wiedzą tylko członkowie gildii.

Główna siedziba złodziei znajduje się w kanałach pod miastem. Drzwi wejściowe są zamknięte na klucz, tak, aby tylko członkowie mieli wstęp. Istnieją dwa wejścia do kanałów. Jedne drzwi znajdują się w porcie i wychodzą do morza, a drugie znajdują się w gospodzie „Pod senną sakiewką” Hanny.

Członkami gildii są:

Cassia – szefowa gildii. To ona rekrutuje nowych członków oraz daje im zlecenia. Może nas nauczyć kradzieży kieszonkowej i podszkolić w zręczności. Znajdziemy ją w kanałach.

Jesper – znajdziemy go w kanałach. Może nauczyć nas otwierania zamków. Umożliwia on nam również spróbowanie otworzenia zamka mistrza (kombinacja: PPPLPPPLPLPLPPLLLPPL).

Ramirez – jeden z trzech członków gildii przebywający w kanałach. Uczy nas skradania się, zdradza imię strażnika z górnego miasta, który za odpowiednią sumę przymyka oko na nocne wypady. Ramirez zleca nam też zadanie polegające na dostarczeniu mu sekstansu (znajdziemy go w górniczej dolinie w łupach kamiennego smoka).

Attyla – posłaniec gildii. Będzie chciał nas zabić, lub przekazać nam klucz do drzwi prowadzących do kanałów. Jego postawa wobec nas zależy od naszego postępowania wobec pozostałych członków gildii.

Rengaru – pospolity kieszonkowiec. Znajdziemy go targowisku. Ukradł sakiewkę kupcowi Jorze. Możemy wydać go straży, lub puścić wolno uzyskując poparcie gildii.

Halvor – sprzedawca ryb z dzielnicy portowej. Jest paserem. Będąc członkiem gildii możemy mu sprzedawać srebrne przedmioty po wyższej cenie.

Nagur – klient gospody „Pod Kuternogą” Zleca nam zadanie polegające na dostarczeniu paczki z żywnością z farmy Akila. Nie zleci tego zadania, jeżeli będziemy strażnikiem miejskim, lub zostaniemy przyjęci do klasztoru.

Joe – znajdziemy go uwięzionego w wieży strażniczej nieopodal domu stolarza Thorbena. Za uwolnienie wręczy nam pięć wytrychów.

Kardif – właściciel gospody położnej w porcie. Może zaopatrywać nas w wytrychy.

Hanna – właścicielka gospody na placu targowym. W jej gospodzie znajduje się wejście do siedziby szefostwa gildii.

Ogrodnik – znajdziemy go w górnym mieście w pobliży ratusza, lub za domem sędziego. Mówi nam o tajnych skrytkach w domach bogaczy.

Gildia złodziei Khorinis posiada również swój skarbiec. Znajduje się on na wyspie położonej na wprost portu. Sam skarbiec znajduje się w jaskini, której wejście zasłonięte jest roślinnością. W głębi natchniemy się również na kolce, które można wyłączyć pociągając za lampę. Chcąc otworzyć skrzynię musimy znać się na otwieraniu zamków oraz posiadać klucz. Klucz ten dostaniemy od Hanny w zamian za książeczkę lichwiarza Lehnara.

Do gildii złodziei możemy dołączyć, lub ją wydąć straży. Istnieja dwa sposoby na przyłączenie się do złodziei. Pierwszym z nich jest wykrycie działalności przestępczej u jednego z jej członków i wydanie go straży. Udajemy się wtedy do Kardifa. Przekazuje nam, ze ktoś chciał się z nami spotkać i oczekuje na nas za sklepem rybnym Halvora. To Attyla. Ma nas za chwasta, a co robi się z chwastami? Wyrywa. Musimy go zabić. Przy jego ciele znajdziemy klucz do kanałów. Po rozmowie z Cassią i wykonaniu dla niej jednej misji zostaniemy przyjęci do gildii.

Drugi sposób jest nieco inny. Musimy wykryć działalność przestępczą u Halvora, Rengaru i Nagura. Halvor jest paserem. Rengaru jest drobnym złodziejem. Ukradł sakiewkę kupcowi Jorze. Musimy porozmawiać z poszkodowanym a potem ze sprawcą. Rengaru zacznie uciekać. Musimy podążać za nim. Zatrzyma się koło drzewa za koszarami. Rozmawiamy z nim ponownie (możemy zabrać złoto) i puszczamy wolno.

Nagur jest mordercą. Zabił posłańca kupca Baltrama. Musimy porozmawiać z Kardifem o specjalnych zleceniach. Dowiemy się, że Nagur ma jedno. Rozmawiamy z nim. Jeżeli jesteśmy strażnikiem/paladynem lub nowicjuszem/magiem nie otrzymamy tego zadania. Jednak, jeżeli jest inaczej (jeżeli będzie rozmowa o podziale łupu można wybrać „dzielimy się po połowie) po dostaniu zlecenia udajemy się do Baltrama i pytamy go o pracę. (Zalecam udać się również do kupca Hakona i porozmawiać z nim o bandytach. Nie jest to ta sama misja, ale wykonuje się ją przy okazji). Później wychodzimy z miasta i kierujemy się na farmę Akila. Tam czeka nas walka. Musimy zabić dwóch najemników (pomogą nam mieszkańcy farmy). Po zwycięskim pojedynku rozmawiamy z Akilem i zabieramy przesyłkę. Następnie udajemy się ścieżka do lasu za farmę (jest to już ciąg misji związanej z Halvorem i Hakonem – wykonując jedną wykonujemy drugą). Po lewej stronie ścieżki znajduje się jaskinia a w niej bandyci (bandyci Hakona). Wchodzimy do groty i zabijamy ich. Następnie otwieramy skrzynię i zabieramy dziwną rybę. Otwieramy ją i czytamy notatkę. Teraz możemy powrócić do miasta (warto porozmawiać z Hakonem). Po przybyciu do miasta udajemy się do Nagura i oddajemy mu paczkę. Pieniądze za wykonanie zadania otrzymamy następnego dnia. Teraz udajemy się do Halvora i wchodzimy z nim w układ oddając mu notatkę.

Następnego dnia powracamy do Nagura i odbieramy swoje złoto. Kloejnie zagada do nas Kardif. Przekaże nam wiadomość o człowieku oczekującym na nas za sklepem Halvora. To Nagur, lecz tym razem nastawiony pokojowo. Wręczy mam klucz do kanałów. Nie pozostaje mam nic innego jak udać się tam. Rozmawiamy z Cassią. Zleca nam zadanie, które potwierdzi nasze umiejętności. Musimy wykraść pierścień alchemika z dolnego miasta – pierścień Constantina. Do wykonania tego zadanie potrzebujemy dwóch umiejętności: skradania się i otwierania zamków (pierścień znajduje się w zamkniętej skrzyni). Po zdobyciu pierścienia oddajemy go szefowej. Zostaniemy przyjęci do gildii i poznamy tajny znak, Otrzymamy również klucz do gospody, abyśmy nie musieli taplać się za każdym razem w wodzie.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
Maciej55, 02.12.2008, 04:01
dobra ile jest tych zadań!!:)
Avatar
Dreikart, 28.12.2008, 21:54
sekstans można zdobyć wcześniej jeśli się posiada dodatek "Noc Kruka" wtedy przy wykonywaniu innego zadania znajdziemy go w chacie Grega w dolinie budowniczych ;P
Avatar
hiro145, 24.01.2009, 00:41
sekstan jest przy ktoryms smoku lezy na jego skarbie chyba przy bagiennym
Avatar
Hyzy, 29.03.2009, 01:33
Przeszedlem gpthica 3 azu ale nie wiedzialem ze ogrodnik nalezy do Gildi Zlodzieji!! :o
Avatar
mJordaneek, 23.04.2009, 08:27
Mam pytanie. Dołączyłem do gildi złodziei (jako najemnik), wykanołem już/dopiero 2 zadania i jakoś nie potrafie doczekać sie nastepnego, cassia, jesper i ramirez nie chce mi dać kolejnego. Co powinienem zrobić?
Avatar
BST, 15.06.2009, 22:33
sprzedać ich lordowi andre... ;)
Avatar
Pietro, 01.07.2009, 17:13
e Atylla (czy jak to sie to pisze) potem coś pomaga czy nie??
Avatar
barnaba, 26.02.2010, 10:52
ej ja zostalem straznikiem-złodziejem to jak porozmawiac z nagurem i jak zdobyc klucz do wierzy gdzie jest Joe.
Avatar
adek24689, 26.03.2010, 13:22
KLucz ma jakiś strażnik, potrzebna Ci będzie kradzież kieszonkowa. Ech, jak ja lubię być złodziejem w Gothic XD Nie ma to jak zakraść się nocą do śpiacego bogacza i obrabować go ze wszystkiego... Szkoda, że gildia złodziei ma dla nas tylko kilka zadań :( I za nic bym nie wpadł, że ogrodnik jest jednym ze złodziei...
Avatar
CoCo, 06.08.2010, 21:57
Ej a czy da się zostać jakoś członkiem złodziei jeśli już się zostało straznikiem miejskim?? Albo choćby chciałabym się dowiedzieć czy da się odejść od straży... PROSZĘ!!!! POMÓŻCIE!!!
Avatar
Alwin201, 10.12.2010, 16:54
Ja niewiem czy dobrze zrobilem bo wydalem odrazu gildie a jest ktos u kogo mozna inego kieszonkowej goscia bo mam all a niemam tylko kieszonku :D a i pomagam w zadaniach Barnaba ten klucz to ma peck do tego joe..

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.