Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Potwory

Potwory

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 00:15
Olbrzymi szczur - Jak sama nazwa wskazuje jest to nad wyraz przerośnięty szczur. Szczurki żyją głównie w kanałach, jaskiniach, ciemnych lasach i nie powinny stanowić poważniejszego zagrożenia nawet dla niskolevelowca, ale trzeba przyznać, że w większych grupach bywają uciążliwe.

Kretoszczur - Nasz stary znajomy z "jedynki", w Gothic II populacja tych stworzeń jest jednak znacznie mniejsza - a szkoda, taki fajny grubasek (qui:). Żyją głównie w pobliżu jaskiń. Podobnie jak szczury nie są zbyt mocnymi przeciwnikami.

Ścierwojad - Jak wyżej, tyle tylko, że bardziej pospolity od krecika. Można je znaleźć praktycznie wszędzie (najczęściej na jakiejś polanie), żyją w grupach i nie stanowią poważniejszego zagrożenia dla sprawnego myśliwego.

Goblin - Ta, z tym kurduplem zapewne wielu z was miało już okazję się zapoznać. Gobliny nie są silne, aczkolwiek bardzo szybkie i ruchliwe (jednym słowem wqr...). Żyją w grupach, na terenie licznych jaskiń, czasami można spotkać je w lesie i nad wodą.

Czarny goblin - Jak wyżej tyle tylko, że silniejszy i bardziej upierdliwy. Zazwyczaj pełni role herszta w grupie zwykłych (zielonych) goblinów.

Szkielet goblina - Goblinek, który miał wątpliwą przyjemność opuścić ten świat i powrócić jako kostek. Żyją głęboko w lasach i (rzadko) w jaskiniach. Ogólnie rzecz biorąc - cieniasy.

Polna bestia - Taki wielki pająk, mający słabość do owieczek... i farmerów. Żyją w grupach, głównie w pobliżu farm. Nie stanowią poważniejszego zagrożenia dla sprawnego wojaka.

Pełzacz - Następny pajęczak, ten zamieszkuje głównie ciemne jaskinie (czyżby czekał na górników?:). Nie jest zbyt silny i dość łatwo go pokonać, wystarczy tylko szybko machać mieczem.

Pełzacz wojownik - Bardziej opancerzona wersja Pełzacza, jest znacznie bardziej wytrzymały i zadaje większe obrażenia.

Wilk - Pospolity rezydent lasów i ich okolic. Niezbyt groźny, nawet początkujący wojownik może posłać do piachu małą watahę młodych wilków, ze starymi sprawa ma się nieco gorzej...

Krwiopijca - To taki, wielki komar mający oczywiście słabość do hemoglobiny. Krwiopijcy nie są mocnymi przeciwnikami i można ich spotkać praktycznie wszędzie.

Ognik - Najbardziej wqr... stworzenie w grze, czyli mały niebieski paskud latający za tobą gdzie tylko się ruszysz. Pozornie niegroźny, jednak tylko pozornie, tak naprawdę to straszliwa bestia - raz widziałem jak ognik wprasował w glebę Łowcę smoków;). Ognika najlepiej wykończyć strzelając z kuszy, bądź tłukąc go lagą;).

Topielec - Występują głównie nad wodą i jak na "topielce" całkiem nieźle pływają. Nie są zbyt wytrzymałe, ale potrafią zadawać duże obrażenia (wydając przy tym przeraźliwe dźwięki:).

Troll - Wielki śmierdziel, który nie lubi towarzystwa (zwłaszcza ludzi), jeśli zawsze marzyłeś o lataniu to ten koleś może cię tego nauczyć, wystarczy tylko, że podejdziesz mu pod łapę. Trolle wykazują niską tolerancję na siepanie solidnym mieczem dwuręcznym po łbie oraz "Błyskawice". Trolla można spotkać w okolicach gór (dwa są w pobliżu farmy Onara).
Porada by Ugicywapih
Trolla można łatwo pokonać, jeśli podejść do niego wystarczająco blisko (na zasięg "przytuliłem się do nogi" mniej więcej) i bić go pod pachą ciągle wokół niego krążąc po kole na tyle małym, żeby ni zdążył się obrócić na tyle, by zadać cios (nie jest to trudne po nabyciu odrobiny praktyki, bo trolle są powolne). W ten sposób każdy kto jest w stanie zranić trolla, jest w stanie zabić trolla, dzięki czemu te miśki są nieocenioną kopalnią wczesnych xp . Trolle występujące w grupie można (na pewno działa to na te przy farmie) rozdzielić podchodząc powoli i zaczynając zwiewać, kiedy tylko pierwszy się rzuci za postacią. Wtedy wystarczy go odciągnąć, wykończyć i iść po następnego.

Czarny troll - Tak jak wyżej wielki śmierdziel, tyle tylko, że ten egzemplarz najwyraźniej ostro pakował za młodu:). Bardzo groźny przeciwnik, jest jednak bardzo prosty sposób na pokonanie tego bydlęcia, a nawet dwa - wystarczy tak wymanewrować, żeby Troll zaklinował się pomiędzy skałami, lub też siepnąć na niego zaklęcie - "Strach", a następnie biec za nim i lać. Czarny Troll jest tylko jeden i miejsce jego pobytu jest zaznaczone na mapie.

Kamienny golem - Istota zbudowana w 100% z kamieni, podobnie jak troll może cię nauczyć latać. Kamiennego Golema najlepiej załatwić za pomocą Świętego Młota z klasztoru.

Ognisty golem - Coś jak powyżej, tyle tylko, że lubi sobie, a raczej tobie solidnie przygrzać... Można go pokonać używając magii wody. Tego gorącego twardziela można spotkać m.in. w drodze do Ognistego Smoka.

Lodowy golem - Trzeci z "braci" Golemów, dysponuje solidnym zaklęciem zamrażania (Bryła lodu) i może ci odmrozić małe co nie co:). W walce z nim dobrze jest dysponować paroma zaklęciami typu "Kula ognia". Lodowatych przyjaciół można spotkać głównie (o ile nie wyłącznie) w lodowej krainie.

Pomniejszy szkielet - Czytaj: szkielet cienias. Nie jest zbyt wytrzymały jednak potrafi wyprowadzić człowieka z równowagi swoim stylem walki. Kościeje zamieszkują przede wszystkim jaskinie i tereny cmentarne.

Szkielet - Tak jak wyżej, ale bardziej wytrzymały i jeszcze bardziej denerwujący.

Szkielet wojownik - Najbardziej, wytrzymały, niebezpieczny i zaprawiony w bojach ze wszystkich szkieletów (ludzkich). Można go Spotkać na Dworze Irdorath.

Szkielet cieniostwora - Cieniostwór, któremu najwyraźniej się w życiu nie powiodło dlatego postanowił zabawić się po śmierci:). Szkieletorka można spotkać w Górniczej Dolinie i na wyspie - Dworze Irdorath.

Ork orzywieniec - Nie dość, że ork to jeszcze na dodatek nieświeży :p. Solidny przeciwnik, nie można go lekceważyć. Zamieszkuje Dwór Irdorath.

Szkielet mag - Lewitujący szkielet ubrany w jakieś czarne obdarte łachy, posługuje się zaklęciem "Bryła Lodu" i "Armia ciemności", lepiej capnąć go zanim użyje któregokolwiek z nich.

Warg - Piesek orków, który z chęcią przyniesie cię w zębach swojemu panu, oczywiście jeżeli w ogóle coś z ciebie zostanie. Wargi są całkiem wytrzymałe i potrafią solidnie ugryźć. Kręcą się po Górniczej Dolinie, głównie jako towarzystwo Orków.

Jaszczur - Co tu dużo gadać, wielka spasiona jaszczurka, która chce cię zjeść. Sporo ich na wyspie ze skarbem Gildii Złodziei i w okolicach portu.

Ognisty jaszczur - Jaszczurka taka jak wyżej, ale znacznie groźniejsza i wytrzymalsza, lubi świeże, ciepłe posiłki dlatego usmaży cię jeszcze za życia. 

Cieniostwór - Wielkie bydle zamieszkujące ciemne lasy. Cieniostwory mimo swoich rozmiarów i tuszy są bardzo szybkie i zadają pokaźne obrażenia.

Zębacz - Ten kto powiedział, że dinozaury wyginęły najwyraźniej nie był w Górniczej Dolinie, one się tylko zminiaturyzowały! Zębacze są szybkie i mają ostre zębiska. Występują w grupach po ok. trzy osobniki.

Smoczy zębacz - Znacznie groźniejsza bestyjka niż "zwykły Zębolek", wystarczy chwila nieuwagi a przegryzie cię na pół.

Zombie - Najlepszy przyjaciel szkieletów. Zadaje spore obrażenia i jest wytrzymały, a przy tym bardzo powolny i niegramotny:). Można go łatwo zabić tłukąc mieczem to z prawa, to z lewa.

Poszukiwacz - Mag na usługach Beliara, nosi czarne szaty i ukrywa swoją twarz pod maską, jednym słowem nieprzyjemny typ. Poszukiwacze to byli członkowie Sekty (obozu na bagnach), którym demony wyprały mózgi do tego stopnia, że ich jedynym celem jest sfajczenie cię za pomocą "Ognistej strzały". Ponadto poszukiwacze potrafią opętać bohatera i tym samym uniemożliwić mu spokojny sen. Po powrocie z Górniczej doliny (3 rozdział) można ich spotkać praktycznie wszędzie.

Ork wojownik - Standardowy ork trzymający w łapach kawał żelastwa, którym lubi ludziom robić krzywdę:). Aż roi się od nich w Górniczej Dolinie, zwłaszcza dookoła zamku.

Ork elita - Solidny orkowy kafar, lepiej z nim nie zadzierać. Zazwyczaj sprawuje rolę Herszta grupy Orków Wojowników.

Ork szaman - Posługuje się zaklęciem "Kula ognia". W walce w zwarciu używa swojego niewinnie wyglądającego toporka.

Jaszczuroczłek - Wielki jaszczur poruszający się na dwóch łapach i dzierżący w łapkach "Jaszczurzy miecz". Jaszczuroczłeka pod względem siły i wytrzymałości można porównać do Orka Wojownika. Jaszczuroczłeków jest pełno w Górniczej Dolinie, zwłaszcza w pobliżu smoków.

Demon - Wielki latający brzydal. Demony to najukochańsze pupilki Xardas'a. Potrafią zdrowo przygrzać i są bardzo odporne na praktycznie każdą formę eksterminacji.

Książe demonów - Jak wyżej tylko jeszcze brzydszy i nie wiedzieć czemu "Książe":).

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
megatron88, 04.02.2008, 22:31
Jesli chodzi o trolle...... ja wymyslilem inny sposob jak je powalic. Kiedy sie zamachuja, wystarczy sie cofnac, a nam nie lutnie
Avatar
Heniek1, 23.02.2008, 00:13
jesli troll was trafi to najczesciej to was odrzuca i sie przewracacie.Ja mam sposub zeby do tego niedoszlo - kiedy troll sie zamachuje zeby was uderzyc to podejcie jak najblize jego brzuchai on was nietrafi a wy go szybciej zabijecie
Avatar
Haguś, 23.08.2008, 00:57
Wystarczy go zajść od tyłu :D
Avatar
figat, 31.08.2008, 23:40
czy ktoś z was wie gdzie jest szkieklet cieńostwora
Avatar
figat, 01.09.2008, 01:20
mi podobają smocze zębacze(tylko z wyglądu)
Avatar
kaparios19, 27.09.2008, 01:47
no cóż ja tam trolla mam na hita ale dobra :) jeśli chodzi o odskakiwanie od trolla to uważam, że to za długie :) najlepiej nadupcać z łuku bądź magii a jeśli nie to podbiec sieknąć i WIAĆ!!!!!!!!!!!!!!!! :)
Avatar
Rafcio Mocarz, 09.11.2008, 05:44
szkielety cieniostwora są chyba dwa (ja tyle spotkałem tylko) w górniczej dolinie jeśli pójdziemy ścieżką na lewo od bramy do dawnego Nowego Obozu i dojdziemy do krypty. idziemy wzdłuż ściany na prawo i tam jest jaskinia z tym szkieletem(uwaga: w walce z nim trzeba się wykazać refleksem), drugi jest na dworze Irdorath w jednej z bocznych komnat niedaleko pierwszej bramy.
Avatar
Kar0l55, 17.11.2008, 04:16
wpisz koda i masz cieniostwora -_-
Avatar
Kar0l55, 18.11.2008, 23:48
Najtrudniejszy jest ksiaze demonow ale dla paladyna to bulka z maslem . Pala wymiata z tymi Swietymi strzalami dlatego potem wystarzy go uczyc tylko magi a walki mieczem do 30 % a sily miec tylko zeby walczyc jakims nie najgorszym mieczem jak sie mana skonczy ;] , latwo jest tez smoka ozywienca pokonac jak ma sie duzo many mozna powiedziec ze pala jest od maga lepszy w swojej magi tylko ze na bandytow itd to lepiej uczyc sie walki mieczem ale z nimi zadko sie walczy prawie wogule od 3 rodzialu tylko magia bedzie sie przydawac bo na jakies scierwojady to nie potrzebne jest mistrzostwo w walce mieczem. COS SIE ZA BARDZO ROZPISALEM XD. Pozdro
Avatar
Kar0l55, 18.11.2008, 23:51
Grajcie paladynem !!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo Lowca smokow nie poradzi se z demonem itd a magem nie radze bo niewiadomo na co PD wydawac czy na mane zeby duzo razy uzywac kuli ognia czy na skille zeby wiekszy dmg robic a palem to mane rozwijasz kupisz se jakies heal i jak jest jakas magia dps to sie uczysz :)
Avatar
Kar0l55, 18.11.2008, 23:54
A jak lowca se poradzi to bedzie mial 1/10 full hp .
Avatar
Kar0l55, 19.11.2008, 00:13
bedzie tylko jeden problem na irdorath czy jak to tam z trollem ale jego tez mozna magia wykonczyc takim sposobem ze celujesz w orka a ork jest za trolle brubujesz napierdalac w orka a ztrzaly leca w trolla i ranisz trolla jak by to byl demon ;] czesto razy tak sie zdaza np jak chcesz walnac w orka z swietej strzaly ale przednim jest wilk i jego zabiles a on nie jest demonem
Avatar
Kar0l55, 19.11.2008, 00:16
namierza sie jakims przyciskiem na klawiaturze g albo h nie pamietam....
Avatar
Mati_22, 01.12.2008, 20:44
Jeśli Karol55 to podaj koda na szkielet cienostwora :)
Avatar
Rafcio Mocarz, 01.12.2008, 23:49
za to mag może zrobić o wiele więcej questów niż inni. poza tym mag może się uczyć magi, ale nie potrzebuje jej dużo, bo również może zdobyć runy paladyna i to bez kodów. a ja wiem jak hehe. runy paladyna dużo zadają i zabierają mało many, dlatego są dobre.
Avatar
Mati_22, 04.12.2008, 01:04
ja mam lepszy pomysłjak zabić trola trzeba go kopnąć w jajca jeśli je gdziesz ma :)
Avatar
terminator, 18.01.2009, 22:18
jest również trol jaskiniowy jedyny egzemplasz jest w dworze isdorath podobny do czarnego ale mniejszy.
Avatar
hiro145, 24.01.2009, 00:34
ja na odmiane polecam gre lowca smokow :P morze miec najlepszy miecz w grze ktory bardzo przypomina Uriziela z jedynki :) a na trolle najlepiej rzucic czar "strach"
Avatar
JanS, 02.04.2009, 06:19
a ork herszt??
Avatar
ufo, 09.04.2009, 07:59
ork herszt ? nie spotkalem takiego jeszcze
Avatar
roclee7, 12.04.2009, 04:53
herszt orkow jest na koncu w 5 rozdzale jesli jestescie paladynami to hagen karze wam pozabijac wam te orki i zabrac im pierscienie i zaniesc mu a ja znam jak zabic trolla napierdalac z czarow xD albo na kodach i kill ale nie dostajecie doswiaczczenia ale fajnie jest ze smokam sa slabe sa same i jak deadna to duzo doswiadczenia daja
Avatar
roclee7, 12.04.2009, 04:55
ale nie wymienili wszystkich potworow waz blotny smoki itp
Avatar
czarny wilk, 12.07.2009, 15:51
Na trolla jest łatwy sposób zabicia go mieczem działa tez na golemy. Po prostu podchodzimy do niego i machamy mieczem w prawo i lewo caly czas az zginie. Za każdym uderzeniem troll/golem robi krok do tyłu. :D
Avatar
czarny wilk, 12.07.2009, 15:57
Ja gram paladynem i uzywam i miecza i magi (run paladyów). Pierwsze 2 runy paladynów mozna znalesc w górniczej dolinie lub jak pojawia sie pierwszy poszukiwacz to jeden z dwóch martwych paladynów co pilnowali wejscia na przełencz ma świetą strzale i światło. Reszte run mozna otrzymac od paladyna w domu Lorda Hagena.
Avatar
xer, 19.07.2009, 09:17
wpiszcie se kod insert troll i macie trola
Avatar
zin30, 05.08.2009, 12:24
Jaki jest kod na czarnego trolla
Avatar
Danielow142, 11.11.2009, 12:58
insert troll_black
Avatar
zalek, 14.11.2009, 13:14
do Rafcio Mocarz i co ja też wiem jak zdobyć runy paladyna wystarczy w 3 rozdziale trupy pszeszukać i tam są
Avatar
sibol77, 27.11.2009, 13:48
A jak mag może zdobyć runy paladyna
Avatar
Pietro, 26.12.2009, 22:35
Przez to przyjacielu że wpisze się Insert ch i runy palladyna do wyboru do koloru ale niewiem czy to tylko w Nocy Kuruka jest możliwe,Srawdż
Avatar
arantir228, 18.04.2011, 21:15
Hahaha.. Polna Bestia pająkiem?! Jak dla Ciebie chrząszcz to pająk to szczere gratulacje ( a raczej kondolencje :) ). To samao tyczy się pełzaczy, a co dych to nawet w g1 w starej kopalni jeśli chcemy się dowiedzieć coś o pełzaczach to mówią nam, że są to owady i o ilę się nie mylę to w g2 też jest o tym wzmianka :D.
Avatar
najemnik, 14.05.2013, 10:30
jaki jest kod na cieniostwora i na starego wilka
Avatar
szymon117, 16.03.2014, 12:25
Mam sposób na dwa trolle koło farmy Onara. Miałem 5 lvl i miałem stare łachmaty
myślałem, myślałem i wreszcie wymyśliłem. Trzeba poświęcić na to trochę czasu ,ale
testowałem i się udało. Po prostu zmusić jednego trolla żeby cie gonił i uciekać z nim do farmy Onara, a wtedy najemnicy się nim zajmą. Potem wrócić po drugiego i tak samo :p.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.