Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Wprowadzenie

Wprowadzenie

Górnicza Dolina Khorinis. Okres świetności tego niegdyś zasobnego w surowce regionu dawno już przeminął. Uwięzieni za magiczną Barierą niewolnicy i pospolici przestępcy wiedli swój ponury żywot, skazani na dożywotnią pracę przy wydobyciu magicznej rudy.
Jeden dzielny człowiek zdołał jednak zerwać ich okowy. Walcząc o swoją wolność i przetrwanie zgłębił tajemnice zapomnianych od wieków podziemnych świątyń, by stawić czoła wysłannikowi ciemności i zniszczyć Barierę. Dając wreszcie upust narastającej przez wiele lat wściekłości, więźniowie rzucili się do ucieczki.

Miasto Khorinis było zupełnie nie przygotowane. Jego mieszkańcy zbyt długo żyli w przeświadczeniu o niezniszczalności magicznego więzienia. Niewielki garnizon strażników nie mógł się przeciwstawić potężnej fali zbiegłych skazańców. Po kilku krwawych potyczkach, wielu więźniów zdołało zbiec z Kolonii, znajdując schronienie w pobliskich lasach, górach i osadach.

Coraz częstsze napady w pobliżu miejskich murów i rosnąca z dnia na dzień bezczelność bandytów niemal zupełnie sparaliżowały miasto. Część farmerów, rozzłoszczona nieporadnością miejskiej straży, zawarła z uciekinierami umowę. Zbuntowani chłopi przestali płacić daninę na rzecz króla, ochronę swoich farm powierzając najemnikom.

Przyszłość Khorinis zawisła na włosku. Bunt farmerów pozbawił miasto dostaw żywności, a zgromadzone wcześniej zapasy kurczą się w drastycznym tempie. Władza strażników kończy się na miejskich bramach, a za murami nikt nie może być spokojny o swoje mienie i życie. W Khorinis wybuchła nowa wojna. Wojna domowa.

Ale to jeszcze nie koniec zmartwień. Zło nie zostało pokonane, i znów podnosi swój ohydny łeb. Tym razem zamierza jednak rozprawić się z rodzajem ludzkim raz na zawsze, i wydaje się, że nikt nie jest w stanie go powstrzymać...

Ale czy aby na pewno?

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
figat, 01.09.2008, 01:49
mógłbyś napisać coś bardziej cikawego(to każdy zna)
Avatar
gothic, 19.02.2010, 20:07
to ma być ciekawe?
Avatar
terminator, 11.02.2012, 16:52
Napisane fajnie a poza tym to ma być tylko wprowadzenie do gry a nie całe przedstawienie jeśli chcecie poczytać o całości to pójdźcie do działu solucja.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.