Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Bossowie

Bossowie

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 10:26
Opis Wygląd Na co uważać

Grinswold

Oto sławny kowal z pierwszej częsci gry. Tak jak wtedy przebywa w Tristram, małej wiosce nad rzeką. Po najeździe hordy został wcielony w jej szergi. Jako sprzymierzenieć Diablo szczyci się dużą siłą i niebywałą odpornością.
Grisowold jest silny ale bardzo powolny więc nie powinien być aż tak dużym problemem.

Kowal

Kowal to typowy, podrzędny wojownik sił zła. Przebywa w przyklasztornych koszarach korzystając z magicznych właściwości Mallusa Charsi wykuwa broń dla szkieletów i innych stworów.
Kowal podobnie jak Griswold jest silny, ale również szybki. Nie ma na niego dobrej taktyki, trzeba po prostu mieć dobre statystyki.

Andariel

Krwawa Andariel zdaje się nie jest zamieszana w sprawy związane z Diablo. Mało tego jest jego zaciekłym wrogiem. Jednak korzystając z okazji zajęła klasztor i przekupiła siostry zakonu by walczyły po jej stronie.
Na pewno trzeba uważać na trucizny. W zwarciu nie jest już tak silna. Zanim się do niej dobierzemy należy wysprzątać inne stwory.

Demonolog

Stary vizjerejski mag podszywający się pod Horazona. Wybudował wielkie sanktuarium będące wbrew prawom fizyki. Stamtąd obserwuje pczynania Diablo i jego braci wiedząc że będą się na nim mścić za przejęcie kontroli nad piekilenymi hordami.
Wystarczy poradzić sobie z jego świtą i uważać na pociski i zamiecie jakie kieruje w nas.

Duriel

Potężny pająk Duriel niegdyś brał udział w zdetronizowaniu Trójcy. Karą było uwięznie go w grobowcu Tal Rashy po wsze czasy. Wygłodniały Duriel zabije każdego kto pozwoli mu przeżyć choćby kilka dni dłużej.
Trudny rywal- zwłaszcza dla Czarek na poziomie piekło. Jest szybki, a do tego komnata nie posiada żadnych przeszkód. Nie posiada za dużo magii dla tego wojownicy przejdą go bez problemu

Mefisto

Najstarszy z Trójcy braci. Po wyzwoleniu z kamienia dusz zawładął ciałem kapłana Sankekura, a także podporządkowal sobie radę zakarum. Jednak magicznym zaklęciem został uwięziony w wieży z której wydostać moga go tylko jego bracia.
Łatwo jest go zabić z odległości- np. przez kanał. On nas nie trafi (poza kulą) a my prędzej czy później go zabijemy. Gorzej z walką kotaktową. Trzeba uważać na błyskawice i silne ciosy.

Izual

Izual jeden z nawierniejszych poruczników Tyreala i powiernik misji niebios. Wbrew woli Tyraela zaatakował piekielną kuźnię gdzie został pojmany i wcielony w szeregi sił Diablo. Obecnie jest potępiany zarówno przez piekło i niebo.
Bardzo łatwy przeciwnik. Posiada tylko novę mrozu i czasami wymachuje mieczem. W miarę zbalansowana postać nie powinna mieć problemów.

Hefasto

Jeden z najwykwintniejszych kowali piekieł. Hefasto tworzy broń dla najwierniejszych wyznawców Diablo. Swoimi czynami uzyskał uznanie trójcy, którzy darzą go wielkim zaufaniem. Otrzymał pod opiekę jedyny młot, zdolny zniszczyć kamienie dusz.
Ciężki rywal. Należy uważać na ciosy. Jest szybki. Dla postaci "pociskowych" najlepiej poszukać jakiegoś kanału. Dla pozostałych najlepiej zaopatrzyć się w dużo mikstur i postarać się o wysoką obronę.

Diablo

Diablo stał się koszmarem lochów pod klasztorem w Tristram. Gdy dzielny wojownik pokonał go, a kamieńd dusz utkwił w silnym jego ciele, uważano że zło na zawsze zażegnano. Jednak dusza Diablo okazała się zbyt silna dla zwykłego śmietelnika. Kierowany żądzą władzy Diablo uwolnił swoich braci i w akcie zjednoczenia z nimi otwrzyli piekielny portal do piekieł.
Trudny ale do zabicia. Oczywiście w miarę możliwości trzymamy go na odległość. Uważamy na ogień i język błyskawic. Poza tym jest znośnie.

Nihlathak

Nihlathak jeden z członków zgromadzenia Harrogath był poważanym mieszkańcem krainy barbarzynców, mimo zdedcydowanie oddmiennych praktyk. Nihlathak wywodzi się ze szkoły nekromantów. Próba nawiązania pokoju z Baalem okazała się dla niego zgubna. Oddał relikwię Ostatniemu z Trójcy, sam został wcielony w szeregi wojsk zła.
Trzeba uważać na wybuch zwłok, czyli najlepiej ich mu nie dostarczać(zabijamy potwory z dala od niego). Posiada zamrażanie, ale to mały pikuś.

Madawc, Korlic, Talic

Trójka wielkich barbarzyńców: Madawc, Korlic i Talic została wybrana przez bogów barbarzyńskich do streżenia najświęteszego artefaktu w wierezeniach ludów połnocy- kamienia dusz. To ogromne wyróżnienie spotkało tę trójkę jako zasługa za niebywałe umiejętności bojowe typowe dla barbarzyńców. Na Ziemii stali się oni niemal bogami jednak musieli oni opuścić normalny świat poświęcając się wyższym celom.


Na odległość nie jest trudno. Wystarczy uciekać i czasmi puszczać pociski(przyda się dużo staminy). W zwarciu lepiej zaopatrzyć się w dużo miksutr- najlepiej wzmocnienia i atakować gdy nadarzy się okazja. Zabijać najelpiej do Korlica bo może nas zabić pojedyńczym atakiem z wyskoku, poźniej kolejność dowolna.

Baal

Baal jest ostatnim z Wielkiej Trójcy, który jako jedyny pozostał przy życiu. Podrózując w przebraniu i podszywając się pod Archanioła Tyraela odzyskał kamień duszy od Mariusa, przypadkowego właściciela kamienia dusz, który ukrywał się z nim przez całe lata w więzieniu. Baal odzyskawszy swój kamień posiadł niebywałe moce. Baal zebrawszy potężną armię wyruszył w kierunku oblodzonych karin barbarzyńskich by zdobyć kamień świata- artefakt dający władzę nad całym światem.
Wystarczy być czujnym i nie odpuszczać ani na chwilę- zdolność regeneracji. Jak zwykle najlepiej trzymać na odległość. Jego klonem nie należy się przejmować- jest słaby.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.