Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
BattleNet

BattleNet

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 11:46
BattleNet
Jest to tryb gry dla wielu graczy stworzony przez firmę Blizzard, który umożliwia grę przez Internet. Istnieją dwa rodzaje BattleNetu: Otwarty i Zamknięty. Ponieważ pierwsza część tej gry została zniszczona przez wszelkiego rodzaju czity, Blizzard w drugiej części postanowił temu zapobiec tak, jak to tylko możliwe. Dlatego mamy w grze taki właśnie podział. Ma on swoje plusy i minusy, ale zanim do nich dojdziemy, najpierw pokrótce powiem, czym charakteryzują się obydwa rodzaje BattleNetu w D2.

Otwarty BattleNet
Możemy na nim grać postaciami z trybu dla gracza pojedyńczego. Ma to swoje zalety, bo będziemy mogli z pomocą innych graczy przejść te miejsca w grze, w których w pojedynkę nie dajemy sobie rady. Możemy wymieniać się z graczami przedmiotami i tu zawsze jest szansa na zdobycie przedmiotu czy przedmiotów, na których nam zależy. Możemy też pomóc innym graczom, którzy potrzebują pomocy, albo po prostu sobie samemu pograć. No i w końcu możemy sprawdzić siłę naszego bohatera w starciu z innymi graczami dzięki pojedynkom, tzw. "Duel-om" charakteryzującym się między innymi tym, że podczas nich nie korzystamy z mikstur. Jednak głównym niebezpieczeństwem jest fakt, że w grze mogą uczestniczyć gracze, których nawiasem mówiąc dobra, uczciwa zabawa nie interesuje. To są tzw. cziterzy, gracze, którzy korzystają ze wszelkich możliwych środków na ułatwienie życia sobie i utrudnienie życia innym. Niestety, jeśli mam wyrazić opinię o opłacalności gry na Otwartym BattleNecie, to odradzam. Bowiem legalni gracze, których jest tam jak na lekarstwo nie maja w starciu z cziterami racji bytu. Około 75% graczy Otwartego BattleNet-u to cziterzy, którzy dzięki wszelkim programom edytującym posiadają niedozwolone przedmioty. Jeśli kogoś interesuje gra bez towarzystwa takich cziterów, to polecam Zamknięty BattleNet.

Zamknięty BattleNet
Jest to forma rozrywki na BattleNet, na którą stać ludzi z pokaźnymi zasobami pieniędzy, bądź ze stałym łączem. Tu gramy tylko i wyłącznie na BattleNet. Nasza postać jest zapamiętywana na serwerach Blizzarda i nie mamy do niej dostępu. Ten manewr ma na celu zapobieżenie czitom, a także zwiększeniu naszego bezpieczeństwa. "?ycie" na Zamkniętym BattleNet to zupełnie inny świat. Przede wszystkim wyzwanie, które może nam przynieść wiele radości i frajdy. Ale także i tu nie ustrzeżemy się od graczy, którzy uczciwość mają głęboko "[beeep] tam gdzie słońce nie dochodzi". Mowa o oszustach czy nawet złodziejach.

W sieci są atykuły na temat oszustw na Close BattleNet. Po przeczytaniu ich wielu ludzi wierzących, że przynajmniej w teorii na Zamkniętym BattleNet nie ma oszustów i będzie ich mniej, miało sporo wątpliwości, czy opłacalne jest granie na Zamkniętym BattleNet. Jednak dzięki rywalizacji między graczami w rankingach i możliwości gry w dobrym klanie, Zamknięty BattleNet jest bardziej opłacalny niż jakakolwiek inna forma rozgrywki występujących w tej grze.

Wraz z pojawieniem się nowego patcha 1.10 Blizzard zaoferował nam nową możliwość rywalizacji na Zamkniętym BattleNet: możemy grać postaciami tzw. Ladderowymi. Postacie Ladderowe charakteryzują się tym, że mają swoje miejsce w rankingach i rośnie ono wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia, a w dodatku mają możliwość zdobycia przedmiotów i korzystania z receptur niedostępnych dla zwykłych postaci. To sprawia, że rywalizacja między graczami nabrała nowy wymiar i klimat.

Na Zamkniętym BattleNet działa kod, który kasuje nielegalne przedmioty, co dodatkowo sprzyja eliminacji czitów. Warto wspomnieć charakteryzując BattleNet, że Blizzard od kilku miesięcy jeszcze przed wprowadzeniem patcha 1.10 postanowił w zdecydowany sposób walczyć z cziterami i wszelkim oszukiwaniem. Znaleźli bardzo prosty sposób, czyli kasowanie kluczy i kont użytkowników. Tak więc uważajcie: zanim zdecydujecie, czy chcecie skorzystać z niedozwolonej praktyki, nawet jeśli ułatwi wam granie, zastanówcie się, czy aby na pewno ktoś z Blizzarda tego nie widzi.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.