Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Co z tym Wiedźminem?

Co z tym Wiedźminem?

Data opublikowania: 13.07.2009, 17:28
Tagi: wiedźmin, crpg

Trzy miesiące temu światek gier otrzymał szokującą i nieprzyjemną informację, że świetnie zapowiadająca się konwersja znanego cRPG, przeznaczona na konsole, została wstrzymana. Wszystko to stało się nagle, branża dowiedziała się o problemach natury prawnej i finansowej, pomiędzy firmami CD Projekt, a Widescreen Games, z czego ten drugi był bezpośrednio odpowiedzialny za prace techniczne związane z "The Witcher: Rise of the White Wolf".

Projekt został wstrzymany, jednak bynajmniej nie usunięty w pełni - pomimo, że francuskie studio Widescreen Games zostało zamknięte, CD Projekt i Atari wciąż szukają studia, które byłoby zdolne doprowadzić produkcję do końca. Aktualnie głośne są pogłoski, jakoby dalszym rozwijaniem gry miało zająć się japońskie studio Namco Bandai, głównie dlatego, że owa firma wykupiła podupadające Widescreen Games.

Firma CD Projekt oficjalnie nie komentuje wyżej wspomnianych wydarzeń, jednak zastrzega, że projekt Wiedźmina na konsole nie jest porzucony i firma szuka sensownego rozwiązania, które umożliwiłoby jego kontynuację.

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.