Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Cechy

Cechy

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 07:23
Wiedźmin to gra role-playing, przy tworzeniu której skoncentrowaliśmy się przede wszystkim na spektakularnych, zapierających dech w piersiach wizualizacjach scen akcji oraz skomplikowanej i wciągającej fabule. W grze sporo jest dynamicznych walk z potworami i pojedynków z wieloma różnorodnymi przeciwnikami, ale nie ogranicza się ona jedynie do kolejnego wyrzynania następujących po sobie hord wrogów. Podobnie jak w 'papierowych' grach role-playing, bohater gracza odkrywa otaczający go świat, poznaje nowe postaci, rozmawia z nimi i otrzymuje do wykonania zadania lub poznaje nowe miejsca czy też elementy intrygi. Fabuła gry nie jest liniowa - postać może wykonywać zadania na kilka różnych sposobów. Wykonanie zadania umożliwia wiedźminowi zdobycie doświadczenia, zwiększenie zdolności bojowych, poznanie nowych sposobów ataku lub nowych znaków magicznych. W grze kładziemy nacisk na elementy akcji oraz opowiadaną historię, chcemy również umożliwić graczowi dostrzeżenie zwiększania się bojowych zdolności prowadzonego przez niego wiedźmina bez konieczności zagłębiania się w skomplikowane tabele i statystyki prowadzonej postaci.

Gra "Wiedźmin" powstaje po to, aby dostarczać rozrywki bez męczenia gracza. Jednocześnie należy nadmienić, że jest to gra przeznaczona dla odbiorcy masowego, ale zainteresuje ona zarówno miłośników skomplikowanych, komputerowych RPG, jak i początkujących ceniących sobie nade wszystko szybką akcję.
Poniżej znajdziecie informacje o najważniejszych cechach charakteryzujących grę.

Oryginalny pomysł głównego bohatera
Główny bohater gry to zawodowy zabójca potworów - wojownik szkolony od dzieciństwa, który został poważnie przemieniony licznymi mutacjami i próbami. Należy do swego rodzaju 'bractwa' wiedźminów, organizacji utworzonej dawno temu celem ochrony ludzkości przed wszelakimi bestiami i potworami.

Rozwój postaci
Gracz musi ciągle dokonywać wyborów, które będą wpływać na rozwój prowadzonej przez niego postaci. Osiągnięcie każdego z wyznaczonych celów jest nagradzane punktami doświadczenia, które - po uzyskaniu odpowiedniej ich liczby - pozwalają na awans na następny poziom oraz zmianę statystyk, zdolności i biegłości postaci. Wszystkie modyfikacje cech bohatera gracza oraz zmiany jego wyglądu czy wyekwipowania znajdują odbicie w toku prowadzonej rozgrywki.

Doskonała grafika
Gra Wiedźmin ma stanowić niezapomniane wrażenie wizualne.
Właśnie w tym celu wykorzystuje ona technologię Aurora firmy BioWare zmodyfikowaną specjalnie w celu powiększenia możliwości prezentacji grafiki.
Nowe cechy engine'u graficznego to:
- nowa metoda konstrukcji świata
- wykorzystania technologii motion capture
- moduł odpowiadający za odwzorowanie fizyki świata gry
- inne zmiany umożliwiające na ukazanie niesamowitej natury, modeli, animacji i efektów specjalnych.
Więcej o enginie graficznym gry dowiesz się tutaj.

Skomplikowana, wciągająca fabuła
Fabuła gry stanowi jeden z jej mocniejszych elementów. Ukazuje ona świat, który pozbawiony jest sztampowego kontrastu czerni i bieli, świat pełen przygód i tajemnic, zaludniony wiarygodnymi postaciami. Warto również wspomnieć, że gra jest projektowana z myślą o dojrzałych graczach, co znajduje odzwierciedlenie w dialogach, intrydze, otoczeniu i ogólnej jej atmosferze.

Rozgrywka wyłącznie jednoosobowa
Interesującą i rozbudowaną fabułę gry najlepiej odbiera się z perspektywy jednego gracza, dlatego też postanowiliśmy nie dodawać do gry żadnych elementów rozgrywki wieloosobowej. Wszystkie części składowe programu są połączone tak, aby dać graczowi wiele zabawy i wspaniałe odczucia, a intryga ogniskuje się wokół postaci gracza i jej rozwoju.

Przejrzyste zasady gry
Mechanika zasad zastosowanych w grze jest prosta i przejrzysta, łatwa do zrozumienia przez gracza. Interfejs jest w najwyższym stopniu przyjazny użytkownikowi.

Nowatorski system toczenia walk
Grę kontroluje się wyłącznie za pomocą myszki, co sprawia, że sterowanie jest wyjątkowo łatwe. Mimo to przygotowany przez nas system walk pozwala na zadawanie w sekwencjach walk w czasie rzeczywistym różnorodnych ciosów, a gracze mogą również przygotować własne kombinacje uderzeń i cięć przed walką, by potem wypróbować je na wrogach. Do tego wszystkiego wykorzystać można różnorodne uzbrojenie, choć wiedźmini najlepiej posługują się mieczami - i nasz system walk to oddaje Trzy różne style walki.
Istnieją trzy różne style prowadzenia walki - zbalansowany, ofensywny i defensywny. Każdy z nich umożliwia wyprowadzanie innych, różnorodnych ataków, które można łączyć w wyjątkowo efektywne kombinacje.

Animacje tworzone systemem motion capture
Wszystkie animacje w grze powstały w technologii motion capture. Ruchy niezwiązane z walką odtworzył jeden z najbardziej obiecujących polskich aktorów - Borys Szyc, a sekwencje bojowe odegrał za pomocą replik broni historycznej mistrz średniowiecznego kunsztu walki na miecze - Marcin Zmudzki.

Elementy engine'u odpowiadające za fizykę świata gry
Do engine'u graficznego gry dodano osobny moduł odpowiedzialny za efekty manekinów i sprężystości ciał, pozwalając na lepszą symulację interakcji z przeciwnikami oraz elementami otoczenia.

?ywy, ciekawy świat, w którym toczy się rozgrywka
Gra została podzielona na pięć aktów, a w każdym z nich wiedźmin będzie mógł odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Wśród dostępnych lokacji znajdą się wiedźmińska forteca - Kaer Morhen, wielkie miasta Wyzima i Mayena, Stary Zamek Temerskich Królów i wiele innych miejsc pełnych ciekawych bohaterów niezależnych i przerażających potworów.

Gra oparta na prozie Andrzeja Sapkowskiego
Andrzej Sapkowski jest najbardziej znanym polskim autorem powieści i opowiadań fantasy i laureatem licznych nagród literackich. Jego twór ma wiele wspólnego z innymi fantastycznymi krainami, równie wiele wyróżnia je jednak z całego tłumu nierzeczywistych miejsc. Ten świat nie składa się jedynie z czerni i bieli, nie ma w nim jasnego rozróżnienia dobra od zła - to dlatego zaludniające go postaci są tak wiarygodne i zachowują się jak prawdziwi ludzie (lub elfy, tudzież krasnoludy). To interesujące, ciekawe miejsce w wielu elementach bazujące na analogiach z naszą własną rzeczywistością czy odniesieniach do plag naszej cywilizacji - totalitaryzmu lub rasizmu. Świat Wiedźmina może być również miejscem ponurym, pełnym przemocy i występku - miejscem, w którym przetrwają tylko najsilniejsi.

Książki Sapkowskiego sprzedają się w rekordowych nakładach - do dziś kupiono wiele milionów ich egzemplarzy, przetłumaczono je również na wiele języków i opublikowano w licznych krajach Europy - takich jak Rosja, Francja, Niemcy, Hiszpania, Czechy, Słowacja i Litwa.


Tekst pochodzi z oficjalnej strony thewitcher.com.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.