Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Wiedźmini

Wiedźmini

Wiedźmini to ludzie, którzy za młodu za sprawą eliksirów i tajemniczych rytuałów zostają poddani mutacji, podczas której zostają obdarzeni nadludzkimi mocami, które pomagają im w walce. Potem w wiedźmińskich siedzibach uczeni i szkoleni stają się maszynami do zabijania. Są znakomitymi wojownikami, a ich siłę powiększa znajomość Znaków Wiedźmińskich. Większość ludzi uważa ich za mutanty, nieczułe bestie, które niosą śmierć, ale gdy zaczyna nękać ich jakaś poczwara albo monstrum przypominają sobie o starych dobrych, wiedźminach, którzy przyjdą i pomogą bezbronnym wieśniakom oczywiście za drobną opłatę i strawę.


„Wiadomym jest, że wiedźmin, gdy mękę, cierpienie i śmierć zadaje, to takiej similissime lubości i rozkoszy doznaje, jaką człek pobożny i normalny tylko wtenczas ma, gdy z małżonką swą ślubną obcuje, ibidem cum eiaculatio. Z tego jasno wypływa, że i w tej materii Wiedźmin naturze przeciwnym jest stworem, niemoralnym i plugawym zwyrodnialcem, z dna piekła najczarniejszego i najsmrodliwszego się rodzącym, albowiem z cierpienia i męki sam chyba tylko diabeł rozkosz czerpać może”
Anonim, Monstrum, albo wiedźmina opisanie

Geralt z Rivi
Geralt, którego zwano Białym Wilkiem z powodu jego białych włosów był synem czarodziejki, Visenny i prawdopodobnie wojownika, Korina. Po urodzeniu został zabrany przez swoją matkę, do Kaer Morhen siedziby wiedźminów, którzy przyjęli go i wyszkolili na wiedźmina. Gdy ukończył szkolenie ruszył w świat na swoim koniu Płotce by służyć pomocą ludziom nękanym przez niebezpieczeństwa od strony potworów, bestii i innych monstrów. Podczas swojej przygody spotkał barda Jaskiera, który został jego najlepszym przyjacielem i Yennefer, w której się zakochał. Geralt choć był wiedźminem odczuwał uczucia jak inni. Kochał i był zdolny do poświęceń dla innych osób.

Przygody Geralta zostały spisane w „Sadze o Wiedźminie”.
W filmie „Wiedźmin” Geralta z Rivi zagrał Michał ?ebrowski.

Eskel
Eskel od urodzenia był dobrym przyjacielem Geralta. Razem trenowali w Kaer Morhen i razem brnęli przez młodzieńcze lata najlepiej jak umieli. Eskel z wyglądu przypominał Geralta, lecz jego włosy były innego koloru. Jego głos był metaliczny uchodzący za zły a twarz była oszpecona przez długą półokrągłą bliznę. Eskel pojawił się w wizji Ciri na pustyni Korath prowadzony na szafot. W opowiadaniu „Coś się kończy coś się zaczyna” przybył na ślub Geralta i Yennefer wraz z Vesemirem.

Vesemir
Vesemir uchodził za najstarszego wiedźmina w Kaer Morhen, a może nawet i na świecie. Był on nauczycielem Geralta i Eskela gdy ci szkolili się za młodu. Nosił siwą brodę z racji swego sędziwego wieku. Zazwyczaj rozmowny, lecz gdy w pobliżu pojawiała się kobieta zaczynał być spięty i nerwowy. Geralt uważał Vesemira za swojego ojca i gdy była, co temu okazja zawsze z chęcią zasięgał jego rady. Vesemir Tag, że pojawił się w wizji, Ciri którą szkolił prowadzony na szafot i wraz z Eskelem przybył na ślub Geralta.

Lambert
Lambert był najmłodszym wiedźminem zamieszkującym Kaer Morhen. Był opryskliwy, chłodny i zawsze ubliżał Triss Merigold która przybyła do zamku. Podczas pobytu Ciri szkolił ją fizycznie. Na pustyni Korath Ciri widziała go w swojej wizji.

Coën z Poviss
Coën, trochę starszy od Lamberta pochodził z Poviss. Nosił krótką czarną brodę ukrywającą liczne blizny po przebytej ospie. Coën miał zielonożółte tęczówki z soczewkami pociętymi cieniutkimi, czerwonymi niteczkami. Gdy Geralt i Ciri przebywają w Kaer Morhen Coën jest w warowni pierwszy raz i zaczyna szkolenie Ciri. Już na początku zostają przyjaciółmi i często razem spędzają wolny czas. Jest on czwartym, wiedźminem którego Ciri widziała w swojej wizji. Coën zginął od ciosu dwuzębnych wideł w bitwie pod Brenną tak jak przepowiedziała Ciri.

Ciri
Ciri, córka Pavetty i Duny’ego urodziła się w 1249 roku. Młode lata spędziła w Cintrze i na wyspach Skellige w otoczeniu służby swojej babki Calanthe. Ciri została obiecana wiedźminowi Geraltowi, lecz gdy wojska Nilfgardu napadły na Cintre została ona uprowadzona przez rycerza Cahira. W końcu Ciri uciekła z niewoli i błąkając się po Sodden została odnaleziona przez Geralta i zabrana do Kaer Morhen Gdzie pod czujnym okiem reszty wiedźminów i czarodziejki Triss Merigold, która nie pozwoliła na użycie eliksirów rozpoczęła swoje szkolenie.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.