Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Byt "Powrótu Białego Wilka" zagrożony!

Byt "Powrótu Białego Wilka" zagrożony!

Data opublikowania: 09.05.2009, 07:44
Tagi: Wiedźmin, CD Projekt RED, cRPG, X360, PS3
Prace nad konsolowym Wiedźminem, z podtytułem "Powrót Białego Wilka" zostały wstrzymane, z powodu nieporozumienia pomiędzy CD Projekt Red, a WideScreen Games.

Wszystko zaczęło się od zamieszczenia przez WSG argumentu obarczającego CDP Red winą, przyczyną jest nieuregulowanie płatności:
"Po tym jak CDP nie wywiązało się ze swoich zobowiązań finansowych (wypłaty, którą powinniśmy dostać), a my zaangażowaliśmy się na 3 miesiące w projekt za który nam nie zapłacono, nie miałem innego wyjścia, jak tylko wstrzymać naszą ekipę (...) Będę starał się znaleźć rozwiązanie tej sytuacji ze względu na fanów. Konsolowy Wiedźmin jest bardzo obiecującym tytułem oczekiwanym przez wielu ludzi. Mamy działającą wersję i mogę powiedzieć, że jeżeli gra ta trafi któregoś dnia na półki sklepowe, to będzie hitem... Przykro mi ze względu na fanów i Namco Bandai"(z ang. gram.pl)
Niemal błyskawicznie na portalu VG247 Michał Kiciński (współzałożyciel CDP) podał wersję CD Projekt'u, która znacząco róźni się od tej WSG, wstrzymanie prac spowodowało niedotrzymywanie terminów, słabe wyniki pracy WSG i na końcu pomocą pracowników Red'a.
"To smutne, że nie możemy rozmawiać z WSG w normalny biznesowy sposób, tylko poprzez media. To zupełnie nie jest w naszym stylu, ale czujemy, że zostaliśmy zmuszeni do wyjaśnienia tych informacji:
1. Wszelkie płatności zostały zrealizowane.
2. Prawdą jest, że płatności zostały uregulowane nieco później, niż planowano. Niemniej było to spowodowane tylko i wyłącznie opóźnieniami w produkcji, które nagromadzały się z winy WSG, które nie dotrzymywało terminów.
3. Opóźnienia w pracach WSG i ryzyko z nimi związane nie są akceptowane przez CD Projekt (na poprawę sytuacji nie wpłynęło nawet to, że część ekipy CD Projekt RED zaczęła pomagać przy projekcie). Najważniejszym faktem jest to, że prace posuwały się w takim tempie, że uniemożliwiły one zrealizowanie zakładanej daty premiery i wciąż proponowane były kolejne terminy. Oprócz tego, brak technicznych możliwości tworzył ryzyko nieosiągnięcia wystarczającej jakości, na co nie mogliśmy się zgodzić. To doprowadziło do zakończenia naszej współpracy z WSG.
4. Obecnie prace są wstrzymane. Sprawdzamy wszelkie możliwe sposoby wznowienia produkcji.
(...) Nie ważne więc, jaka będzie ostateczna decyzja w tej sprawie - możecie być pewni, że gra ta będzie odznaczała się najwyższą jakością i będzie dawała odbiorcom satysfakcję. To dla nas najważniejsze!"(z ang. gram.pl)
Niedługo potem na Polygrami'i pojawił się wywiad również z Michałem Kicińskim, który odpowiada na wiele pytań dotyczących planów i przyszłości CDP, ale co najważniejsze mówi, że najbliższe informacje dotyczące PBW pojawią się w ciągu jednego, dwóch miesięcy. Zaraz po tych wydarzeniach z planu wydawniczego CD Projektu znikł Powrót Białego Wilka, w piątek na oficjalnej stronie Wiedźmina pojawił się oficjalny komunikat i tłumaczenie RED'u, który tylko potwierdza wcześniejsze informacje.

Oficjalna Strona Wiedźmina

News na gram.pl

Wywiad z Michałem Kicińskim na Poligramii

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.