Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Ważnych pytań część siódma

Ważnych pytań część siódma

Data opublikowania: 19.06.2006, 22:30
Tagi:
W serwisie gram.pl ukazał się siódmy i ostatni cykl pytań o Wiedźmina. W ostatniej części Michał Madej odpowiada na pytania o scenariusz i o głównego bohatera, a dokładniej jego moralność. Część wywiadu znajdziecie w rozwinięciu.
Podobno na targach E3 pokazaliście moralność bohatera i to jaki wpływ na grę mają pewne, podejmowane w jej trakcie wybory.
Jest oczywiste, że mając za punkt wyjścia prozę Andrzeja Sapkowskiego i jednocześnie nie chcąc zatracić tego co jest najciekawsze w tym świecie, nie mogliśmy pójść w stronę czarno- białej kliszy wzorców zachowań charakterystycznych dla większości światów RPG. U Sapkowskiego jest ciekawe to, że nie ma właściwie podziału na dobro i zło. Wszystko jest pokazane w odcieniach szarości i interesującym jest, że właściwie każdy wybór jest w jakiś sposób trudny, tragiczny lub ma szansę zakończyć się czymś złym. To najistotniejszy element, który odróżnia prezentowaną przez nas jakość i w ogóle naszą fabułę oraz podejście do świata, od wszelkich innych gier dziejących się w większości uniwersów fantasy. Wydaje nam się, że jest to takie podejście, które ma szansę trafić do współczesnych graczy.

Cały wywiad znajdziecie tutaj.

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.