Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Miecz Wiedźmina - Premiera nowego teledysku VADERA już dziś

Miecz Wiedźmina - Premiera nowego teledysku VADERA już dziś

Data opublikowania: 06.09.2007, 06:43
Tagi:
Informacja prasowa: Mamy niespodziankę dla wszystkich czekających na premierę gry "Wiedźmin". Z okazji zbliżającego się wydania tego najbardziej wyczekiwanego tytułu roku zespół VADER nagrał utwór "Miecz Wiedźmina", a do niej teledysk. Światowa premiera video clipu już dziś!
Frontman Vader – Peter - tak wspomina kulisy powstania utworu: "Kilka miesięcy temu CD Projekt RED zapytało nas, czy nie bylibyśmy zainteresowani nagraniem kawałka związanego z nowo powstającą grą RPG "The Witcher". Sama gra, jej klimat, tematyka oraz swego rodzaju nowe wyzwanie były dostatecznym powodem by spróbować. W maju nagraliśmy "Sword of the Witcher", a 10 lipca, przy współudziale Inbornmedia z Wrocławia - nakręciliśmy na zamku w Bolkowie obrazek do muzyki. Dostaliśmy do posłuchania kilka kawałków z soundtrack'u gry. Sam o to prosiłem, by wyczuć atmosferę i spróbować połączyć tematy z gry z kawałkiem, który miałem skomponować. "Miecz Wiedźmina" miał być, i jest swego rodzaju muzycznym trailerem gry "The Witcher", stąd taki plan... Myślę, że udało mi się połączyć klimat gry z charakterem muzyki VADER. Z całą pewnością kawałek ten jest inny niż to, co znają nasi Fani z płyt, ale trudno byłoby zachować atmosferę gry z masą blastów i kakofonią solówek. To jest VADER lecz bliższy takim utworom jak "Kingdom" czy "Dark Transmission", niż "Wings" czy "Shadowfear".

Teledysk jest o tyle ciekawszy, że prócz wspomnianych sekwencji z zamku w Bolkowie zawiera fragmenty filmu Tomasza Bagińskiego, który powstał na podstawie opowiadania Andrzeja Sapkowskiego pt.: "Wiedźmin".

Teledysk do utworu "Miecz Wiedźmina" dostępny jest w WPTV portalu Wirtualna Polska. Już dziś natomiast można pobrać fragment teledysku ze strony gram.pl/wiedzmin_teledysk oraz zobaczyć powyżej, z poziomu gramowego kanału YouTube.

Więcej informacji na temat gry Wiedźmin na stronie: www.thewitcher.com.

 

Komentarze

Avatar
Bhaart, 14.09.2007, 01:46
Ciekawym byłoby siekanie potworów przy muzyce Viadera ;)

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.