Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Rośliny

Rośliny

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 08:15

Lecznicze


Piekielnik jest pospolitym grzybem, którego spotkać możemy w większości jaskiń i kopalń. Rośnie często z Gorzkim Chlebem, który jest identyczny jak ta roślina. Przywraca 6 punktów życia, a sprzedać możemy za 3 bryłki rudy.

Gorzki Chleb jest kolejnym grzybem, jaki rośnie na terenie Górniczej Doliny. Z wyglądu jest taki sam jak Piekielnik, więc można bardzo łatwo się pomylić. Roślina ta rośnie zazwyczaj tam Gdzie piekielnik, a przywraca 12 PŻ, a cena wynosi 12 bryłek.

Serafis jest jedną z najpospolitszych roślin spotykanych w grze. Posiada osiem listków, cztery jaśniejsze i cztery ciemniejsze, a po środku ma fioletowy kwiat. Zazwyczaj spotkać możemy ją w lasach i gdzieś w rogach skał i półek skalnych. Serafis przywraca postaci 14 PŻ, a jego wartość szacuje się na 7 bryłek rudy.

Górski Mech jest jedną z rzadziej spotykanych roślin. Spotkać ją można zazwyczaj na południu Gdzie swe siedziby mają Orkowie. Roślina wygląda jak zwykły mach, który każdy z nas spotkać może w lasach. Po zjedzeniu przywraca nam 18 PŻ, a gdy sprzedamy ją otrzymamy 9 bryłek.

Psianka, roślinę tą rzadko spotykamy zwłaszcza na początku gry gdyż rośnie zazwyczaj na południu i w lasach Gdzie łatwo natrafić na rządne krwi potwory. Roślina ta ma dojść silne działanie. Przywraca nam 22 PŻ, a dostać za nią możemy 11 bryłek.

Kocianka jest drugą rzadko występującą rośliną. Najczęściej spotkać ją możemy w jaskiniach i grotach. Z wyglądu przypomina Psianke lecz oby dwie rośliny mają inne działanie. Kocianka przywraca 24 PŻ, a wartość to jedyne 12 bryłek.

Orkowe Ziele spotykamy dojść często podczas naszej podróży. Duże ilości tej, że rośliny spotkamy na ziemiach orków jak sama nazwa mówi. Ziele przywraca naszej postaci 26 PŻ, a cena, za jaką możemy ją sprzedać to 13 bryłek.

Liść Dębu jest kolejną unikatową rośliną. Roślina ta podobna jest do Orkowego Ziela, Kruczego Ziela i Czarnego Ziela. Najczęściej Liść Dębu spotkać można na terenach zajętych przez orków i nekromantę Xardasa. Po spożyciu odnawia nam 28 PŻ, a kupcy dadzą za nią 19 bryłek.

Zioła Uzdrawiające są roślinami trzech typów. Zioło o najsłabszym działaniu przypomina z wyglądu trzy połączone listki. Roślina drugiego rodzaju posiada do tego jeszcze trzy pomarańczowe listki usadowione miedzy zielonymi. Trzeci typ posiada cztery liście pomarańczowe i cztery zielone.
Roślina pierwszego typu przywraca 30 punktów życia. Cena wynosi 14 bryłek.
Roślina drugiego typu przywraca 39 punktów życia. Cena wynosi 19 bryłek.
Roślina trzeciego typu przywraca 49 punktów życia. Cena wynosi 24 bryłki.

Magiczne


Nasienie czerwonego buka jest szczególną rośliną z tego powodu, że występuje tylko w jednym miejscu i tylko raz możemy spotkać je podczas całej gry. Roślina ta wygląda jak zwykłe nasiona, a spotkać ją możemy na drodze do Obozu na Bagnie. Gdy idziemy ścieżką przy wodospadzie napotkamy duży kamień, za którym czyhają na nas jaszczury. Wspomniana roślina czeka na nas na tym właśnie kamieniu. Nasienie przywraca nam 5 punktów many, a wartość to 3 bryłki.

Krucze Ziele spotykamy dojść często na terenie Górniczej Doliny. Roślina posiada sześć zielonych listków i trzy pomarańczowe. Każdy, kto chciałby w przyszłości zostać magiem powinien rozglądać się za tym zielem zwłaszcza w kopalniach i jaskiniach. Krucze ziele przywraca 15 punktów many, a warte jest 12 bryłek.

Czarne Ziele jest kolejną rośliną rzadko spotykaną. Najczęściej porasta tereny w Kanionie Troli gdzie spotkać możemy nie tylko roślinki. Z wyglądu przypomina Krucze Ziele, więc dojść łatwo się pomylić. Roślina przywraca postaci 20 punktów many, a wycenia się ją na 17 bryłek.

Twardzeń jest jednym z dwóch korzeni występujących w grze. Jest dojść często spotykaną rośliną o silnym działaniu. Łatwo pomylić Twardzeń z Dragotem który wygląda identycznie jak ta roślina. Twardzeń przywraca 25 punktów many, a kupcy dają za nią 20 bryłek.

Dragot jest kolejnym, drugim korzeniem spotykanym w Koloni. Jest to rzadki okaz, który na dodatek jest identyczny jak Twardzeń. Od kuzyna różni go silniejsze działanie jak i większa cena. Okaz ten sprzedać możemy za 23 bryłki, a odnawia nam 30 punktów many.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
daw, 27.02.2008, 17:37
a co z jagodami i ogniocierniem
Avatar
terminator, 10.11.2008, 22:26
zgadzam się z daw to nie wszystkie rośliny...
Avatar
terminator, 03.10.2009, 16:15
autor tego wątku pominoł kilka roślin
Avatar
gothic, 19.02.2010, 19:04
pominął bo jest ich za dużo żeby wszystkie wymienić!
Avatar
terminator, 08.02.2012, 20:45
około 5 roślin to nie aż tak dużo aby ich nie wypisywać. Po prostu można o czymś zapomnieć.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.