Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Valygar

Valygar

Data opublikowania: 22.03.2007, 19:07
Ostatnia edycja: 12.04.2012, 10:29
Valygar Corthala
Valygar cieszy się wątpliwą sławą w Athkatli, ponieważ należy do szlacheckiego rodu znanego z magicznych talentów... a w Amn nie przepadają za czarodziejami. Właśnie przez czarodziejskich przodków rod Valygara zrujnował się finansowo. Valygar całe życie starał się radzić sobie z przeszłością rodziny, ale stał się zgorzkniały i nienawidzi magii. Ostatnio podobno Valygar rozgniewał zakapturzonych czarodziei, którzy pilnują by w Athkatli przestrzegano zakazu używania magii. Valygar podobno uciekł z ich powodu z miasta.

Statystyki
Rasa Człowiek
Klasa Tropiciel
Charakter Neutralny Dobry
Siła 17
Zręczność 18
Kondycja 16
Inteligencja 10
Mądrość 11
Charyzma 10


Komentarz: Valygar jest bardzo dobrym zbrojnym. Ma fajny ekwipunek początkowy. Możemy go używać do walk w zwarciu choć lepiej spisuje się jako łucznik (ale nie lepiej niż Mazzy). Ponadto może sztyletować niczym złodziej, co w połączeniu z katanami daje naprawdę (pozytywnie) zadziwiające rezultaty.

Ocena: 80 %

Komentarz Aleksis: Często nie miałam go w drużynie z powodu braku miejsca, ale na prawdę go polecam. Z Furią Niebios w jednej i swojej prywatnej katanie w drugiej ręce po prostu wymiata. Jak to powiedziała moja przyjaciółka: "złota rączka". Facet przydatny i dobry we wszystkim!

Ocena: 90 %

Jak go zdobyć: Valygar jest poszukiwany "żywy lub martwy" przez Zakapturzonych Czarodziejów (oczywiście jest niewinny). W budynku Rady Sześciu w Dzielnicy Rządowej dostajemy zlecenie od maga Tolgierasa na odnalezienie Valygara.
Udajemy się na wzgórze Umar (zaznaczone na mapie świata). W pn.-zach. jest jego chałupa (po drodze spotykamy jego ziomów, mówimy im, że jesteśmy jego przyjaciółmi) wchodzimy do niej. Spotykamy tam nasz cel. Po wyjaśnieniu sobie kilku rzeczy Valygar przyłącza się do nas (9.500 PD).

Quest: Z Valygarem wiąże się dość długi quest. W Slumsach w pn.-zach. części "wylądowała" ogromna Kula Sfer i wbiła się w część budynków (dziwne, że nie było tu jeszcze Muldera i Scully). Dzięki niemu (lub za pomocą jego zwłok) możemy wejść do środka. W jej wnętrzu czeka nas wiele przygód dlatego dokończenie będzie w solucji.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
zaraz, 26.12.2008, 10:20
Bardzo malo odzywa sie w druzynie, a jak juz cos powie, to bez wyrazu to wszystko. Pod tym wzgledem automatycznie odpada, jesli ktos szuka dobrych (fabularnie) postaci do druzyny. Z katana moze i sobie radzi, ale pelnej plytowki nie wdzieje na siebie, a od sztyletowania i chowania sie w cieniu sa zlodzieje. Dodatkowe czary przemilcze. "Jak cos jest do wszystkiego, to jest do ..."
Avatar
huki the kafar, 01.03.2009, 23:01
valygar trochę ożywia się w drużynie z Mazzy, ale i tak ogólnie jest mało wyrazistą postacią...
Avatar
orle0, 05.09.2009, 15:30
wydaje mi się że i tak jest super łucznikiem bo może sztyletować i nadaje się do łuku :)
Avatar
adek24689, 18.03.2010, 22:12
SZtyletować to mają złodzieje, a nie łowcy. A wogóle to on jakiś taki dziwny jest, cichy i ponury. Rzadko się odzywa. Zgadzam się, że jest mało wyrazistą postacią. I w walce radzi sobie średnio, bo Furi Niebios, moim zdniem, nie powinno się dawać takim smętnym wiochmenom z Umar :)
Avatar
Belisarius, 01.01.2013, 01:55
Po kilkukrotnym przejściu gry znacznie bardziej odpowiadają mi tacy spokojni bohaterowie niż wiecznie nadający Minsc ;-)
Avatar
Noirtier, 05.05.2013, 15:19
Dobry łucznik. Ma 18 Zręczności, a to jest cecha decydująca o Trak0 dla broni dystansowych. Inaczej niż walka w zwarciu, gdzie znaczenie ma Siła. Poza tym, może sztyletować aż z mnożnikiem x4 (!) Z Furią będzie lepszym skrytobójcą niż złodziej (ma lepsze Trak0 jako zbrojny). Ma też sporo HP, więc i w pierwszej linii się sprawdzi. Ma kilka czarów druida oraz 3 użyteczne czary maga.

Ocena 8/10.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.