Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Ugrupowania

Ugrupowania

Data opublikowania: 22.02.2007, 12:18
Ostatnia edycja: 12.04.2012, 01:22
| Złodzieje Cienia | Zakapturzeni czarodzieje | Harfiarze |

Złodzieje Cienia
Złodzieje Cienia to szeroko rozwinięta gildia złodziei, szpiegów i zabojców, którzy wykonują szczególnie niebezpieczne, złe i lukratywne prace. Ich działalność - w odróżnieniu od działalności większości złodziejskich cechów - nie ograniczą się do jednego miasta, gdyż operują oni na całym Wybrzeżu Mieczy: od Luskan do Calimportu. Złodzieje Cienia mają swą siedzibę w Athkatla, w Amnie (na południe od Wrot Baldura), w której znajduje się m.in. ogromny kompleks szkoleniowy i miejsce testowania zatrudnianych zabojców. Organizacja ta jest nastawiona negatywnie wobec lordów Waterdeep. Najpewniej miał na to wpływ fakt, iż niegdyś jej siedziba była właśnie w Waterdeep, z którego cech został wygnany. Złodzieje Cienia patronowali gildii zabojców w Athkatla, pragnąc w przyszłości zamordować lordów. W tym czasie organizacja zdołała osiagnąć pewnego rodzaju porozumienie z lordami - kupcami z Amnu, którym na rękę było pozbycie się rywali z Waterdeep (i którzy najpewniej chcieli w ten sposób uniknąć znalezienia się na liście potencjalnych ofiar mordercy). Według umowy, kupcy mieli zostawić w spokoju Złodziei Cienia, a ci - w zamian - kupców. Tajemna organizacja działa wzdłuż całego Wybrzeża Mieczy. Jej "znak towarowy" to czarna jedwabna maska nadziana na ostrze sztyletu (zwykle używanego podczas zabójstw lub zostawianego w okolicy, jeśli morderstwa dokonywano garota lub trucizna). Nikt nie zna ani imion, ani opisów, ani nawet liczebności Złodziei Cienia. Należy jednak przypuszczać, że niezwykle doświadczonych przedstawicieli tej organizacji jest bardzo mało.

Komentarz: Siedzibę Złodziei Cienia w Athkatli odnajdziemy w Dokach w ich zach. części. Możemy się do nich przyłączyć (a jest to praktyczne, bo pomogą nam uwolnić Imoen), a za dobre sprawowanie otrzymamy nawet w posiadanie ich gildie. W budynku Złodziei znajduje się także ukryte pomieszczenie w którym rezyduje szef wszystkich szefów - Aran Linvail, ten za pomaganie mu - pomaga nam i wynajmuje Saemona Havariana, który zawiezie nas do Czarowięzów...

Zakapturzeni Czarodzieje

Zakapturzeni czarodzieje to tajemnicza grupa wyjątkowo potężnych magów, działających na terenie Amn. Zwykli obywatele nie mogą nawet marzyć o zgłębieniu politycznych celów i sojuszy tej organizacji. Jednak ich władza i wpływy stawiają ich na równi ze Złodziejami Cienia, a nawet z Radą Sześciu. Ich oficjalnym zadaniem jest regulacja i kontrola wykorzystania magii w Imperium Kupców. Ogólna niechęć i brak zaufania do magii znajduje odzwierciedlenie w surowych zakazach nałożonych przez tą grupę. Osoby na tyle nierozważne, by rzucać czary w Amn, mogą być pewne, że Czarodzieje złożą im niezapowiedzianą wizytę. Jeżli taki mag będzie miał szcząście, to pierwsza wizyta zakończy się ostrzeżeniem; w przeciwnym razie... Zakapturzeni Czarodzieje często wiążą nierozważnych magów (i więźniów politycznych) w Czarowięzach, magicznie chronionym "przytułku" ulokowanym w pobliżu miasta Brynn Law.

Komentarz:Zakapturzeni nie są mili dla adeptów magii. Wiążą ich w Przytułkach, zabraniają używać magii... Kiedy rzucimy czar w mieście, na otwartej przestrzeni (bo w budynkach lub w dziczy możemy czarować ile wlezie ), możemy spodziewać się ich niezapowiedzianej wizyty, za pierwszym razem jest to ostrzeżenie, ale za drugim razem oznacza to już tylko kłopoty. Oczywiście wszędzie na świecie nawet w Faerunie są skorumpowani ludzie i możemy temu zaradzić. Idziemy do Dzielnicy Rządowej do budynku rady stoi tam jegomość (Kornel) który za jedyne 5.000 szt. złota sprzeda nam licencję na zabi... czarowanie znaczy się. I dzięki temu możemy rzucać czary w mieście.

Harfiarze
Harfiarze to na wpółtajemna organizacja, działająca przede wszystkim w Śródziemiu. Stowarzyszenie to przez lata to upadało, to odradzało się na nowo, zyskując lub tracąc wpływy. Harfiarze są sprzymierzeni z licznymi kościołami dobra, a czasem uzyskują również pomoc od potężnych neutralnych sił, włączając w to kręgi druidów. Ich głównym celem jest chronienie cywilizacji przed niebezpieczeństwami w rodzaju najazdów goblinów, ataków smoków czy zdradzieckich działań, takich grup jak: Zhentarimowie, Czerwoni Magowie bądź Kult Smoka. Harfiarze wierzą w potęgę jednostek, w równowagę między cywilizacją a naturą, w dobro rodzaju ludzkiego i pokrewnych mu ras. Pragną również zachować opowieści o przeszłości, by w przyszłości wszyscy mogli czerpać z nich mądrość. Wśród Harfiarzy można znaleźć przeróżnych osobników, przede wszystkim jednak do organizacji należą elfy, łowcy i bardowie. Członkowie tego stowarzyszenia zwykle działają w tajemnicy, a można ich spotkać niemal wszędzie na połnocy i w Środziemiu. Harfiarze lubią wtrącać się w to i owo, najczęściej zaś pracują w pojedynkę lub niewielkich grupkach, zawsze jednak dążą do określonego celu. Nie przejmują się tym, czy ich imiona będą łaczone z ich czynami (inną sprawą są ich własne opowieści i pieśni), z wyjątkiem walk z dawnymi wrogami. Harfiarze to tak naprawdę organizacja nie posiadająca jakiejś określonej postaci, a co za tym idzie - głównej siedziby. Jest to jednak niewątpliwie stowarzyszenie pragnące dobra dla Krain, więc bohaterowie o dobrym charakterze mogą nagle i niespodziewanie otrzymać wsparcie od niewidzialnych sprzymierzeńców - jeśli pomoże to rownieżorganizacji. Istnieje tylko jeden sposób rozpoznania członków organizacji: wszyscy oni noszą symbol przedstawiający harfę i księżyc.

Komentarz: Jednym z przedstawicieli Harfiarzy, których napotykamy w grze jest Jaheira, którą zresztą możemy przyłączyć do drużyny. Wracając jednak do Harfiarzy (których siedzibę znajdziemy w pd.-zach. cz. Doków), ci działający w Amn nie są zbyt mili dla ciebie. A dlaczego ? Dowiesz sie grając...

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.