Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Haer'dalis

Haer'dalis

Data opublikowania: 20.03.2007, 21:02
Ostatnia edycja: 12.04.2012, 11:17
Haer'dalis
Haer'dalis jest nie z tej ziemi - w jego żyłach krąży krew demonicznych przodków, przez co wygląda dość, niecodziennie i otacza go aura, która przyprawia o dreszcze "pierwszosferowców" (mieszkańców pierwszej sfery materialnej). Bard nadrabia to swym dowcipem i urokiem osobistym. Przekroczył granicę sfer wraz z grupą trubadurów, która tymczasowo osiedliła się w teatrze pod oberżą Pięć Dzbanów, w dzielnicy portowej Athkatli. Teatr zyskuje popularność, ale Haer'dalisa ostatnio w nim nie ma.

Statystyki
Rasa Diabelstwo
Klasa Fechmistrz
Charakter Chaotyczny Neutralny
Siła 17
Zręczność 17
Kondycja 9
Inteligencja 15
Mądrość 13
Charyzma 16

Komentarz: Haer'dalis jest jedyny dostępnym w grze bardem. Ma ciekawe zdolności: Ofensywny i Defensywny Piruet dzięki czemu bardzo dobrze walczy, jednak ma niziutką kondycję, nie może używać tarcz i zbroi ciężkiej niż kolczuga, a jego pieśń jest na najniższym poziomie - to wszystko czyni go raczej nie tak dobrym zbrojnym jakim jest np. wojownik. Chociaż na wyższych poziomach kiedy weźmiemy atut Używanie magicznych urządzeń to nawet nieźle daje sobie radę z Karsomirem wraz z Ofensywnym Piruetem. Ponadto może rzucać czary (do 6 poz.) podczas bycia w Defensywnym piruecie dzięki czemu praktycznie nie będą przerwane, gdyż zmniejsza mu się wtedy KP. Jeżeli ktoś lubi eksperymenty to z czystym sercem polecam.

Ocena: 90 %

Komentarz Aleksis: Moim zdaniem świetny NPC, tylko mało mu kondycji twórcy dali... Jednocześnie magik i wojak, tylko trzeba umieć go prowadzić. -10% za to, że dobry tylko dla zaawansowanych graczy. Początkujacym zdecydowanie proponuję na pierwszą linie Keldorna albo Korgana. Chociaż... całkiem ciekawy z kuszą Jana w ręku (bo może nosić).

Ocena: 90 %

Jak go zdobyć: Należy udać się do Dzielnicy Mostów do piwnic pod gospodą "Pięć dzbanów" Tam oglądamy "wspaniały" popis kunsztu aktorskiego. Na koniec podchodzi do nas Raelis Schae i prosi nas o uwolnienie członka jej trupy teatralnej... Haer'dalisa.
Udajemy się do kanałów w Dzielnicy Świątyń. Na północy będą ukryte drzwi, wchodzimy przez nie na pięterko. Posyłamy kilka salamander i impów do piachu. Idziemy korytarzykiem na północ i spotykamy tam "naćpanego" Haer'dalisa - nie możemy się znim nagadać więc idziemy na pd.-zach. tam spotykamy maga Mekratha. Możemy go zabić (14.000 PD) i uwolnić Haer'Dalisa jeżeli w rozmowie napomkniemy o klejnocie lub wykonać zadanie i również uwolnić barda (w tym drugim przypadku nie wspominamy o klejnocie) - wtedy dostajemy więcej PD. Musimy zabrać lusterko Impowi. Imp znajduje się w pd.-wsch. kanałach. Bez walki się nie obejdzie. Zanosimy przedmiot magowi, dzięki czemu uwalniamy Haer'dalisa (18.750 PD). Idziemy do tego miejsca gdzie go wcześniej spotkaliśmy "naćpanego" - teraz już całkiem trzeźwego. Haer'Dalis wyrazi chęć przystąpienia do drużyny.

Quest: Zadanie związane z Haer'dalisem jest dość długie dlatego będzie opisane w solucji. W pomieszczeniu skąd go uwolniliśmy w pn.-wsch. części jest kaplica z której zabieramy klejnot. Zanosimy go Raelis (21.250 PD). Po chwili przyzywa ona kółko teleportacyjne z którego wychodzą stworki, a na koniec łowca nagród, które porywa ekipę teatralną my oczywiście ruszamy im na pomoc...

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
huki the kafar, 16.09.2008, 22:31
miałem go tylko raz w drużynie i trzymałem uparcie aż do pojawienia się sarevoka, wiec troche poznałem. Nie wiem za co to 90%. wg. mnie jest znacznie słabszy od choćby Cernda; piruet defensywny to jakaś chała, bo -11KP na nikim wrażenia nie robiło, a przy takiej kondycji stawianie go w pierwszej linii było wysłaniem go na śmierć. Miałem mieć drużyne samych wojowników(Valygar,Korgan, Mazzy, Keldorn, Ja - zawadiaka - notabene genialna klasa - zrobienie KP rzędu -16, w miekiej zbroi to pikuś!!!) i on zdecydowanie w niej odstawał(nie brałem Cernda z ciekawości HaerDalisa, a cernda wiedziałem już na co stać)
Avatar
adek24689, 18.03.2010, 21:42
Do dupy ten haer'Dalis. Nie grałem nim nawet bo jest bardem, a bard to taki facet z przerostem prostaty który biega z harfą w rękach między krzakami, zamiast walczyć! Kondycji, jak widzę, ma mało... Żal.. No i cholernie ciężko go uwolnić, do jasnej ciasnej! W dupę z nim. Też nie wiem, za co to '90 %, zwłaszcza, że Minsc, jedna z najlepszych postaci, dostał tylko 70%.
Avatar
Noirtier, 05.05.2013, 15:01
Komentujący powyżej wypisali brednie aż boli. Haerdalis jest praktycznie nietykalnym TANKIEM. Dzięki 2 doskonałym czarom: Ochrona Przed Magicznymi Broniami (OPMB) oraz Niepodatność na czary/Odrzucanie. Na tych czarach jesteśmy nietykalni, bo fizycznie nas nikt nie zadraśnie, a Niepodatność zapewni ochronę przed Rozproszeniem/Usunięciem Magii. Ponadto, Haerdalis ma Kamienną Skórę, Lustrzane Odbicia, Odchylenia, Odbicia czarów itd... Dzięki UDP skorzysta z 8 godzinnej Pułapki na Czary z Kostura Magów o mocy 30 lvl-a! Spokojnie może skupiać na sobie uwagę każdego wroga: liszy, smoków, ognistych olbrzymów. Piruet Defensywny, to bardzo użyteczna rzecz, bo poprawia HP o 10 pkt. Ma też Większy Unik, Uniknięcie Śmierci, Ul. Pieśń Barda.

Jest też świetny w ofensywie, bo ma Piruet Ofensywny, czar Przemiana Tensera (masakra!), walczy w stylu 2 broniami, ma 2 gwiazdki w krótkich mieczach (tam jest Kundan, który daje dodatkowy atak). Ze Szkarłatnym Ostrzem (też +1 atak; potrzebne UDP) ma 4 ataki (na ul. przyspieszeniu aż 8!).

Podsumowując:

Jest doskonałą postacią na TANKA i świetną do walki wręcz (ale i z dystansu Meteorami Melfa namiesza - mają umagicznienie +6; 5 ataków, a na ul. przysp. 10). Tylko ze względu na brak dostępu do czarów 9 i 10 lvl-a nie dostanie 100%.

Ocena: 9/10

PS. Minsc ma źle rozłożone punkty biegłości, beznadziejny "Szał", brak Żelaznej i Krzywdzenia. Jaheira jst o niebo lepsza. Za to, na łucznika lepsza będzie Mazzy albo Valygar.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.