Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Cernd

Cernd

Data opublikowania: 19.03.2007, 16:21
Ostatnia edycja: 12.04.2012, 10:19
Cernd
Cernd to wysoko postawiony druid z gaju na południe od Amn, w krainie Tethyru. Jako doświadczony druid, ostrożny zarówno w słowach, jak i czynach, często bywa wysyłany z misjami dla dobra swojego gaju. I bez wątpienia gotów jest poświęcić swe życie "by służyć równowadze". Ostatnio pojawiły się plotki o kłopotach w gaju druidów w Amn, niedaleko miasta targowo. Cernd został wysłany by zbadać tę sprawę.

Statystyki
Rasa Człowiek
Klasa Zmiennokształtny
Charakter Neutralny
Siła 13
Zręczność 9
Kondycja 13
Inteligencja 12
Mądrość 18
Charyzma 15

Komentarz: Cernd jest raczej średnią postacią. Ze względu na to, że likantropia w BG2 jest potraktowana nieco po macoszemu (ale od czego są mody wtedy jego moc destrukcyjna wzrasta). Cernd może zamieniać się w Wilkołaka, jednak pod ta postacią nie może rzucać czarów, a w postaci "ludzkiej" nie jest w stanie nosić zbroi... Wybór należy do Was, jednak ja (w szczególności niedoświadczonym graczom) odradzam przyłączenie tego druida.

Ocena: 50 %

Komentarz Aleksis: No niestety... nie napiszę o nim dobrze, bo poprostu od pierwszego widzenia go niecierpię... Więc: beznadziejnie niskie statystyki (siła, zręczność i kondycja). Nic się nie da w nim zrobić, bowiem żaden z niego bojatyk, a pałke własną dobrą ma, która mu chociaż dodaje cokolwiek.

Ocena: 50 %

Jak go zdobyć: Wcale nie tak łatwo. Najpierw udajemy się do Bram Miasta tam od kolesia - Flydiana dostajemy zadanie o rozwiązaniu problemów ze zwierzętami w Targowie. Dzięki temu na naszej mapie pojawia się ta lokacja. Udajemy się do niej. W domu burmistrza gadamy z nim i prosimy o pozwolenie na gadanie z więźniem, schodzimy z piwnic schodami znajdującymi się na zachodzie, gadamy z Cerndem i już możemy go mieć w drużynie.

Quest: Kiedy będziemy w mieście, do Cernda podejdzie koleś. Jest to dawny znajomy druida, który nie daży go zbytnim szacunkiem. Z rozmowy wyniknie również, że Cernd zostawił swą żonę z dzieckiem (nie wiedział o nim). Musimy iść do domu jego ex, Galii na Promenadzie Waukeen. Jego dom znajduje się obok Tragu Przygód. W środku spotkamy gościa, który mówi, że żona Cernda odeszła z jakimś draniem. Idziemy do domu Fenecji 3 poziomy wyżej. Ta powie nam, że Galia nie żyje. Wyganiamy na chwilę Cernda z pokoju. Fenicja mówi nam, że Galia uciekła z Derilem z Dzielnicy rządowej i zgineła w zagadkowych okolicznościach, a syn Cernda powoli staje się tak zły jak Deril. Udajemy się do Dzielnicy Rządowej dom Derila jest zaznaczony na mapie. W środku spotykamy Golema - namawiamy go na rozmowe z Derilem. Mamy do wyboru różne możliwości jednak za zabicie Derila dostajemy najwięcej doświadczenia - 26.000 PD. Deril jest magiem i przyzwie do pomocy Lisza - 26.000 PD. Zabieramy dziecko. Cernd dostaje 50.000 PD, a nasza drużyna 10.000. Cernd opuszcza nas i bierze dziecko do Gaju druidów. Jeżeli chcemy odzyskać Cernda idziemy do Gaju i rozmawiamy z nim.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
Telkontar, 15.12.2007, 23:03
Odnośnie noszenia zbroi nie jest do końca to prawda. Cernd może założyć Pancerz z łusek smoka cienia (bug?) co mocno zmienia jego przydatność. Poza tym gdy połączyć Cernda z Żelazną Skórą i Wielkim Wilkołakiem robi już sie interesująco, a jeszcze bardziej gdy w ToB może zmieniać się w Żywiolaka Ognia... Dodatkowo jego możliwość przywoływania Żywiołaków Ognia (dość wcześnie mocno ułatwia rozgrywkę) poza tym jest to postać która może rzucać chyba najwięcej czarów. Jedkoklasowiec, więc awansuje szybko a potem ma nawet 8 czarów 7 poziomu !! To jużjest coś. Osobiście zawsze biorę go do drużyny. Nie jako wojaka, ale jako wspaniałe wsparcie. Dla moje strategii to super osoba. Z żywiołaków tworzy sie świetny bufor obrażeniowy, reszta zasypuje przeciwników strzałami i czarami. Zadko kiedy ktokolwiek dochodzi do mojej drużyny, a walki Hand to Hand to rarytas :) Pozdrawiam wszystkich.
Avatar
huki the kafar, 18.04.2008, 23:34
Słuszna uwaga z tym pancerzem:) - ale to bez wątpienia bug. Moim zdaniem jednak nie awansuje tak szybko jak np. Viconia(też 18 mądrości, ale kapłan z niej lepszy bo na wyższych poziomach potrafi nawet lisze kontrolować;)). Mam go w drużynie pierwszy raz i dopiero poznaje, ale nie narzekam. Największa wada to że pod zmienioną postacia nie może rzucać czarów, mały wilkołak jest słabiutki, a w dużego może zamienić sie tylko raz dziennie. Ale jest też jeszcze bug, który sprawia, że cernd zamiast łapami, atakuje tym co ma w rękach (ale nie wiem od czego to zależy) z tą samą prędkością i lepszym trako od łap. W ten prosty sposób przy niewielkim wsparciu(rozpraszanie czarów i przyśpieszenie) sam zabił firkraaga, będąc na 14poziomie.
Avatar
adek24689, 18.03.2010, 21:55
Nie lubię druidów, no i ciężko go wogóle przyłączyć. Nigdy go nie miałem, ale już po statystykach i ocenach widzę, że do dupy.
Avatar
Noirtier, 30.05.2012, 00:49
Do kolegi Adka: To się na BG w ogóle nie znasz. Autorzy opisu, to (bez obrazy) jacyś amatorzy. Słabe statystyki siły, zręczności i kondycji ( 13,9,13) po przemianie w Większego Wilkołaka zmieniają się w (21,20,25). Jaki NPC ma takie statystyki? Zmiana taka jest trwała (nie ma limitu czasu, wróg jej nie rozproszy, można całą grę przejść zmienionym w wilkołaka). Cernd ma 2 DODATKOWE ataki (przemiana), więc atakuje 3x na rundę, a nie 1x jak Viconia i już tutaj porównania powinny się skończyć. Eh, po przemianie w WW Cernd ma 40% stałej odp. na magię (blokada) i 50% odp. na żywioły (sumuje się z przedmiotami i dostępnymi zbrojami). Pazury są bronią +2, ale można (rzucając na Cernda rozproszenie magii - może to zrobić inna postać albo sam Cernd jak rzuci mamidło z hełmu Vhailora) rozproszyć pazury i dać mu coś w łapę. Po przemianie ma lepsze Trak0 (czy z pazurami czy z bronią), więc same plusy. Viconia jest słabsza. Cernd walczy u mnie w zwarciu w 1 linii. Jest w tym bardzo dobry. Przemiana jest natychmiastowa. Tak samo mozna się odmienic, a zaklęcia druida w większosci rzuca się przed albo po walce. Eh, kto pisze te opisy... Czy Wy w ogóle graliście z Cerndem?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.