Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Konkurs literacki na opowiadanie fantastyczne

Konkurs literacki na opowiadanie fantastyczne

Data opublikowania: 05.05.2011, 17:46 | Informacja prasowa
Tagi: konkurs, bachanalia, zielona góra, fantastyk

Po raz pierwszy w swej historii Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza otwarty konkurs literacki na opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry.

Prace powinny być osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki (sf, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.) splecionej z wątkami zielonogórskiej historii lub codzienności. Najlepsze opowiadania zebrane zostaną w postaci antologii.

Sądzimy, że wiedzę o Zielonej Górze i jej bogatej historii można upowszechniać również za pomocą fantastyki. Poza tym klimat i metafizykę miasta można budować także w świecie wyobraźni, a Zielona Góra w dziedzinie literatury popularnej nie doczekała się lawiny książek.

Konkurs towarzyszy tegorocznym 25. jubileuszowym Bachanaliom Fantastycznym, które odbędą się w dniach 16-18 września 2011 na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wtedy też chcemy wydać Antologię z najlepszymi tekstami.

Zwycięzca naszego konkursu prócz publikacji i chwały otrzyma też nagrodę finansową w wysokości 300 zł. Teksty trzeba nadsyłać do 30 czerwca na adres adastra@adastra.zgora.pl. Ich objętość nie może przekraczać 40 tys. znaków.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.bachanalia.zgora.pl

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.