Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Porady

Porady

Data opublikowania: 17.03.2007, 14:18
Ostatnia edycja: 12.04.2012, 11:21

Porady
Poniżej znajdziecie kilka praktycznych porad dobrych dla wszystkich:
 • Jak najczęściej róbcie quick save. To pozwoli ustrzec się przed ponownym powtarzaniem rzeczy, które zrobiliśmy od ostatniego sejwa. Dlatego musicie wyrobić sobie odruch bezwarunkowy: trzymanie palca nad klawiszem Q i naciskanie go po KAŻDEJ (lub prawie) udanej walce. Róbmy to także przed walką, aby w razie czego wczytać grę. Proponuje także tworzenie normalnego save'a co ok. godzinę, save'a po rozpoczeciu nowego rozdziału oraz save'a kiedy włączamy grę. Jest to czasem naprawdę konieczne do efektywnej rozrywki, może to trochę zabijać klimat, ale chyba w mniejszym stopniu niż powtarzanie dziesiątki razy tych samych czynności.
 • Używaj czaru/zwoju/mikstury przyspieszenia ruchów. Jest to niezwykle przydatne - zwiększa się liczba ataków na rundę, szybkość postaci, szybkość rzucania czarów. Miejmy ten czar cały czas na "sobie", dzięki temu walki trwają niezwykle szybko, wrodzy magowie nie zdążą rzucić czarów, bo ich zarżniemy w trymiga. W póżniejszych partiach gry, każdy członek drużyny będzie mieć Buty szybkości więc czar przestanie być użyteczny, ale na początku jest NIEZBĘDNY przy potyczkach z przeciwnikami.
 • Używajmy przeciwnych żywiołów, niż ten w którym specjalizuje się przeciwnik. Zadają one wtedy zwiększone obrażenia. Np. na Ogniste Olbrzymy używamy zimna, a na Lodowe salamandry ognia etc.
 • Zawsze trzymajmy słabszych członków drużyny takich jak magowie czy kapłani gdzieś na tyłach. Może są oni świetni w rzucaniu czarów, ale tylko kiedy robią to z dala od ferworu bitwy. W walce kontaktowej są miażdżeni po kilku "pyknięciach" jak żaby na autostradzie.
 • Nie wskrzeszaj członków swej drużyny w trakcie walki. Taka postać musi potem pozbierać wszystkie przedmioty, a w tym czasie nie ma za dużo pkt. życia (chyba że użyliśmy różdżki lub czaru Zmartwychwstanie) i kiedy dopadnie ją wróg ginie - wskrzeszona postać natyrliś.
 • Używajmy łuczników. Tzn. jeżeli ktoś umie strzelać (jak np. Mazzy lub Valygar) to niech to robi. Wielu wrogów ma odporność na obrażenia sieczne, a nie ma na obrażenia kłujące, więc łucznicy mogą im narobić niezłego bigosu.
 • Przed zaatakowaniem kogoś najpierw z nim porozmawiajcie (jeśli się da rzecz jasna). Nawet brzydko wyglądający ork może byc przyjaźniej nastawiony niż niejeden piękny człek.
 • Używaj broni, która ma małe opóźnienie. Co z tego jak np. miecz dwuręczny zadaje obrażenia 1K10 i ma opóżnienie 10 , jak sejmitar, który ma małe opóźnienie zada 1K8 obrażeń w tym samym czasie 2 lub 3 razy !!
 • Zawsze korzystaj z umiejętności całej drużyny. Np. Korgan może wpaść w szał co jest niezwykle pomocne w walce, a Mazzy potrafi rzucić kilka użytecznych zaklęć.
 • Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w różnego rodzaju sakwy, pojemniki itp. Oszczędzają one miejsce w ekwipunku (a znajdujemy go baaaardzo dużo).
 • Noś hełm żołnierzu! Hełmy chronią przed trafieniami krytycznymi, które w większości przypadków są zabójcze, więc upewnij się, że wszyscy w drużynie noszą hełm (o ile klasa im na to pozwala).
 • Jak wiadomo za każdym razem gdy rzucimy jakiś czar na świeżym lub nieświeżym powietrzu (nie w budynku) w Athkaltii pojawia się Zakapturzeni Czarodzieje. Pierwszy raz to tylko ostrzeżenie jednak drugim razem jest już gorzej... Oczywiście wszędzie na świecie nawet w Faerunie są skorumpowani ludzie i możemy temu zaradzić. Idziemy do Dzielnicy Rządowej do budynku rady stoi tam jegomość (Kornel) który za jedyne 5.000 szt. złota sprzeda nam licencję na zabi...czarowanie znaczy się. I dzięki temu możemy sobie czarować do woli.
 • Przyzywaj jak najwiecej "zwierząt" (max. możesz 5). Stanowią one świetne mięso armatnie, ale także posiadaja wiele przydatnych umiejętności np: Niewidzialny mysliwy jest jak sama nazwa wskazuje niewidzialny co sprawia, że nie działają na niego wszystkie czary i odporny jest na psionikę, a Nishru i Ifrit potrafią rzucać czary.
 • Niech zawsze twój złodziej ma uaktywniony tryb szukania pułapek (chyba że akurat walczy). Nigdy nie wiadomo co czai się pod nogami.
 • Kradnij, plądruj, rabuj, gwałć (no może bez tego ostatniego). Zawsze przeszukuj każde zwłoki, włamuj się gdzie sie da, otwieraj wszystkie skrzynie, okradaj ludzi. Dzięki temu obłowisz się niczym Kulczyk. Potwory i ludzie posiadają wiele cennych skarbów i nie tylko.
 • Jeżeli chcemy odpocząć w mieście (a uniemożliwiają to nam amnijskie karki) wystarczy nacisnąć pauzę i wtedy odpocząć. Po odpoczynku pojawi się legionista (my mamy cały czas naciśniętą pauzę) i znowu klikamy odpoczynek. I tak do skutku.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.