Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Crom Faeyr

Crom Faeyr

Data opublikowania: 11.04.2007, 11:16
Ostatnia edycja: 12.04.2012, 10:21

Crom Faeyr
To prawdziwa nazwa, jaką krasnoludzki zbrojmistrz Silverblade nadał broni, którą zamierzał wykonać dla swojego syna. Jednakże jego dziecko zmarło zanim broń została ukończona, ale oto stoi kompletna... wykuta z połączonej magii pierwotnego młota i Rękawic Ogrowej Mocy oraz Pasa Siły Lodowego Giganta. Crom Faeyr użycza swojemu użytkownikowi wszystkich mocy Młota Piorunów oraz niesamowitej siły i umiejętności zabijania golemów, ettinów oraz trolli pojedynczym uderzeniem.

Statystyki:
Specjalne:
  • Ustawia siłę na 25
  • Zabija od razu Kamienne Golemy, Gliniane Golemy, Ettiny i Trolle
Obrażenia: 2K4+3
TrAK0: +5
Typ obrażeń: obuchowe
Waga: 4
Opoźnienie: 1
Rodzaj biegłości: Młoty Bojowe
Typ broni: 1-ręczna
Nie może używać:
- Druid
- Mag
- Złodziej

Komentarz: Crom Faeyr jest jedną z najlepszych broni w grze (jak prawie każda wykuta u Cromwella). Nie dość, że podnosi siłę do 25 to jeszcze zabija od razu Kamienne Golemy, Gliniane Golemy, Ettiny i Trolle co może (a raczej jest) okazać się niezwykle pomocne. W rękach sprawnego wojownika jest zabójczym narzędziem. W przypadku np. Korgana najlepiej umieścić go w miejscu na tarczę, a w główną rękę wsadzić jakiś topór. Szkoda tylko, że Jaheira ze względu na klasę (jest druidką) nie może używać tegoż młotka...

Ocena: 100%

Jak go zdobyć: Aby Cromwell mógł wykonać tę broń potrzebne są 4 części:
  • Zwój Crom Faeyr'a - znajdziemy go przy smoku Thaxll'ssillyiawianie (mam nadzieje, że dobrze odmieniłem to imię). Jest on w Ruinach świątyni obok wzgórza Umar.
  • Młot Piorunów - znajdziemy go w siedzibie Łupieżców umysłu w kanałach w Dzielnicy Świątyń. Jest to lokacja w pn. części kanałów, klucz do niej ma Tazok - którego zabijamy w podziemiach na Wzgórzu Wichrowej Włóczni.
  • Rękawice Ogrzej Mocy - ma je Entu, halfling w Kuli sfer.
  • Pas Siły Lodowego Giganta - jest on w Podmroku w kryjówce Kuo-Toa (lokacja na zach. nie zaznaczona na mapie). Tam odnajdujemy pomieszczenie z ołtarzem Demogorgona na który przyzywamy jakieś zwierze. Po chwili pojawi się grupa Demonicznych rycerzy (są trudni więc bądźcie ostrożni), przy ciele jednego z nich znajdziemy pas.
Cena: 10.000 szt. złota.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
Telkontar, 05.01.2008, 21:25
Uważam tę ocenę za mocno przesadzoną. Owszem spotyka sie w grze trochę golemów i troli, ale szkoda poświęcać tych wszystkich przedmiotów podnoszących siłę. Owszem jest piekielnie skuteczna, ale zawsze było mi szkoda, szczególnie paska siły. Dodatkowo niewiele jest postaci specjalizujących sie w Młotach Bojowych. Ocena mocno przesadzona, najwyżej dałbym 70%. Trole masowo można bić kulami ognistymi, czy innymi obszarowymi czarami.
Avatar
zaraz, 26.12.2008, 11:16
Specjalizacja w broni? Wystarczy 1 gwiazdka, bo sila 25 juz i tak dodaje ogromnego kopa do trako, a dodatkowo sam mlot dodaje +5. Inne pasy tez wystepuja w grze.. Sa miecze dodajace sile, sa czary kaplana itd.. Jasne, bez tej broni sie da grac i bez problemu potyczki wygrac, w koncu to BG i mozliwosci sporo. Ale sama bron jest rewelacyjna.
Avatar
znający prawde, 31.12.2008, 22:31
ja nie mam i lubię grać tak bo trolle golemy to są cieniutkie a na młot marnuje się dobre rzeczy i nawet jak chcemy mieć ten młot to trzeba iść do siedziby kua-toa a jak nie wejdziemy to klapa
Avatar
krzysiek0797, 28.04.2010, 18:34
Ta broń jest fajna no i daje siłe na 25 ,a u wojownika dobrze jest mieć dużo siły.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.