Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Transport

Transport

Ostatnia edycja: 11.04.2012, 23:17
W Oblivionie dostępne są dwa „podstawowe” tryby podróży – możemy zwyczajnie udać się na miejsce na nogach, lub użyć na mapie opcji „fast travel”, dzięki czemu postać dotrze do odwiedzonej lub kiedyś lokacji natychmiast, a gra po prostu doliczy nam kilka godzin lub dni, zależnie od przebytej odległości, do aktualnego czasu w świecie gry. Warto wpsomnieć też, że można użyć opcji „fast travel” do wybrania się do nieodwiedzanego jeszcze miasta, ponieważ gra przyjmuje, że wszystkie większe skupiska ludzkie postać odwiedziła jeszcze zanim trafiła do więzienia, a więc przed początkiem gry.

Ważnym czynnikiem dotyczącym przemieszczania się po Cyrodiil są konie – pozwalają szybciej podróżować w zwykły sposób, ale też skracają czas zużyty przez postać na użycie opcji ‘fast travel”. Dostępne są w 5 różnych możliwych do kupienia wersjach:

Kary (black): 5,000 złota. Kary koń jest najszybszy i najlepiej radzi sobie w walce.
Na sprzedaż w:
Cheydinhal's Black Waterside Stable.

Siwy (white): 4,000 złota. Siwe konie są najwytrzymalsze, mają po 400 hp.
Na sprzedaż w: Anvil's Horse Whisperer Stable.

Kasztan (chestnut): 2,500 złota.
Na sprzedaż w: Chorral's North Country Stable.

Gniadosz (bay): 1,000 złota.
Na sprzedaż w: Bravil's Bay Roan Stable, Skingrad's Grateful Pass Stable.

Srokacz (paint): 500 złota. Najtańszy koń, można go często prześcignąć biegnąc.
Na sprzedaż w: Bruma's Wildeye Stable, Leyawin's Five Riders Stable.

Dodatkowo można złapać sobie jednorożca o bardzo wyśrubowanych statystykach, który jednak zawsze będzie wracał tam, gdzie został znaleziony (Harcane Grove-Gaj Harcane), a za ukończenie ostatniego zadania dla Mrocznego Bractwa daje graczowi do dyspozycji Cienioklacz (Shadowmare), która nie może zostać zabita (najwyżej pozbawiona przytomności) i jest ogólnie rzecz biorąc najlepszym koniem w grze - jest najszybsza i najlepiej radzi sobie w walce (nie jestem pewien co do wytrzymałości). Jeśli się zgubi zawsze wraca do Fortu Farragut.

Uwaga: warto pamiętać, że konie mogą skakać, jeśli są w ruchu – pomaga to omijać przeszkody. Dodatkowo, ważne jest, że koń dość łatwo traci zdrowie, jeśli spada się na nim skądś (niska akrobatyka?). Dodatkowo szczęśliwi posiadacze Cienioklaczy mogą ładować jej niepotrzebne chwilowo przedmioty do „bagażnika” - wystarczy ją pozbawić przytomności i można otworzyć jej ekwipunek jak przy dowolnej innej pozbawionej przytomności postaci.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.