Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Niespodziewana podróż

Niespodziewana podróż

Wędrując po dokach Cyrodill napewno spotkamy niewielki statek-tawernę o nazwie Nadęta Łajba. Niby zwykły stateczek, niby nic ciekawego.
Lecz w Nadętej Łajbie ukryty jest quest.


By rozpocząć zadanie musimy wynająć łóżko na statku. Udajemy się na niższy pokład by spokojnie położyć się spać. Budzimy się i wychodzimy z kajuty.
Tego gościa z mieczem nie przypominam sobie - teraz pewnie myślisz. Ciekawy gość o imieniu Blizna zaczepi nas i zapyta kim jesteśmy i co tu robimy. Okazuje się bowiem, że "Rabusie z Czarnej Wody" porwali statek. Możemy go chwilę wodzić za nos co dość zabawnie wygląda, ale i tak wszystko prowadzi do tego, że będziemy zmuszeni wpakować mu kawałek stali pod żebro. W ciele znajdziemy klucz, dzięki niemu będziemy mogli otworzyć magazyn, tam uwięzili sternika. Graman gro-Marad, bo tak się zwie owy sternik, powie nam nieco o tych rabusiach i o statku.
Na wyższym pokładzie znajdziemy mrocznego elfa imieniem Szrama (ciekawe i oryginalne pseudonimy, nie?). Tego przeciwnika również możemy wypytać i wodzić za nos, ale również będziemy musieli go zabić. Zabieramy z ciała kolejny klucz i udajemy się na pokład. Tam czeka trzeci z bandytów imieniem Zadra, ten chyba ma zamiar pilnować steru. Też długo nie pożyje. Przed śmiercią możemy z niego wyciągnąć informację - ponoć porwali statek by zdobyć przedmiot zwany Złotym Galeonem. Zabieramy kolejny klucz z ciała, potem wracamy i mówimy sternikowi, że może już udać się na pokład.
Teraz czeka nas spotkanie z dowódcą rabusiów - nijaką Selene. Teraz mamy klucz do kajuty właściciela statku - Ormila. Udajemy się tam, napewno właśnie w tej kajucie również napotkamy Selene.
Nie jest wrogo nastawiona, możemy się z nią targować.
Mówisz jej, że chcesz się przyłączyć, potem, że trzy miesiące temu, a następnie, że w Bravil. Selene będzie pod ogromnym zdziwieniem, podda się (da nam swój miecz) i odda statek Ormilowi. Właściciel nam podziękuje i powie byśmy zaprowadzili ją pod pokład do kajuty. Po powrocie do właściciela będzie skłonny opowiedzieć dlaczego rabusie porwali statek - otóż wymyślił on kiedyś historyjkę o Złotym Galeonie, figórce wykonanej z szczerego złota ukrytej na statku przez poprzedniego właściciela. Plotki miały krążyć po Cyrodill po to, aby Ormil i jego Nadęta Łajba miali większe zyski. No niestety, ktoś w to uwierzył i postanowił porwać statek.
W nagrode otrzymamy 75 sztuk złota oraz miecz jaki posiadała Selene.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.