Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Historia Dwemerów

Historia Dwemerów

Ostatnia edycja: 11.04.2012, 23:52
Wprowadzenie
Dwemerowie to wymarła krasnoludzka rasa, która pozostawiła po sobie porozrzucone po całym Tamriel ruiny i artefakty. Na Vvardenfell można znaleźć liczne siedziby Dwemerów, z których wiele skrywa dwemerowe artefakty. Dwemerowie zamierzali stworzyć boga, który będzie im służyć i zniszczy Dunmerów. Według niektóruch to dlatego nie ma już ich na ziemi (z jednym wyjątkiem ale o tym później).

Dlaczego "dwemer"?
Elfy używają terminu 'Dwemer', co oznacza 'sięgający w głąb', 'niski lud', podczas gdy cesarscy wolą używać terminu 'krasnoludy', wywodzącego się z dawnych baśni o rasie olbrzymów i ich 'małych' dwemerowych przyjaciołach.

Zniknięcie krasnoludów.
Dwemerowie znikneli podczas wojny pod Czerwoną Górą z Chimerami. Po stronie Chimerów był Nerevar, Almalexia, Vivek i Sotha Sil. A po dwemerów król Dumac, Kagrenac i Ród Dagoth. Najprawdopodobniej to Kagrenac użył narzędzi (czerpaka, brzytwy i upiornej opoki) na sercu Lorkchana aby przenieśc cała rase do innego świata. Możliwe jest też że to Nerevar użył narzędzi aby zniszczyć dwemerową rasę. Niewykluczone jest także że Almalexia uwięziła Dwemerów w Oblivionie. W książce "Nerevar na Czerwonej Górze" Azura uczy Nerevara jak użyć narzędzi i zlikwidować Dwemerów. Azura miała ogromny wpływ na wydarzenia związane z Dwemerami, do końca nie wiadomo czy zostały one przeniesione do innego świata, czy uwięzione w Oblivionie. Przytoczę tu kilka ważniejszych dialogów związanych ze zniknięciem krasnoludów.

- Dwemerowie nie pozostawili po sobie żadnych ciał lub innych śladów konfliktu, sądzę więc, że pokolenia rytualnych anty-stworzeń doprowadziły w końcu do ich nagłego, choć przewidywalnego usunięcia z Mundus. Odeszli w cień matematyki, barw, w cień samej czynnej zasady. Fakt, że Dwemerowie zaginęli w czasie, gdy Nerevar i Trójca prowadzili wojnę, to czysty zbieg okoliczności. - Baladas Demnevanni

- Hmm... Nie potrafię ci powiedzieć, co się stało. Nie było mnie przy tym. Przebywałem wtedy w Zewnętrznej Krainie, a gdy powróciłem, mego ludu już nie było. Po opuszczeniu Czerwonej Góry błąkałem się latami po Tamriel w poszukiwaniu opuszczonych kolonii, próbując odnaleźć kogoś, kto ocalał, pragnąc wyjaśnienia. Potem, dawno temu, powróciłem na Czerwoną Górę, nadal szukając odpowiedzi. Zamiast nich znalazłem spaczenie i odtąd przebywam stale tutaj. Mam jednak pewne teorie, o ile cię to interesuje. - Yagrum Bagarn

- Zniknięcie krasnoludów datuje się na długo przed powstaniem pierwszych zapisów Cesarstwa. Według dunmerowych przekazów ustnych Dwemerowie zostali całkowicie zgładzeni przez bogów za bluźniercze praktyki i brak wiary. Krasnoludzkie ruiny rozsiane są po całym Tamriel, a oręż, zbroje, naczynia, monety i inne przedmioty dwemerowego pochodzenia znaleźć można bardzo często. Okoliczności otaczające zniknięcie krasnoludów pozostają jednak jedną z największych tajemnic Tamriel. - Hasphat Antabolis

Uzbrojenie
Dwemerowie mieli bardzo duże siły miltarne i również dobre uzbrojenie. Niestety tylko niektóre elementy dwemerowej zbroi są wykorzystywane we własciwym celu. Współcześnie np. za tarcze służą części Kulistych Centurionów i innych dwemerowych maszyn. Zdjęcia pełnej zbroi dwemerowej i przykładowego uzbrojenia:
zbroja bron

Ważni ludzie

Dumak - Dumak był królem, którego wybrali Dwemerowie i przyjacielem, na którego zawsze mógł liczyć Nerevar. Wraz z nim brał udział w Pierwszej radzie, Czerwona Góra była natomiast świadkiem ich wspólnej śmierci.

Kagranak - Zwierzchnik dwemerowych arcitektów. To on pracował nad sercem Lorkchana, stworzył Numidium a także narzędzia Kagrenaka.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
Valarand, 11.02.2008, 07:00
Tego ni wiedziałem
Avatar
kurado, 18.10.2015, 12:09
Tribunal w Twierdzy Smutku obok itemów i narzędzi dwemerów można znaleźć popiół.
Mogło by to wyjaśnić sposób w jak zginęli . Dodatkowo można tam spotkać ducha (quest) .

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.