Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Recenzja

Recenzja

Data opublikowania: 24.10.2006, 21:29
Ostatnia edycja: 25.10.2006, 17:09
summoner Wstęp

Summoner... ta nazwa obiła się o uszy z pewnością nie jednemu fanowi gier cRPG. W czasach dzisiejszych, gdy Oblivion i Gothic 3 ustalają standardy jakości i wspaniałości wielu graczy zapomina o grach z przed lat, o klasykach swojego gatunku. Taki właśnie jest Summoner. Nie jest najnowszy, ale nie jest również grą z pochodzenia z archaiku. Z pewnością wielu "starych wyjadaczy" gatunku gier cRPG pamięta tą pozycję. Napewno dobrze wspominają rozgrywkę w świecie Summonera.

O grze

Klimat gry jest dla każdego gracza inny, lecz jeśli Ty drogi czytelniku, stawiasz na pierwszym miejscu grafikę, wielki świat, ogrom NPC i wiele możliwości komunikacji i wpływania na nich, a dopiero na końcu na klimat to napewno nie jest to gra dla Ciebie i nic ciekawego w niej nie znajdziesz. Summoner jak na dzisiejsze czasy bardzo odstaje z systemem walki, drzewkami umiejętności, a w szczególności z grafiką. Nie można plotkować z NPC, nie ma ogromnej ilości przedmiotów, wielkiego świata, który możemy oglądać z perspektywy pierwszej osoby. Mimo tylu wad, które nadają tej grze czasy dzisiejsze Summoner napewno nie odstaje od dzisiejszych hitów pod względem fabuły, klimatu i pięknego wątku głównego. Mimo wszysko w tą grę chce się grać, zwiedzać świat, poznawać coraz mroczniejsze jej tajemnice.

summonerCo ja robię tu...

Nasza przygoda zaczyna się w mieście, a raczej miasteczku o nazwie Masad. Wszystko stoi w ogniu, widać wiele zwłok, gdzieniegdzie widać chodzących rycerzy, z pewnością wrogów. Z biegiem czasu i wykonywaniem miesji dowiemy się, że kraina nękana jest przez imperatora, który jeśli nie zostanie powstrzymany zniszczy wiele miast i przez niego zginie wielu ludzi, wielu niewinnych. Według legend może go powstrzymać właście tytułowy Summoner, którego moce ukazują się z czesem w postaci głównego bohatera - Josepha.
Joseph nie jest jednak bez winy, wielu twierdzi, że to on właśnie zniszczył Masad i inne miasta przywołując najróżniejsze demony.
Fabuła i wątek główny gry Summoner jak na taką grę może wydawać się krótki i nieciekawy, lecz to tylko pozory, a jak głosi przysłowie - pozory mylą. Wątek główny może zająć nawet kilka dni, a do tego dochodzą również zadania poboczne, których nie jest tak mało. Fabuła gry Summoner jest bardzo urozmaicona, bywają różne zwroty akcji, które wywracają cały wątek i sytuację do góry nogami. Wraz z przechodzeniem gry będziemy poznawać nowe postacie oraz nowych bohaterów, którzy bądą razem z nami poznawać świat i walczyć z najróżniejszymi bestiami. W grze powiązania między bohaterami są bardzo silne, zdażają się zdrady, a nawet wątki miłosne czy morderstwa.

Walka

System walki jest nieco inny niż zwykle - możemy włączyć walkę turową, ruch po ruchu, lub toczyć bój w czasie rzeczywistym. Pierwszy tryb pozwala na dokładne zaplanowanie każdego ruchu i wymierzenie odpowiednich ataków, lecz jego wadą jest bardzo długi czas walki. Tryb rzeczywisty wiadomo czym się cechuje, możemy machać mieczem lub czarami bez żadnych ograniczeń turowych, lecz przypadkiem możemy bardzo szybko zginąć.

Oceniam grę pod względem fabuły bardzo wysoko i polecam każdemu, kto nie ocenia gry wyłącznie po pięknej grafice.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
yago, 14.04.2009, 18:43
summoner jest fajną grą ten kto ma konto to niech wejdzie na listę użtkownikuw i tam znajdziecie yago to własinie będę ja

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.