Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Miasta

Miasta

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 08:45


Lenele

 

LeneleStolica krainy, siedziba króla Belliasa i królowej Galienne. Miasto jest podzielone na ogromną ilość dzielnic - port, dzielnicę handlową, koronną, stare miasto, świątynną i pałacową. Do tego dochodzą jeszcze wnętrza najważniejszych budowli (pałac, świątynia) oraz kanały pod miastem. Do wnętrza pałacu dostaniemy się dopiero po wykonaniu zadania wątku głownego - Znalezienie Yago (Find Yago). Warto zwiedzić całe miasto, można zaliczyć po drodze wiele ciekawych zadań oraz zakupić wiele dobrych przedmiotów u kupców, których w tym mieście jest naprawdę sporo. W trakcie historii miasto zostało przejęte przez Orenian wkrótce po tym jak książe zdradził króla, własnego ojca. Następnie pozbawił go życia i koronował się na nowego władcę.

MasadNiewielka wieś w jakiej zaczynamy naszą historię. Miasto jest w plądrowane, palone i niszczone przez rycerzy Orenian, którzy jednocześnie będą naszymi pierwszymi przeciwnikami. Wieś składa się z jednej lokacji i nie jest urozmajcona, nie warto tutaj wracać w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów. W stajni możemy spotkać dziewczynę, która wzamian za zostawienie jej w spokoju da nam leczniczy potion. Wyjście z lokacji znajduje się przy rzece i starym młynie wodnym.

Iona

 

IonaJedyne miejsce po tej stronie krainy, które jeszcze nie jest przesiąknięte wpływami Orenian i złem. Forteca bardziej znana na kontynencie jako Iona i miasto kapłanów. Składa się z kilku lokacji - dołu, czyli przystani gdzie znajdziemy jeden sklepik, lokacji głównej - miasta Iona, wielkiej biblioteki oraz znajdujących się pod miastem krypt królów. Ciekawych kupców tutaj nie znajdziemy, więc lepiej na odrabianie strat po walkach udać się do Khosani lub Lenele. Dodatkowo wyspa Iona to miejsce ukrycia Pierścienia Światła.

KhosaniJedno z oryginalniejszych miast w tej krainie - zbudowane jest na zboczu ogromnej góry i nie przypomina swoim wyglądem miasto z Lord of the Rings. Mieszkańcy Khosani to dość dziwne istoty podobne nieco do krasnoludów. Są niscy, obrośnięciu brodą i bardzo zarozumiali - często wspominają o swoim mieście jako o potędze, twierdzą, że stać ich na wykupienie całego Lenele i krainy. W pewnym sensie mają racje - w ich mieście widać niemal na każdym kroku ogromne kamienie szlachetne, pozłacane części świątyni. Miasto składa się z trzech najważniejszych lokacji - miasta, labiryntu Khosani oraz siedziby władcy. Kupić możemy tu naprawdę dużo - w mieście znajdziemy wielu kupców sprzedających najróżniejsze towary. Khosani posiadają swój specyficzny język, różnie nazywają siebie, swoich mieszkańców, miasto oraz nas - Summonera. Kolejną ciekawostką miasta Khosani jest to, że to właśnie w tym mieście został stworzony Pierścień Ognia.

IkaemosDosłowna perełka dla fanów zniszczonych imperiów mających w sobie nieco tajemniczości. Ikaemos zostało zniszczone, a raczej zamrożone w czasie dawno temu. Miasto znajduje się na bagnach i na pierwszy żut oka przypomina kolejną lokację gdzie przyjdzie nam eksterminować potwory. Lecz gdy przejdziemy przez bagna zobaczymy gdzieniegdzie podobne do ludzi kształty. Później okaże się, że są to mieszkańcy - zamrożeni w czasie. Bardziej pasuje tutaj skamieniali, ponieważ wszystko zostało zamienione w kamień, prócz Bacite, które teraz władają miastem. Ikaemos jest najprawdę ogromnym miastem, składa się z - bagien, przedsionku pałacu, wielu komnat wewnętrznych (poziomy średnie, niższe i wyższe) oraz sali tronowej. W ostatniej lokacji czeka nas konfrontacja z oryginalnym bossem - na wpół skamieniałym władcą Ikaemos. Wędrując po tym ciekawym mieście możemy spotkać skamieniałych strażników, którzy jakby dopiero co rozmawiali ze sobą, mnichów odprawiających wspólną modlitwę czy przechadzających się ludzi. Wszystko oczywiście skamieniałe, łącznie z mieszkańcami. Ikaemos jest również miejscem ukrycia Pierścienia Kamienia... ciekawe dlaczego akurat kamienia :)

Liangshan

 

Liangshan


Niewielkie miasto na wybrzeżu. Jego zwiedzanie nie powinno zająć zbyt dużych problemów. Podobnie jak w przypadku innych opisanych miast z świata Summonera, również i w tym odgrywa się jedna część wątku głównego gry. Wielu fanów wschodnich kultur może zadowolić styl architektoniczny :)

Wolong

 

Wolong


Duża osada rybacka. Gdy dostaniemy się do tego miasta okaże się, że jest całe okupowane przez wojska generała Pijana sprzymieżonego z Sorehanem. Interesujący jest styl budowli - nieco inny niż w reszcie kontynentu, przypomina japońskie i chińskie budowle. Miasto składa się z jednej lokacji, którą można podzielić na cztery części - budynki mieszkalne, plac, park oraz równinę na skarpie. Daleko wgłąb miasta na wielkich, drewnianych rusztowaniach znajduje się wejście do Caverns of Welong, w nich znajduje się część naszego zadania głównego,

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.