Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło

Archiwum - Maj 2006

Newsów w sumie: 95 | Strona: 1/7
Prezentacja z E3 oraz kolejny "tydzień" 29.05.2006
(23:01)

Prezentacja z E3 oraz kolejny "tydzień"

Z przyjemnością informujemy, że 12 czerwca (to jest w następny poniedziałek), rozpocznie sie kolejny Tydzień z Wiedźminem. Czekamy z niecierpliwością na ukazanie się nowych materiałów.

Dla tych, którzy już nie mogą się doczekać mamy filmik, zamieszczony w serwisie BlueAlien.org, przedstawiający jedną z prelakcji podczas tegorocznych targów E3. Film dotyczy systemu walki w grze The Witcher. Naprawdę jest na co popatrzeć, wspaniała grafika i niezwykła łatwość sterowania - to trzeba zobaczyć.
42,44 Mb filmik można pobrać tutaj, jednak osby posiadające Quicktime'a moga obejrzeć filmik online.
 
Gothic III bez dostosowywania poziomu trudności 29.05.2006
(14:19)

Gothic III bez dostosowywania poziomu trudności

Gothic 3Twórcy Gothica 3 poinformowali, że - inaczej niż w Oblivionie - w ich grze poziom przeciwników i zostawiane przez nich przedmioty nie będą automatycznie dostosowane do doświadczenia postaci gracza. Ten aspekt rozgrywki pozostanie niezmieniony w stosunku do Gothica 2, z jedną drobną różnicą.

Automatyczne dostosowywanie się wszystkich przeciwników do poziomu gracza jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych cech doskonałego skądinąd Obliviona. Z jednej strony eliminuje to z gry frustrację i znacznie ułatwia eksplorację świata, z drugiej zaś zmniejsza realizm rozgrywki i radość, czerpaną z rozwoju postaci. Jaka bowiem satysfakcja ze zdobywania kolejnych poziomów, gracz nigdy nie spotka wroga naprawdę silniejszego od prowadzonego przezeń bohatera?

O plusach i minusach takiego rozwiązania debatować można by długo, jednak w kontekście nowej odsłony serii Gothic nie bardzo ma to sens. Wbrew sygnałom, jakie wysyłali twórcy podczas prezentacji gry na targach Electronic Entertainment Expo, przeciwnicy w nim nie będą się dostosowywali do poziomu gracza. Rozważane jest jedynie zaimplementowanie takiego rozwiązania dla kluczowych postaci, z którymi gracz w pewnym momencie będzie po prostu musiał walczyć. Brzmi sensownie, a jak będzie - zobaczymy.

Tekst newsa pochodzi ze strony gram.pl
GW: Factions - wrażenia 28.05.2006
(21:11)

GW: Factions - wrażenia

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Flint zamyka dziś krótki cykl tekstów dotyczących wrażeń z gry w Guild Wars: Factions. Tym razem pisze prawie wyłącznie o jednym z kluczowych elementów gry: trybie Player versus Player.
Pielgrzymka Papieża zbliża się ku końcowi, mamy więc nadzieję, że już bezpiecznie można opublikować w sieci artykuł poświęcony przyziemnym rozrywkom. Stwierdziliśmy, że nie ma sensu narażać się na czyjś gniew i na czas ogólnopolskiej mobilizacji wiary wycofaliśmy plany publikacji tekstów o kontrowersyjnych grach. Brutalne i okrutne Condemned zostało więc przesunięte na późniejszy termin (z czego Siwy się nawet ucieszył). Ku rozpaczy JeRzego przełożyliśmy też datę ujawnienia wyników testów Heroes of Might and Magic V - ze względu na demonologów, nekromantów i im podobnych kontrowersyjnych typków.
Dziś pod pretekstem kontynuacji cyklu artykułów Flinta powracamy na łamy gram.pl. Zapraszamy do lektury:
Opisanie trybu Player vs. Player w Guild Wars: Factions to nie lada wyzwanie, już choćby dlatego, że wymaga olbrzymiej wiedzy o tym, co oferowała wersja podstawowa. Tym niemniej jednak - zapraszamy do zapoznania się z garścią spostrzeżeń, jakie poczyniliśmy grając w PvP po zainstalowaniu dodatku. Na początek zajmiemy się nowościami, których trochę jest, a potem - nieco ogólniej - opowiemy o trybie PvP w ogóle.
Pełen tekst znajdziecie tutaj

Tekst newsa pochodzi ze strony gram.pl.

Kolejne wieści z Gothic 3 28.05.2006
(11:34)

Kolejne wieści z Gothic 3

Gothic 3Portal internetowy http://www.gamersinfo.net/ zamieścił na swoich łamach kolejny artykuł o Gothic 3, są to kolejne wrażenia po tegorocznych targach E3.

The Gothic series first launched in 2001, and while the series met with great success in Europe, it struggled to find an audience in the United States. This dark fantasy world is like the rest of the series being developed by German developer Pluto 13’s Piranha Bytes studio and published by Texas based Aspyr Media. The game is an appealing mix of modern graphics and unique environments.

Całość jest dostępna pod tym linkiem.
Nowa wersja dema HoMM V 26.05.2006
(15:39)

Nowa wersja dema HoMM V

CD Projekt z przyjemnością informuje, że aktualizacja polskiej wersji demonstracyjnej Heroes of Might and Magic V dostępna jest już na serwerze firmy.
Demo, podobnie jak poprzednie, umożliwia zabawę w trybie pojedynczego gracza na jednej z trzech map, które znajdą się w pełnej wersji gry. Ponadto daje możliwość rozgrywki wieloosobowej w zupełnie nowym trybie pojedynku (duel).
W polskiej wersji językowej głosów bohaterom użyczyły największe gwiazdy estrady i kina. Grając w demo Heroes of Might and Magic V będziecie mogli usłyszeć Bogusława Lindę, Małgorzatę Foremniak oraz Wiktora Zborowskiego. Natomiast w pełnej wersji gry wystąpią także Daniel Olbrychski i Tatiana Okupnik. Oficjalne demo polskiej edycji gry posiada teraz zaktualizowane do ostatecznej, sklepowej wersji teksty oraz dźwięki, w tym głosy postaci! Dla graczy, którzy już wcześniej ściągnęli demo, do pobrania będzie jedynie łatka polonizacyjna.
Zajmujący blisko 671 MB plik z demem dostępny jest pod tym adresem.

Tekst newsa pochodzi ze strony gram.pl.

Nowy dodatek do NWN 26.05.2006
(15:17)

Nowy dodatek do NWN

Neverwinter NightsFani jednego z najlepszych cRPG wszech czasów nareszcie doczekali się kolejnego dodatku studia BioWare do gry Neverwinter Nights, dodatek oznaczono nazwą Infinite Dungeons. Instalując mod do gry otrzymamy dodatkowo ponad 20 godzin dobrej zabawy, ponad 50 nowych budynków, 6 nowych postaci oraz sporo udogodniej związanych z terenem i otoczeniem gracza, a to wszystko za darmo.
Pod koniec roku pojawi się Neverwinter Nights 2, póki co możemy jedynie zabawić się dodatkiem i czekać na kolejne wieści dotyczące NWN2.
Dark Messiah Multiplayer + nowe screeny 26.05.2006
(11:13)

Dark Messiah Multiplayer + nowe screeny

Ubisoft rozesłał do kilku portali wcześniej przeprowadzony wywiad dotyczący multiplayera w Dark Messiah. Jednym z takich portali jest Voodoo Extreme, poniżej fragment, a więcej pod tym linkiem.

What can you tell us about the multiplayer modes?
The game will be playable as a team-based multiplayer mode, playable with up to 32 players. We have dedicated a whole team just to develop that part. We are lucky to have an engine that powers games like Half-Life 2 death match Counter-Strike and even crazy multiplayer physics experiments such as Gary's mod.

Dodatkowo serwis Gamespy umieścił 9 nowych screenów z gry. Do obejrzenia tutaj.
Trochę o the Witcher 25.05.2006
(23:28)

Trochę o the Witcher

Pierwsza informacja to zapowiedź The Witcher w portalu FiringSquad.com. Zapowiedź znajdziecie tutaj.
Pojawiły się też pytania i odpowiedzi związane właśnie z Wiedźminem. Na pytania zadawane przez gamingnext.com odpowiadał Michał Madej z CD Projekt. Q&A The Witcher znajdziecie tutaj.
Na oficjalnej stronie Wiedźmina pojawiła się równiez informacja, że już niebawem ruszy kolejny Tydzień z Wiedźminem.
 
Screeny z Silverfall 25.05.2006
(23:21)

Screeny z Silverfall

Na stronie 3DGamers.com pojawiło się 8 nowych screenów z gry Silverfall. Znajdziecie je tutaj. Ponizej widzicie minatury dwóch z nich.
 
Dark Messiah of Might & Magic pytania i odpowiedzi oraz zapowiedź 25.05.2006
(23:17)

Dark Messiah of Might & Magic pytania i odpowiedzi oraz zapowiedź

Na stronie GamesPot.com pojawiły się odpowiedzi na pytania związane z grą Dark Messiah, ma to kształt wywiadu. Poniżej znajdziecie jedno "pytanie i odpowiedź", reszte znajdziecie tutaj.
Pojawiła się również zapowiedź Dark Messiah w portalu AtmoicGamer.com, przeczytacie ją tutaj.


GS: Could you explain what role physics will play in multiplayer? Will players still be able to cut rope traps, kick their enemies into hazards, use magic spells to make them slip and fall, and so on? Could you give us some more examples of how physics will affect multiplayer?

RWG: Physics are not as important in multiplayer as they are in single-player. Physics can be quite heavy on the server performance, and we favored having up to 32 players in the game rather than to exploit the environment like in the single-player portion. With that many players, the siege of Stonehelm looks real! Well, as real as it can look with undead armies and fireballs shooting all around, of course.

Czytaj całość...

Mistrzostwa Polski - StarCraft i WarCraft 25.05.2006
(20:11)

Mistrzostwa Polski - StarCraft i WarCraft

WarCraftNa stronie mp2006.netwars.pl ruszyły zapisy do eliminacji Mistrzostw Polski w Warcrafta i Starcrafta! Ci, którym uda się przejść online'owe kwalifikacje, zawalczą o nagrody o łącznej wartości 10 tysięcy złotych, ufundowane przez firmy AMD, Asus, CD Projekt i Logitech!
Aby wziąć udział w Mistrzostwach Polski, wystarczy zgłosić swój udział na podanej we wstępie wiadomości stronie i pomyślnie przejść kwalifikacje, które odbędą się przez sieć. Aktualnie można się zapisywać na turnieje indywidualne Starcrafta (tylko do jutra, fanom tego klasycznego RTS-a radzimy nie namyślać się zbyt długo) i Warcrafta (do 2 czerwca). Zaś w najbliższą sobotę wystartują zapisy na turniej drużynowy Starcrafta.
Wielki finał, jaki odbędzie się w dniach 16-18 czerwca w Warszawie, będzie nie tylko okazją do wyłonienia najlepszych w Polsce graczy Warcrafta i Starcrafta, ale też doskonałym pretekstem do spotkania się fanów tych doskonałych gier. W trakcie imprezy z pewnością nie zabraknie atrakcji, a przebieg wszystkich rozgrywek śledzić będzie można na kinowym ekranie. A w międzyczasie odbędą się też turnieje towarzyszące - Finał rozgrywek DOT'y w Warcrafta i Finał Ligi Klanów Starcrafta. Oraz wiele mini-konkursów z udziałem widowni.
Jako że serwis gram.pl objął patronat nad tą imprezą, można się na niej spodziewać naszego przedstawiciela. Do tego szlachetnego zadania oddelegowany został pewien Ork, który z radością pokibicuje najlepszym... ;)

Tekst newsa pochodzi ze strony gram.pl.

Guild Wars: Factions na szczycie! 24.05.2006
(17:14)

Guild Wars: Factions na szczycie!

Guild WarsGuild Wars: Factions, drugi rozdział oryginalnej gry sieciowej firm ArenaNet i NCsoft, od premiery pozostaje na szczytach list najchętniej kupowanych PeCetowych tytułów w Stanach Zjednoczonych i Europie. Sukces ten, podobnie jak w przypadku pierwszego GW, stał się możliwy m.in. dzięki zupełnie nowemu podejściu twórców do tematyki MMO.
Według raportu Chart-Track, Factions pozostaje w Wielkiej Brytanii najchętniej kupowaną grą na PC non-stop od trzech tygodni, czyli dokładnie od swojego rynkowego debiutu 28 kwietnia. Z bardzo podobnym zainteresowaniem najnowsza produkcja ArenaNet spotkała się też w innych krajach Europy i Stanach Zjednoczonych. Według prezesa europejskiego oddziału NCsoftu, zawdzięcza ona ten sukces m.in. zastosowanemu przez wydawcę modelowi finansowemu, zdejmującemu z graczy konieczność uiszczania opłat abonamentowych za zabawę online.
Z pewnością brak opłat rzeczywiście wpłynął na sukces Guild Wars: Factions, ale trzeba by być bardzo złośliwym, aby twierdzić, że gra cieszy się popularnością tylko ze względu na to. Choćby dlatego, że przecież dużej sprzedaży towarzyszą entuzjastyczne recenzje branżowej prasy i uznanych serwisów. Nie da się ukryć - oryginalne i świeże podejście do tematu rozgrywek sieciowych zapewniło już programistom z ArenaNet poczesne miejsce na rynku elektronicznej rozrywki.

Tekst newsa pochodzi ze strony gram.pl.

SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen 24.05.2006
(17:10)

SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen

W sklepie gram.pl ruszyły zamówienia przedpremierowe na grę SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen. Skorzystanie z nich to najlepszy sposób na zapewnienie sobie otrzymania tego tytułu najszybciej jak to tylko możliwe i opłacenie kosztów wysyłki Wirtualnymi Pieniędzmi.
Drugą część SpellForce'a zamawiać można już teraz w cenie 99,90 PLN. Dodatkowo, wykorzystując Wirtualne Pieniądze, zmniejszyć można koszt gry do 79,90 PLN, a pod warunkiem posiadania zarejestrowanej poprzedniej osłony - nawet do 69,90 PLN! W ramach bonusu tylko teraz, dokonując zamówienia przedpremierowego, opłacić można koszty wysyłki Wirtualnymi Pieniędzmi!

Tekst newsa pochodzi ze strony gram.pl.

Wybierz miesiąc

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004