Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło

Archiwum - Styczeń 2008

Newsów w sumie: 17 | Strona: 1/2
Złe Wieści 31.01.2008
(00:14)

Złe Wieści

Jako organizatorzy, z przykrością informujemy o odwołaniu Konwentu Fanów Fantastyki TrójKONt IV, planowanego na dni 11-13 kwietnia 2008 roku w Trójmieście.
W ciągu 3 lat TrójKONty mocno wrosły w trójmiejski kalendarz fantastyczny, stopniowo stając się bodaj największą tego typu jednodniową imprezą w kraju – gromadząc ponad 300 osób i zdobywając (jako jedyna jednodniówka) wyróżnienie Informatora Konwentowego. Stały się też ważną częścią naszego życia i niewątpliwym powodem do dumy dla wszystkich, którzy przyłożyli się do ich organizacji. Pragniemy serdecznie podziękować dziesiątkom osób i firm, które pomogły nam w ciągu tych trzech lat. Pragniemy również podziękować wszystkim uczestnikom TrójKONtów – to Wy tworzyliście niepowtarzalną atmosferę, która stała się wizytówką imprezy.
Jest wiele przyczyn naszej decyzji – najważniejsze z nich to trudności logistyczno-prawne oraz problemy osobiste. Te właśnie problemy zdecydowały o tym, że nie planujemy kontynuować TrójKONtów w żaden sposób – ani dotychczasowy, jednodniowy, ani ten wymarzony, weekendowy.

Winni jesteśmy przeprosiny wszystkim, którzy planowali przyjechać na 3k4 oraz tym, którzy do chwili obecnej pomogli i umożliwili nam organizację Największego Konwentu Północy. Przepraszamy – i dziękujemy.

Mamy także i pozytywna informację: Osoby zainteresowane darmowymi wejściówkami na Toruńskie Popołudnie z Fantastyką lub konwent Pyrkon; prosimy o kontakt z redakcją.
Hellgate: London Stonehenge 30.01.2008
(02:00)

Hellgate: London Stonehenge

Na stronie GameVideos.com pojawił się gameplay z updata do gry Hellgate: London. Filmik pokazuje co będziemy mogli zobaczyć w nadchodzącym "dodatku", który zwie się Stonehenge. Chyba to jasne, że w grze pojawi się ów mityczna budowla. Gameplay możecie obejrzeć tutaj - niestety wcześniej również reklamę.
Odwilż: Recenzje w sekcji Guild Wars 27.01.2008
(01:37)

Odwilż: Recenzje w sekcji Guild Wars

Na Strefie pojawiają się kolejne artykuły. Dzisiaj są to dwie recenzje: Guild Wars: Factions oraz dodatku Guild Wars: Eye of the North. Oczywiście w rozwinięciu znajdziecie fragmenty obu recenzji. Miłego czytania.
Przypominamy do tego, że jeśli jesteś chętny/a pisać teksty na Strefę albo w jakikolwiek inny sposób wspomóc wortal, prosimy o kontakt mailowy frey@strefarpg.pl.
Odwilż: W literaturze 26.01.2008
(21:18)

Odwilż: W literaturze

Mam przyjemność, że na Strefie pojawiło się świetne opowiadanie autorstwa Leinera. Zapraszam do przeczytania opowiadania. Mi osobiście bardzo się spodobało i chyba najlepiej niech sie samo krótko zareklamuje:
    Pod plecami czuję nagą ścianę. Zimne płytki udzielają kłującego, mroźnego bólu moim plecom, tak miło kontrastując z resztą pomieszczenia. Szczęka drży, zęby uderzają o siebie z głośnym klekotem.
- Nasz dom!
Nowe screeny z Disciples III 26.01.2008
(21:03)

Nowe screeny z Disciples III

Znany serwis internetowy WorthPlaying zamieścił ostatnio na swych łamach trzy nowe screeny z interesująco zapowiadającej się kontynuacji serii Disciples. Trzecia odsłona serii o nazwie Disciples III: Renaissance będzie połączeniem gry cRPG z grą strategiczną, jej premiera przewidziana jest na trzeci kwartał tego roku, czy ulegnie ona przesunięciu - zobaczymy.  Trzy nowe screeny z Disciples III można obejrzeć pod tym adresem.
Zmiany na szczycie 26.01.2008
(00:46)

Zmiany na szczycie

Blizzard znalazł partnera, jednak to niejedyne zmiany na szczycie w rynku gier. Jednak z największych firm na świecie, Electronic Art, ogłosiła, że firmie udało się wykupić koncern VG Holding Corp, właściciela takich spółek jak BioWare oraz Pandemic Studios. Obie strony są zadowolone z transakcji. "Kupowani" uważają, że EA będzie w stanie lepiej promować ich gry, do tego zapewni im zabezpieczenie finansowe.
Firma Electronic Arts wykupiła firmę BioWare, która ma nauczyć EA innowacyjności w grach. BioWare jest właścicielem takich gier jak Jade Empire, KOTOR 1 i 2 lub NWN 1 i 2 oraz oczywiście sagi Baldur's Gate. Czy więc dzięki temu EA będzie wydawać więcej cRPGów, ponieważ ostatnio, jak powiedział właściciel EA, ciągle opierają się na starych licencjach... a jak będzie naprawdę zobaczymy...
Blizzard połączyło się z Activision 26.01.2008
(00:39)

Blizzard połączyło się z Activision

Blizzard i Activision postanowiły połączyć siły i razem rozwijać rynek gier. Biznes jaki razem stworzą te firmy wyceniany jest na blisko 19 miliardów dolarów. Blizzard to firma znana przede wszystkim z kultowej serii Warcraft (i Diablo) oraz z produkcji najpopularniejszej na świecie gry online czyli World of Warcraft - z 10 milionami graczy na świecie. Activision to tytuły takie jak chociażby seria Call of Duty, czy Tony Hawk. Co to oznacza w praktyce? Jeszcze lepsze gry i jeszcze większa frajda dla graczy. W rozwinięciu więcej na temat fuzji.

Hordy już tutaj są!! 25.01.2008
(03:26)

Hordy już tutaj są!!

Właśnie dzisiaj na polski rynek trafia dodatek do Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy. Z pewnością długo wyczekiwany dodatek przez wszystkich fanów serii HoM&M. Znajduje się w nim kilka nowych mapek, nowa grywalna rasa (orkowie), nowe kampanie oraz dziesiątki nowych przedmiotów, czarów i jednostek - jak to zwykle w dodatkach bywa. Wielkim plusem dodatku jest to, że jest on autonomiczny, to znaczy nie potrzeba podstawowej wersji gry, aby w niego zagrać. Grę można już kupić za 59,90 PLN, zatem nie za drogo. Więcej o Dzikich Hordach w rozwinięciu.
Oryginalna recenzja 25.01.2008
(03:18)

Oryginalna recenzja

Na stronie The Escapist można znaleźć bardzo ciekawą viedo-recenzję. Nic nie byłby w niej dziwnego, gdyby nawet przez ułamek sekundy nie była pokazana w niej gra (albo chociażby screen). Wszystko mocno humorystyczne i krytyczne. Autor wytyka sporo błędów, ale również przedstawia ogólny zarys gry. Viedo recenzja Wiedźmina. Zapraszam serdecznie, gdyż wydaje się ona bardzo ciekawa. Niestety jest ona w języku angielskim, choć niezbyt trudny to jednak szybkość wypowiedzi jest spora.
Viedo można zobaczyć w rozwinięciu!
Guild Wars parę słów 25.01.2008
(01:13)

Guild Wars parę słów

Oczywiście jak co "chwile" mamy kolejną tapetę z Guild Wars - można ją zobaczyć i pobrać w rozwinięciu. Została także zaprezentowana gildia tygodnia - GWen. Na guildwars.com można znaleźć artykuł na temat ów gildii. W artykuł o The Lore Scholl [GWen] znajdzie dużo informacji na temat gildii i jej członków, ale także praktycznych wskazówek.
Kolejne nominacje Wiedźmina 24.01.2008
(02:03)

Kolejne nominacje Wiedźmina

"Wiedźmin" znów zdobywa prestiżowe nominacje. Tym razem od Writers Guild of America - amerykańskiego zrzeszenia... pisarzy! WGA w tym roku po raz pierwszy przyznaje nagrody w kategorii scenariuszy do gier video.

Ponad to grę nominowano w plebiscycie Akademii Sztuk i Nauk Interkatywnych(AIAS) w kategorii najlepszej gry RPG roku. Wspomóc rodzimą produkcję w tym plebiscycie można tutaj - do czego serdecznie zachęcamy.
Wciąż rośnie ++ 24.01.2008
(02:01)

Wciąż rośnie ++

World of Warcraft staje sie prawdziwym hegemonem wśród gier typu MMO. WoW swoją pozycję udowodnił dobijając do imponującej liczby 10 milionów graczy! Kultowa gra firmy Blizzard na pewno zapiszę się w historii gier MMoRPG i nic nie wskazuje na to, że liczba fanów World of Warcraft mogłaby zmaleć. Zwłaszcza, że Blizzard stara się promować grę wszędzie. Dobrym przykładem jest kampania reklamowa jednej z amerykańskich firm, która za podpisanie umowy "radiowo-telewizyjnej" oferuje roczny abonament do World of Warcraft gratis - doprawdy ciekawa promocja. Pozostaje czekać teraz na kolejny milion graczy i kolejny dodatek (Wrath of the Lich King).
Pyrkon w dwóch budynkach 24.01.2008
(01:52)

Pyrkon w dwóch budynkach

Organizatorzy Pyrkonu 2008 informują, iż właśnie zakończyły się negocjacje w sprawie wynajęcia drugiego budynku na potrzeby konwentu. Jest to Gimnazjum nr 43, położone ok. 100 metrów od dotychczasowego miejsca konwentu. Budynek przeznaczony będzie na sale noclegowe, rozgrywki Pucharu Mistrza Mistrzów oraz turniej Warhammera 40000 "Wojna Światów". Prelekcje, konkursy, LARPy czy Games Room pozostaną w Szkole Podstawowej nr 21, znanej bywalcom poprzednich Pyrkonów. Na stronie konwentu można znaleźć mapę okolicy oraz opisy i zdjęcia budynków.

Przy okazji, gdyby ktoś z użytkowników Strefy wybierał by się na Pyrkon, to prosimy o kontakt do nas - kto pierwszy ten lepszy :)
Odwilż: Recenzja Wiedźmina na Strefie 23.01.2008
(02:15)

Odwilż: Recenzja Wiedźmina na Strefie

Wielki Polski przebój, najwięcej sprzedanych egzemplarzy w Polsce, to oczywiście Wiedźmin. Gra, która dla każdego polaka stała sie kultowa (już przed ukazaniem). Od premiery minęło już sporo czasu i warto na Wiedźmina spojrzeć chłodniejszym okiem. Na Strefie pojawiła się recenzja, jak sam autor podkreśla bardzo osobista, a znaleźć ja możecie w tym miejscu - Recenzja Wiedźmina.
Tym razem nie musicie czytać prac magisterskich jaki to wiedźmin jest wielki. Krótka, konkretna i stonowana recenzja. Zachęcamy do czytania.
Odwilż i wskazówki do Fable 23.01.2008
(02:01)

Odwilż i wskazówki do Fable

Jak zapewne wiele osób StrefaRPG przez ostatnie kilka tygodni była zaniedbywana. Nie oznacza to jednak, że nie pracowaliśmy. Wręcz przeciwnie! Szykujemy prawdziwą niespodziankę dla polskich graczy... ale o tym kiedy indziej. Strefa ma ogromną i wspaniała historię i szkoda byłby ją zmarnować. Dlatego za punkt honoru postawiłem sobie, że będziemy kontynuować żywotność Strefy. Jeśli chciałbyś pomóc Strefie napisz na mail: frey@strefarpg.pl. Czekam na propozycję.

Tymczasem rozpoczynamy Odwilż! (Na razie powoli).  Na początek małe akutalizacje "Wskazówki do Fable". Więcej w rozwinięciu.

Wybierz miesiąc

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004