Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Solucja cz. II

Solucja cz. II

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 10:22

Aman'lu


Poziom docelowy - 19

Twoje miasto stało się celem niszczycielskiego ataku. Dowiedz się, co się stało.

1. Pomów z Celeb'helem Starszym w Hallu Alt'orn w Aman'lu
Celeb'hel jest Starszym osady Aman'lu od lat. Udaj się do niego, Hall jest tuż obok miejskiego portalu.Finala i zniszczony most


Poziom docelowy - 19

Celeb'hel Starszy powiedział ci, że księżniczka Evangeline z Północnych Krain zabrała Egidę Śmierci karawaną do Śnieżnej Opoki. Wkrótce przybył Valdis żądając wydania mu Egidy. Gdy dowiedział się, że już jej nie ma, nakazał Arcymagowi zemścić się na mieście. Zniszczony został również most. Jeśli chcesz mieć jakiekolwiek szanse na dogonienie karawany, to musisz przekonać Finalę, miejskiego inżyniera , aby go naprawiła. Nie będzie to wcale łatwe - Finala przyjaźniła się z tobą w młodości, ale ma ci za złe opuszczenie Aman'lu i przyłączenie się do wojsk Valdisa. Z całą pewnością przyjdzie ci się przed nią tłumaczyć.

1. Odszukaj Finalę - miejskiego inżyniera - na wzgórzach na północ od Aman'lu
Podążaj cały czas na północ, lecz najpierw zaopatrz się w jakieś środki opatrunkowe. Spotkasz się z nowymi potworami, a droga nie jest krótka. Na wzgórzu powinieneś ją zobaczyć jak siedzi na pniu.

2. Przekonaj Finalę do powrotu do Aman'lu i naprawienia zniszczonego mostu
Próbuj z nią tak rozmawiać by jednak zechciała wrócić i ci wybaczyć.Wyspy Elen'lu


Poziom docelowy - 20

Finala zamierzała, pradawne urządzenie ochronne, dzięki któremu powinno się dać się ugasić magiczne płomienie palące miasto. Udało ci się przekonać ją, aby wróciła do Aman'lu i zajeła się zniszczonym mostem, alektywacja Pryzmatu to teraz twoja działka.

1. Wybierz się na wyspy Eman'lu
Las Vai'lutra...
Podążaj na północ by tam trafić. Najlepiej zaopatrzyć się w coś co zadaje obrażenia od ognia - sporo tam pojawiających się znikąd "drewniaków".

2. Odszukaj cztery kryształowe pryzmaty i wymień je
Są one porozrzucane są po Elan'lu. Wystarczy umieszczać jeden z nich w okrągłej bramie by aktywować most. Umieść je i obróć tak by były skierowane w stronę pryzmatu, mniej więcej w środek miasta. Każdego pryzmatu broni boss, średni.

3. Odszukaj dużą, kryształową soczewkę i aktywuj Pryzmat
Znajduje się on w Elan'lu, wystarczy po prostu wybijać wszystko, co się rusza niedaleko Pryzmatu, a łatwo nie będzie.

4. Wróć do Aman'lu i pomów z Finalą
Znajdziesz ją przy moście.Królewska Karawana


Poziom docelowy - 2

Finala naprawiła most i możesz już wyruszyć za karawaną księżniczki Evangeline. Trzeba zadać, aby Egida Śmierci nie wpadła w łapy Valdisa

1. Odszukaj karawanę
Karawana podąża leśną drogą na południe, zaopatrz się w środki opatrunkowe oraz w czary/przedmioty zadające obrażenia od ognia.

2. Odszukaj sanktuarium Vai'kesh
Podążaj stale za strzałką i szukaj sanktuarium.

3. Odszukaj przywódcę Vai'kesh
Cały czas podążaj naprzód w poszukiwaniu dowódcy. Przeszukuj różne jaskinie, warto - można w nich znaleźć niezłe przedmioty.


Vai'kesh i Egida Śmierci


Poziom docelowy - 23

Po konfrontacji z prorokiem Vai'kesh wiesz, już że to on ma Egidę Śmierci. Niestety, nie oddał ci jej, lecz uciekł. Dogoń go i odzyskaj artefakt.

1. Podążaj za prorokiem Vai''kesh
Kieruj się w tym kierunku, w którym pokazuje strzałka. Zaopatrz się w mikstury i czary, przez dłuższy czas nie napotkasz portalu.

2. Kontynuuj pościg za prorokiem Vai'kesh
Kilkukrotnie będzie ci uciekał, lecz nie martw się. Uważaj na "drewniaki" pojawiające się zza drzew.

3. Podążaj za prorokiem Vai'kesh wzdłuż wąwozu Arintha
Po prostu udawaj się dalej i uważaj na armię proroka, przy każdej ucieczce wyśle kilku ludzi na ciebie.

4. Pokonaj proroka Vai'kesh i jego sługi
Nieopodal małego (na 2) rozgałęzienia drogi prorok wypowie jednak ci walkę. On sam nie jest silny, lecz jego sługi jeżeli dobiorą się do twoich ludzi może być nie ciekawie. Lepiej wcześniej postawić sobie gdzieś portal i zaopatrzyć się w środki lecznicze. Przyda się posiadanie aktywnych mocy.

5. Odszukaj Egidę Śmierci
Znajduje się w jednej z ich jaskiń, nie trudno przeszukać wszystkie po drodze. Radzę się zaopatrzyć w naprawdę dobry ekwipunek, sporo czarów wskrzeszających i przedewszystkim mikstur.

6. Pokonaj Włóczydrzewa Sękatego
Okazuje się że Egida jest broniona przez tego bossa - wielkiego drewniaka :)
Jest dość twardy, gdy grozi mu niebezpieczeństwo potrafi znikać, a wokół siebie rozsiewa nasiona, z których następnie wychodzą dziesiątki małych robaków przeszkadzających w walce. Jego uderzenie potrafi od razu powalić na ziemię słabe postacie, po pokonaniu proroka najlepiej się uzbroić jak wspomniałem wcześniej. Najlepiej atakować ogniem oraz mieć uzupełnione wszystkie moce.

7. Odzyskaj Egidę Śmierci
Lewituje gdzieś w pobliżu.

8. Porozmawiaj z azunickim mędrcem
Po pokonaniu drewniaka ponownie spotykasz azunickiego mędrca, ma ci do przekazania wiele informacji.Księżniczka Evangeline


Poziom docelowy - 26

Udało ci się pokonać włóczydrzewa, lecz azunicki mędrzec poinformował cię, że Evangeline trafiła do niewoli Mrocznych Magów Valdisa. Musisz ją odnaleźć zanim będzie za późno.

1. Odszukaj nekropolię Azunitów
Wejście znajduje się w północnej części cmentarza. Gdy już dojdziesz do miejsca gdzie nie możesz nidzie dalej iść to znaczy, że to w okolicy. Przy okazji poprzeglądaj grobowce w poszukiwaniu masek bohaterów (znajdziesz je na płycie grobowca).

2. Poszukaj masek pośmiertnych braci Rahvana
Jak wspomniałem wcześniej, poodwiedzaj podrodze grobowce. Są słabo bronione.

3. Wejdź do katakumb Azunitów
Radzę w tym momencie się mocno opancerzyć, przeciwnicy nie będą pokojowo nastawieni, a droga długa i trudna.
W Nekropoliach Azunitów obróć kamienie obok wielkiej dziury w kolejności -
drzewo bez liści, brew (to coś nad okiem, lub co najmniej podobne do tego), oko, zielone drzewo by otworzyć przejście niżej, tak było przynajmniej w moim wypadku.

4. Odszukaj księżniczkę Evangeline i jej prześladowców
Podążaj dalej korytarzami, lecz najlepiej wypakować swoje postacie na max czarami ulepszającymi, napakować plecak miksturami, dać każdej postaci, co najmniej 1-2 zwoje wskrzeszenia.

5. Uratuj księrzniczkę Evangeline
Dla niepewnych swego losu radze cofnąć się do przedsionka i rzucić portal. W tym momencie warto sobie zostawić jedno miejsce wolne w drużynie lub starać się pokonać bossa w komplecie, (jeśli posiadasz 4 postacie). Mówię to, dlatego, że owa księżniczka jest dobrym towarzyszem i dobrze walczy.
Mroczny Mag jest twardy - rzuca sobie trzy tarcze, które najpierw musimy zniszczyć by się do niego dobrać. Potrafi rzucać czar zadający piorunujące obrażenia nawet wówczas jak jesteśmy w mieście! Dokładniej on go na nas rzuca, a czar przez jakiś czas zadaje nam dmg. Jeżeli nie będziemy się nim zajmować wywoła sobie jedną wielką tarczę. Przy okazji przywołuje sobie trzy potworki, które również nie są słabe (wcześniej takie spotykałeś). Radzę po prostu napakować się na max, zdolności mieć gotowe i co jakiś czas wracać portalem po wsparcie.Oblężenie Śnieżnej Opoki


Poziom docelowy - 28

Udało ci się pokonać Mrocznych Magów Valdisa i uwolnić księżniczkę Evangeline. Teraz musisz udać się do twierdzy znanej jako Śnieżna Opoka i zadbać o bezpieczeństwo kolejnego fragmentu legendarnej Tarczy Azunaia - Egidy Ślepoty. Armia Valdisa oblega właśnie Śnieżną Opokę, więc musisz znaleźć jakieś inne wejście do środka.

1. Wejdź do Śnieżnej Opoki przez kwatery służby
Udaj tak jak wskazuje ci strzałka. Lepiej przygotować się na walkę.

2. Odszukaj salę tronową i klucz do gospody
Wywalcz sobie drogę do sali tronowej, radzę się w miarę przygotować do walki.

3. Odszukaj dowódcę Śnieżnej Opoki
Przygotuj się na małą walkę. Dowódca znajduje się na górze, kilkanaście metrów nad tobą :)


Oblężenie Śnieżnej Opoki cz. II


Poziom docelowy - 32

Kolejny fragment Tarczy Azunaia - Egida Ślepoty - spoczywa bezpiecznie w zamknięciu w Śnieżnej Opoce. Zamek ten jest jednak oblężony i jego dowódca potrzebuje każdej pomocy, jaką uda się zwerbować. Wspomóż załogę twierdzy, chroniąc w ten sposób Egidę Ślepoty.

1. Zniszcz bralle na szczycie wewnętrznej twierdzy
Będziesz musiał udać się w podskokach poprzez twierdzę na jej szczyt, tam kilku potworków żuca kamieniami w stronę broniących się ludzi. Zabij trójkę bralli.

2. Spotkaj się z dowódcą przy północnej bramie twierdzyZjedź windą na dół, udaj się do północnej bramy (wystarczy kierować się na północ... :)

3. Wymorduj Mordenów, którym udało się przebić przez północną bramę
Przygotuj się na kontratak ze strony wroga. Ostrzegam, walka może być ciężka dla osób, które już wcześniej nie dawały sobie rady. Najlepiej stanąć gdzieś z boku i używać mocy zadających obrażenia o dużej powierzchni.

4. Pomów z dowódcą przy północnej bramie
Stoi obok ciebie...

5. Pokonaj smoka
Tęskniłeś za ogromnymi latającymi smokami? Teraz masz okazję pokonać jednego z nich! Ostrzegam, jest bardzo twardy - nie da rady podejść do niego i pociągnąć go z miecza.
Rzuca płomienne kule, które palą się na posadzce zamku przez jakiś czas. Jest dość celny w swoich atakach. Na zboczu stoi kusza, obracaj jej zębatkami tak, aby była w kierunku smoka (raz na jakiś czas przysiaduje na 3 różnych pozycjach wokół ciebie). Gdy kusza będzie ustawiona w stronę smoka użyj jej. Za którymś razem smok się zdenerwuje i wezwie wsparcie :)
W odstępach czasów, na miejsce walki Mordeni będą wysyłać wsparcie w postaci pająków, jakich już wcześniej nie miałeś okazji spotkać. Są dość twarde w liczebności około 5 sztuk. Po kilku strzałach z kuszy, smok trochę się uciszy.

6. Zgłoś się do dowódcy
Radzę przed tym udać się do miasta po wiele środków opatrunkowych. Rozmowa z dowódcą zamieni się w rzeź. Obok znajduje się odłamek, z którego wydobywają się dusze. Postaraj się nie zginąć ;)
Dodatkowo sami obrońcy przejdą na złą stronę.

7. Odzyskaj Egidę Ślepoty
Przed przejściem obrońców na złą stronę dostałeś klucz do relikwiarza, udaj się tam i odzyskaj Egidę.

8. Wykończ Smoka
To nie kolejny smok :)
Ten sam, z którym miałeś przyjemność przywitać się wcześniej. Teraz jest dużo łatwiejszy - można w niego ładować czarami i mieczem. Wypakuj na niego wszystkie swoje moce, nie żałuj.

9. Wydostań się ze Śnieżnej Opoki
Po pokonaniu smoka pojawi się dobry przyjaciel - Azunicki Mędrzec. Porozmawiaj z nim o całej sytuacji. Wkrótce otrzymasz kamień aktywacyjny teleportu Kalrathii, w liście dostępnych teleportów w miejskim portalu pojawi się nowe miasto.

10. Udaj się do miasta Kalrathia i porozmawiaj z miejscowym Lordem
Mędrzec uważa, że ostatnia część tarczy spoczywa w tej fortecy. Udaj się do Wielkiego Hallu, mniej więcej przed tobą po prawej.

Ukończyłeś właśnie akt II.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
kRiS_PoLaK, 17.05.2007, 14:46
Witam...Mam mały problem :/ Przyszło mi walczyć ze smokiem ... troszkę powalczyłem, ale niestety musiałem szybko zejść z kompa i walki nie dokończyłem :/ tzn. wyłączyłem grę. Gdy uruchomiłem ją ponownie smoka nie ma :/ w zadaniach nie ma informacji że go pokonałem :/ na mapie ciągle gwiazdka jest przy kuszy więc smok powinien być :/ ale go nie ma :/ Jest jakieś wyjście z takiej sytuacji ?! Z góry dziękuję za odpowiedź ... pozdrawiam
Avatar
Midvith, 17.05.2007, 21:40
Na forum z tym... :[

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.