Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Set

Set

Data opublikowania: 28.04.2007, 18:27
Pod pełnymi tuneli piramidami wielki Set skręca się śpiąc; Pośród cieni grobowców jego mroczni ludzie ukrywają się. Mówię Słowo od ukrytych czeluści, które nigdy nie znały słońca - Wysyłają mi służącego dla mojej nienawiść, w łuskach błyszczących!
-The Phoenix on the Sword, Robert E. Howard


Set, Stary Wąż, jest głównym wrogiem Mitra i jest starożytnym bogiem, którego głównym miejscem kultu jest Stygia. Czczony jest tam jako Damballah w Mrocznym Królestwie.

Jest okrutnym, zazdrosnym bogiem, który żąda ofiar od swoich wiernych, a jego kapłani są chętny aż nadto by zastosować się do jego woli, przynoszą nagie dziewice i składają na ołtarzach, aby zaspokoić jego Rządzę Krwi. W Stygii wąż jest świętym zwierzęciem, a jego zabicie to grzech śmiertelny. Jeśli wąż wpełznie do miasta lub na ulicę, wyznawcy Seta położą się przed nim, aby ten wybrał godny cel ukąszenia.

Jego kapłani są niemal tak przerażający jak sam bóg i przerażają oni wiernych Seta prawie tak bardzo jak swoich nieprzyjaciół. W Stygii panuje teokracja, a szalone i zepsute duchowieństwo kieruje krajem środkami terroru, składając obywateli w ofiarach.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.