Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Dekreto

Dekreto

Data opublikowania: 28.04.2007, 18:29

Bogini Płodności i lubieżności, pierwotnie czczona w Shem, Dekreto można znaleźć pośród wielu panteonów południowych królestw, a zwłaszcza w Stygii i Kush. W Stygii, bogini jest bóstwem dekadencji i rozpusty, służąca jako przeciwieństwo dla surowego i drętwego wyznania Seta, Wielkiego Węża.

Prawie każde Miasto Stygijskie posiada wielką świątynię tejże bogini, gdzie młode dziewczyny, które są wprowadzane w  erotyczne arkany religii. Wtajemniczone dziewczęta Dekreto często są pełnią rolę kurtyzan u Stygijskich możnych oraz u ważniejszych kapłanów, podczas gdy kapłanki w świątyni dostarczają przyjemności wyznawcom za odpowiedni datek idący do świątynnych kufrów.

Wyznawcy bogini świętują czas zbiorów i równonocny podczas dzikich, bogato zakrapianych alkoholem orgii ku czci Dekreto i jej życiodajnym mocom. Wszelako arcykapłani Seta marszczą brwi widząc te rozwiązłe rytuały a co niektórzy z nich z chęcią pozbyli by się tej religii z ich krajów, lecz wiedzą, iż możne rodziny i kupieckie rody nigdy na to nie pozwolą.

Znakiem Dekreto jest ryba, reprezentująca jej siły życiowe i płodności i w Shem jest częstokroć powiązywana z życiodajną rzeką Styx. Jednakże w Kush jest czczona jako Dekreta, Zła Królowa Umarłych.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.