Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
FAQ - Wiedza ogólna

FAQ - Wiedza ogólna

Data opublikowania: 08.07.2007, 23:48
15.1 Jestem nowy – Kto to Conan?
Conan postaci fantasy stworzona przez Roberta E. Howarda. Howard napisał serię opowieści, zaczynając w latach trzydziestych, których miejscem akcji jest fikcyjny świat Hyborii, gdzie żył waleczny i budzący strach barbarzyńca zwany Conanem. Howard opowiada o tym jak Conana z młodego wojownika i złodzieja wyrasta na króla Aquilonii, najwaleczniejszego państwa w Hyborii.
Jeszcze kilka może kilkanaście lat temu powstało wiele książek, komiksów, filmów bazujących na popularnej postaci Conana. Dzisiaj imię Conana zatarło się w pamięci, a sam bohater uznawany jest za najwspanialszego herosa świata fantasy.

15.2 Na czym będziecie wzorować świat Conana?
Będziemy wiernie wzorować się na dziełach Roberta E. Howarda, również korzystać z innych opowiadań i komiksów. Wydarzenia w grze będą rozgrywać się zaraz po tych, jakie miały miejsce w opowiadaniu „Godzina Smoka”  (“Hour of the Dragon”), które jest jednym z najlepszych dzieł Howarda. W świecie okrutnych bogów, mitycznych istot, zaginionych cywilizacji, twardych ludzi, gdzie waleczny barbarzyńca wreszcie zasiadł na tronie jako król Aquilonii – to właśnie świat Age of Conan.

15.3 Jak dokładnie będziecie przedstawiać świat Conana?
Postaramy się jak najwierniej odtworzyć świat Conana. W tym celu nawiązaliśmy współpracę z twórcami komiksów, opowiadań, filmów i fanów z całego świata, którzy pracując wspólnie postarają się oddać atmosferę świata Conana. A my postaramy się wydać grę tak wierną wizji świata, jak tylko będziemy w stanie.

15.4 Czy w grze zobaczymy jakieś nagie postaci lub elementy erotyczne?
Wiele postaci będzie skąpo ubranych, tak jak w wizji świata Roberata E. Howarda. Jednakże, nie będziemy przesadzać z nagością, gdyż mogłoby to spowodować problemy w regulaminie gry. Owszem Age of Coanan jest pierwszym MMO dla osób dojrzałych,  jednak oparcie gry tylko na osobach dorosłych byłoby ryzykowne, dlatego tego nie chcemy.

15.5 Czy będę mógł spotkać Conana?
Owszem, będziesz mógł go spotkać. Conan jest królem Aquilonii, jednakże nie otwiera swoich drzwi przed byle kimś. Zasiada on na tronie w stolicy, Tarantinie, jednak w jego pałacu będziesz mógł go odwiedzić jedynie raz dziennie. Conan jest bardzo ważna osobistością w grze i główną postacią w fabule gry. Zobaczysz go czasem na pałacowym balkonie skąd pozdrawia swój lud, kłaniający się na ulicach. Nie kłaniasz się, może chcesz przejąć rolę Conana?

15.6 Czy spotkam jakiś inne postacie?
Owszem, w świecie gry będzie wiele znanych osobistości. Staramy się przedstawić uproszczoną historie Conana, więc można oczekiwać, że również spotkamy jego przyjaciół jaki i wrogów. Spotkamy taki postacie jak: Thoth-amon, Kalanthes i Xenobia. Ciężko pracujemy, żeby mieć pewność, że końcowy efekt dostarczy niezwykły wrażeń i pozwoli dokładnie poznawać i odkrywać historię Conana.

15.7 Czy w grze będą jakieś lokacje z książek i filmów o Conanie?
Ależ Oczywiście! Gra będzie zawierać wszystkie obszary z książek i opowiadań, również pojawią się lokacje, które nie pojawiły się w żadnej książce lub filmie. Gracze będą mogli odwiedzić takie miejsca jak: Tortag, Bossoniskie Marches, Tarantie, Piaski Dune, Góry Eglophianni i wiele innych obszarów do zbadania. Będziemy ujawiać coraz więcej regionów im bliżej będzie premiery. (Jednak chcemy przede wszystkim zaskoczyć graczy). Jeśli do tej pory miałeś jakąkolwiek wiedze na temat świata Conana, to już po pierwszym kroku w wirtualnym świecie, poczujesz się jak w domu.

15.8 Co jest ważniejsze – trzymać się zawarcie świata czy robić „zabawną” grę?
Oczywiście realia świata są dla nas bardzo ważne, jednak musimy przyznać, że robimy grę i zależy nam, żeby dostarczała ona rozrywki. Postaramy się połączyć oba te elementy po równo, jednak najbardziej zależy nam właśnie na oddaniu realiów świata.

15.9 Czy niewolnictwo jest jednym z elementów świata Conana?
Tak, niewolnictwo istnieje w świecie Conana, lecz gracz nie będzie mógł mieć za niewolnika innego gracza. Kiedy powstawały pierwsze opowiadania o Conanie, nasz świat wyglądał inaczej, także postawa wobec niewolnictwa i rasizmu wyglądała  inaczej, więc postaramy się trochę uwspółcześnić motyw rasizmu w świecie gry. Howard w świecie stworzył całe cywilizacji i ich stereotypy, jednak nie znaczy to, że się one nie zmieniają.

15.10 Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na temat Conana?
Oficjalna strona gry jest regularnie uaktualniana. To właśnie na niej znajdziesz najwięcej informacji, możesz również zapisać się do oficjalnego newslettera i otrzymywać na email najważniejsze informacje.

Możesz także obejrzeć tysiące wydanych do tej pory komiksów, dziesiątki filmów i książek. Jeśli będziesz chciał się zagłębić w niesamowity świat Roberta E. Howarda, właśnie od tego powinieneś zacząć. Pamiętaj, że w wirtualnym świecie MMO będziesz mógł samodzielnie odkrywać świat Hyborii i wszystko zobaczyć na własne oczy.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.