Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Podobieństwa do Diablo II

Podobieństwa do Diablo II

Data opublikowania: 07.01.2007, 22:18
Ostatnia edycja: 12.04.2012, 00:21
 1. W Diablo II do pokonania było trzech braci według fabuły - Diablo, Baal oraz Mefisto. W Titan Quest jest podobnie, lecz są to trzy demony - trzy rodzaje Telkinów.
 2. Zestaw Nekromanty może nasunąć skojarzenia z zestawem Trang-Oula.
 3. Podobnie z zestawem Ramzesa. Faraon egipski Ramzes był jednym z najlepszych władców (w dodatku rządził bardzo długo), w Diablo mamy zaś do dyspozycji zestaw Nieśmiertelnego Króla.
 4. W Diablo II do skompletowania była laska Horadrimów składającą się z trzech części, w Titan Quest do skompletowania mamy Berło Wieczności, które składa się z dwóch części.
 5. Używamy Berła w ten sam sposób, co Laski Horadrimów, umieszczamy ją w postumencie, który otwiera przejście dalej.
 6. Na pustyni w Gizie walczymy przeciwko Gwardii Honorowej Faraona, przypomina ona nieco obstawę Baala lub przeciwników, którzy pojawiają się po łamaniu pieczęci w Diablo II.
 7. W Dolinie Królów znajduje się sporo grobowców, tylko jeden z nich jest prawdziwy (ten, w którym znajduje się Telkin) - przypomina wędrówkę po Kanionie Maga w Diablo.
 8. Kapliczka Cierni, jej efekt przypomina nieco zdolność "Ciernie".
 9. Screen mówi sam za siebie... Identyczny item spotykamy w Diablo II, lecz w tym wypadku posążek przedstawia osobę.
 10. W Diablo II pod koniec gry (chodzi o dodatek Lord of Destruction) wędrujemy po ośnieżonych stokach gór, a następnie w jej wnętrzu. Również w Titan Quest przed walką z ostatnim Telkinem wędrujemy po górze, następnie w jej wnętrzu.
 11. Niektóre czary są niemal takie same jak te spotykane w grze Diablo II.
 12. W Diablo zostajemy rzuceni bez słów wyjaśnień w grę, w Titan Quest też nie ma żadnego sensownego początku.
 13. Pod koniec gry walczymy z demonem, który wdarł się do siedziby bogów - Olimpu, po pokonaniu demona gra nie kończy się wielkimi owacjami lub heppy endem, podobnie w grze Blizzarda.
 14. Drugi Telkin potrafi się klonować i tworzyć swoje iluzje, podobnie Baal.
 15. I w Diablo i w Titan Quest jest możliwość zmiany broni, za pomocą tego samego (podstawowe ustawienia obu gier) klawisza.
 16. Komplet przedmiotów "Zbroja Nieśmiertelnego Gwardzisty" ponownie daje do myślenia - zestaw Nieśmiertelnego Króla z Diablo II.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
kronikarz, 08.05.2007, 11:05
Wlasnie czekam na Titan Questa bo zamowilem ja na alegro!! jak najszybciej chce w nia zagrac :) jestem wielkim fanem Diablo. Gram juz jakies 4 lata jezeli nie wiecej. Kocham ta gre. Jezeli Titan Quest jest az tak bardzo podobny do Diablo to napewno przez dlugi czas od niej nie odejde :) A Diablo polecam wszystkim tym ktorzy jeszcze nie zagrali w ta wspaniala gre :)

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.