Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
O bohaterach Dragon Age: Początek

O bohaterach Dragon Age: Początek

Data opublikowania: 13.02.2009, 12:01
Tagi: Dragon Age: Początek, Dragon Age: Origins, DA:O, BioWare

Gry na ogół przyzwyczajały graczy, że niezależnie od tego jaką postać wybierzemy to i tak zaczniemy w tym samym miejscu i staniemy przed tymi samymi zadaniami. Tymczasem potwierdzają się doniesienia, że każda z sześciu dostępnych w Dragon Age: Początek postaci wyruszy w podróż z zupełnie innego miejsca, wykona inne zadania i zdobędzie inne przedmioty.

W Dragon Age: Początek gracz będzie mógł wcielić się w jedną z sześciu postaci. Jak zapowiadają programiści BioWare - postacie podzielone są na trzy rasy mające po dwie klasy. I tak oto wśród ludzi wyróżnić można: Człowiek Mag i Człowiek Szlachcic. Elfy reprezentowane będą przez Dalijskiego Elfa i Miejskiego Elfa. Wybierając zaś krasnoluda będziemy musieli się zdecydować czy ma to być po prostu postać Krasnoluda czy Krasnoluda Szlachcica.

Teraźniejsze doniesienia mówią, iż wybór postaci będzie związany również z przygodą jaką przeżyjemy. Gra bowiem ma oferować nie tylko wiele możliwości zakończenia podróży, ale również i jej rozpoczęcia. Każda postać rozpoczynać będzie w innej, unikalnej lokalizacji. Proces taki sprawi, że grając np Człowiekiem Magiem otrzymamy zadania, czy też poznamy postacie, które będą niedostępne dla innych ras w początkowych lokalizacjach. Ilość zmiennych nie kończy się jednak na samym wyborze postaci. Każda nasza decyzja może mieć odzwierciedlenie w dalszej części przygody różnicując ją jeszcze bardziej. Każdy wybór jakiego dokonamy może mieć wpływ na dalsze konsekwencje. W zależności od tego co zrobimy będzie układała się fabuła dalszych etapów. Wpłynie to również na ilość dialogowych możliwości podczas rozmów z NPC.

Całość oznaczać może, że "duchowy następca" Baldurs Gate zaoferuje graczom całe mnóstwo unikalnych przygód uzależnionych od naszych decyzji. Czy ta "wielorakość" początków i zakończeń jednak nie okaże się nudna bądź uciążliwa? A może wręcz przeciwnie - tym bardziej przyciągnie graczy? O tym przekonamy się wraz z premierą gry.

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.