Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Historia

Historia

Data opublikowania: 11.01.2009, 19:25

Ostagar
Reprezentując najdalszy punkt, na których udało się wtargnąć starożytnemu Imperium Tevinter na południowych-wschodzie, twierdza Ostagar była najważniejszym punktem obrony całej południowej granicy wzdłuż Czuwającego Morza. Twierdza stała na ostrzu Korcari'skiej Dziczy obserwując okolicę w razie inwazji barbarzyńców - dzisiaj znanych jako dzicy Chasind'zi. Ulokowana na wzgórzu nie opodal wąwozu, fort skutecznie blokował Dzikusów przed żyznymi ziemiami na północy, jednocześnie był dla nich praktycznie nie do zdobycia ze względu na swoją naturalna pozycję. Jak większość posiadłości Imperium na południu, Ostagar został opuszczony po upadku Tevinter w czasie pierwszego Zniszczenia. Sytuację tą wykorzystali barbarzyńcy, przenosząc się na terytorium Imperium i zakładając tam podwaliny pod współczesne państwo Ferelden.

Twierdza pozostawała opuszczona i nienazwana przez cztery stulecia. Jednakże większość z murów nadal stoi: jak na przykład Wieża Ishal nazwa na cześć wielkiego Archonta, który rozkazał jej budową. Ruiny Ostagar to testament magicznej mocy pozostawiony przez Imperium, które wzniosło tą twierdze.

Zniszczenie
Chantry uczy, że pucha ludzi sprowadziła Mroczną Plagę do naszego świata. Magowie chcieli przywłaszczyć sobie Niebo, ale ponieśli klęskę. Zmienieni przez własne zło powrócili, jako bestie - pierwsza z nawałnic Mrocznej Plagi. Zagnieździli się podziemnych jaskiniach i tunelach dawniej zamieszkanych przez krasnoludy. Kiedy odkryli pierwszego ze Starszych Bogów, starożytnych smoków uśpionych w otchłaniach ziemi. Smok powstał, jako demoniczny władcą, prowadząc Mroczną Plagę na powierzchnię ziemi i niszcząc wszystko na swojej drodze. Takie ataki zostały nazwane Zniszczeniami. Od ostatniego Zniszczenia minęły już cztery wieki, ale Mroczna Plaga gromadzi swoje siły ponownie.

Szarzy Strażnicy
To najbardziej elitarna organizacja zrzeszająca mistrzów oręża. Ich celem jest niszczenie wszelkich przejawów Mrocznej Plagi na terytorium ludzi. Setki lat pokoju spowodowały, że ulegli niemal całkowitemu zapomnieniu. Szarzy Strażnicy czuwali przez wieki nad królestwem ludzi, zdając sobie sprawę że pokój bywa ulotny, a ich przeciwnik nigdy nie zostanie w pełni pokonany. Póki ostatni ze Starych Bogów nie zostanie zgładzony.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.