Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
O postaci

O postaci

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 10:00
Niewątpliwie zaleta Fable jest to, że sami możemy decydować o tym kim będzie nasza postać - czy dobrym i walczącym za dobro człowiekiem w lśniącej zbroi, czy może siejącym strach i przerażenie krwawym demonem.
To wszystko zależy od tego jak rozegramy nasz rozwój, wykonując zadania w dobrej sprawie, czy w złej.

Wszystkie umiejętności i zdolności otrzymujemy udając się do Gildii Herosów, a tam do zielonego portalu, w którego cieniu lewituje postać człowieka. Tam decydujemy czy będziemy łucznikiem, magiem a może wojownikiem. Nasze umiejętności również wpływają na to, czy wskaźnik naszego dobra/zła spada czy rośnie.
W grze występują 4 rodzaje doświadczenia, co jest dość nietypowe:
- Ogólne, otrzymywane za zbieranie zielonych kul pozostających po wrogach
- Melee, dostajemy za walkę bronią białą
- Skill, za walkę łukami i tym podobnymi
- Will, to magiczna strona doświadczenia.
Kolejną dużą zaletą tej gry jest możliwość stworzenia postaci uniwersalnej, czyli posiadanie wszystkich statystyk z różnych dziedzin w maksymalnej wartości.
Wygląd postaci zależy od różnych czynników, od poziomu naszej mocy magicznej, ilości życia, wieku, tatuaży jakie sobie zrobimy, pasku dobry/zły...
Bardzo ważnym elementem jest wskażnik atrakcyjności oraz "stopnia przerażenia" naszej postaci, mocno wpływa na relacje między nami a NPC.
Poza tym nasza postać może wykonywać różnego rodzaju czynności.

Kopanie
Jeżeli posiadamy łopatę możemy kopać w ziemi. Nie raz można znaleźć coś ciekawego, niekiedy łopata jest wręcz niezbędna by w ogóle przejść grę. Jeżeli jest możliwość kopania w danym miejscu w menu pojawi się ikonka łopaty.

Wędkowanie
Więcej o wędkowaniu w odpowiednim dziale.

Gestykulacja
Wraz z przechodzeniem gry mamy ich coraz więcej, od pierdzenia po bekanie czy tańczenie. Dzięki nim możemy wpływać na wszystkie postacie, nie tylko te podświetlone na zielono.

Hazard
W tawernach niekiedy możemy spotkać człowieka oferującego różnego rodzaju gry hazardowe, od kart przez kości i tym podobne. Warto grać w to w początkowych fazach gry oraz ze względu na zadanie związane z kolekcją lalek. Może to dziwnie brzmi, lecz więcej o tym dowiecie się w dziale "Lalki".

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
Futrzak II, 18.12.2008, 23:47
Fable to zarąbista gierka :P miałem złego, i nawet w świątyni tam łuk najlepszy w grze dostałem ;P jaką ofiarę dałem, i ile miałem zła nie powiem :)
Avatar
pat96ryk, 08.02.2010, 21:06
jaką ofiare dać do świątyni skorma?!
Avatar
OnE, 13.02.2010, 16:35
WIECZOREM O 11 IDZ DO DEBOWEJ DOLINY, TAM KOLO BRAM CMENTARZA BEDZIE OCHRONIARZ, NAJMIJ GO I IDZ LUB TELEPORTUJ SIE DO SWIATYNI SKORMA,MNIEJ WIECEJ POWINNA BYC JUZ 12 ZAGADAJ Z KAPLANAMI I DAJ W OFIERZE OCHRONIARZA, W NAGRODE BEDZIESZ MIAL LUK I ILES TAM PKT. ZLA.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.