Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
SPOLSZCZENIE

SPOLSZCZENIE

Data opublikowania: 23.09.2007, 19:20
Ostatnia edycja: 12.04.2012, 01:32
Spolszczenie  do Diablo 1? Nie, to nie możliwe, pewnie autor się pomylił... Do Diablo 2 pewnie tak, ale do Diablo I!?
A jednak!

Człowiek zwany przez społeczeństwo fanów Diablo jako Noktis stworzył prawdopodobnie pierwsze spolszczenie do pierwszej części kultowej już gry Diablo I. Wiele osób grających w Diablo I z pewnością nie spodziewało się, że może ponownie zanurzyć się w otchłań piekła,  tym razem w Polskiej wersji językowej. Portal Imperium Diablo 2 posiada w swych zasobach również stronę "Kroniki Noktisa", która jest oficjalną stroną moda spolszczającego grę Diablo I. Po instalacji (o której poniżej) w grze można zobaczyć między innymi polskie teksty zadań, słowa jakie wypowiadają postacie, nazwy potworów, przedmiotów czy elementów otoczenia, nazwy czarów... dosłownie i w przenośni wszystko.

Instalacja moda jest bardzo prosta - wymaga jedynie ściągniętych plików oraz programu Diablo Mod PL, wszystkie niezbędne informacje dotyczące instalacji spolszczenia czy konwersji postaci z normalnego Diablo I na dodatek Hellfire znaleźć można pod tym adresem. Samo spolszczenie zajmuje banalnie mało miejsca - zaledwie około 1 MB, więc raczej nikt nie będzie miał problem ze ściągnięciem. Poniżej kilka screenów z spolszczenia gry.


Pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdego, kto chce głębiej poznać świat pierwszej części kultowej gry Diablo. Przypominam tylko, że spolszczenie do Diablo zbudowane jest na Diablo w wersji 1.09, a spolszczenie do dodatku Hellfire  na patchu w wersji 1.01. Wszystkie niezbędne programy można ściągnąć pod linkiem na początku artykułu.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.