Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Ciekawostki

Ciekawostki

Data opublikowania: 22.09.2007, 22:22
Ostatnia edycja: 23.09.2007, 07:16
Krowi poziom

Od lat próbowano się do niego dostać, wymyślano setki metod jakimi rzekomo można otworzyć portal do krowiego poziomu w pierwszej części Diablo. Istnieje możliwość dostania się do krowiego poziomu, lecz wymaga to instalacji osobnego nieoficjalnego moda, który jako tako dodaje możliwość spotkania krówek. W internecie znaleźć można nieco zdjęć przedstawiających rzekomy krowi poziom, lecz są one głównie spreparowane - zmieniono w nich kolor portalu, wklejono krowy i umieszczono to wszystko w jak najbardziej pasującym tle.

Mapa gwiazd

Podobnie jak w przypadku tajemniczej lokacji pokazanej powyżej jest to najprawdopodobniej wycofane z gry zadanie. Prawdopodobnie miało działać na takiej zasadzie, że gdy dostarczymy Cainowi pokazany powyżej przedmiot zleci on nam zadanie o nazwie "The map of the Stars".Przedmiot związany z wycofanym zadaniem.Dziwna lokacja

Na poniższym screenie widnieje lokacja, której obraz prezentowany był podczas reklamowania pierwszej części Diablo. Po wyjściu gry oraz dodatku Hellfire tej lokacji nie można znaleźć w grze. Czyżby była ona związana z słynącymi już w grach Blizzarda niedokończonymi rzeczami.Czyżby zamknięty quest?Wiele lokacji w Diablo 1, w których wykonuje się zadania są w jakiś specjalny sposób oznaczone - przykładowo zadanie z dziwną wodą w studni - rzeka w podziemiach ma inny kolor. Tak więc może i owy kamienny krąg miał być związany z zadaniem.

Mikstury?
Umiejętność wytwarzania mikstur?W wczesnej wersji Diablo I (Pre-Release Demo) spotkać można ikonkę, która prezentuje się jako umiejętność danej postaci. Przypomina ona nieco do połowy napełnioną fiolkę. Tej umiejętności już nie można spotkać w finalnej wersji gry, za to w dodatku Hellfire występują mikstury, którymi można zwiększać nieco statystyki postaci.

Pre-Release Demo

W wczesnej wersji gry, zwanej Pre-Release Demo spotkać można wiele innych spraw, których normalnie w finalnej wersji nie ma. Przykładami mogą być postacie - których niektóre teksty się różnią, Wirt spotykany na północy miasteczka sprzedaje również zwoje (w finalnej wersji już nie), a obok niego znajduje się rozpadlina. Poza tym obok domku Adrii znajduje się za murkiem tajemniczy most, którego nie ma w pełnej grze.

Wirt ma trzy nogi?

W Diablo I na północy miasteczka urzęduje Wirt. Spotkać go można jeszcze w trzech grach Blizzarda - Diablo 2, gdzie można urwać mu nogę by otworzyć krowi poziom, w WarCraft 3 gdzie w ukrytym miejscu można znaleźć przedmiot "Druga noga Wirta" oraz w World of WarCraft.

Izual

Poza innymi wycofanymi zadaniami, to może najbardziej zaciekawić wielu fanów Diablo. Otóż niedługo przed wydaniem finalnej wersji gry Blizzard rozmyślił się i usunął z gry zadanie, które najprawdopodobniej otrzymali byśmy od Gillian lub Farnhama. Polegało ono dokładnie na tym, jak w Diablo 2 - na odnalezieniu i zniszczeniu Izuala. Nagrodą za wykonanie tego zadania miał być miecz o nazwie Błękitny Gniew, który dzisiaj spotkać można w Diablo 2.

Makieta

Jeden z fanów Diablo I stworzył pokaźnej wielkości makietę katedry z Diablo I. Niestety strona ukazująca wiele zdjęć owej budowli już nie działa.

Piąty rozdział czarów

W księdze czarów znajduje się piąta strona, gdy klikniemy pomiędzy stroną czwartą, a krańcem ekranu (trzeba się nieco naklikać).

Czary

W pierwotnej wersji Diablo Blizzard planował dodać ogromną ilość czarów, lecz z wielu pomysłów zrezygnowano, a niektóre z nich znaleźć można grzebiąc w plikach gry. Poniżej kilka z nich.Pierwszy przypomina nieco Teleport, a drugi umiejętność amazonki z Diablo 2...


Przedmioty

Podobnie jak w Diablo 2 tak i w Diablo 1 znajduje się nieco ukrytych przedmiotów, lecz w przypadku pierwszej części jest ich znacznie więcej. Wśród nich znajdują się klucze, oko, serce, małe kamienne piramidy czy korbacz. Jeden z przedmiotów - miecz o poszarpanym ostrzu można znaleźć w Diablo 2 - jest to unikat o nazwie "Zabójca Djinnów"

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.