Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Recenzja

Recenzja

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 08:05
Historia zaczyna się w Tristram. Przybyliśmy do wioski w celach zarobkowych. Prawda jednak zmieniła przeznaczenie. Dowiadujemy się o sprofanowanej katedrze, w których czai się zło. Bez wahania wyruszamy do jej wnętrza. Myśląc o zyskaniu ogromnej sławy schodzimy coraz niżej i niżej, nie spodziewając się co będzie dalej. Cala katedra posiada 16 poziomów. Na każdym z nich spotykamy różnorodnych przeciwników : od szkieletów, ghuli, demony po największego naszego wroga : The Dark Lorda, czyli tytułowego Diabla. Jedynym sojusznikiem wewnątrz będzie doświadczenie, które nabywamy w trakcie gry, oraz magiczne przedmioty, wylatujące z potworów. Cala akcja nie toczy się wyłącznie wewnątrz katedry. Ważną częścią gry jest wioska. Można tam spotkać kilku przyjaciół. Są nimi : Cain the Elder (można go nazwać prezydentem Tristram), Pepin the Healer (lekarz), Griswold the Blacksmith (kowal), Ogden the Tavern Owner (właściciel karczmy), Gillian the Barmaid (pracownica w tawernie), Adria the Witch (czarownica), Wirt the Peg-legged Boy (chłopiec sprzedający magiczne przedmioty), oraz Farnham the Drunk (wiecznie nietrzeźwy). U każdej postaci można zasięgnąć rady, zapytać o wskazówki dotyczące aktualnego zadania oraz, u niektórych, coś kupić. W grze wcielamy się w jedna z 3 postaci : wojownika, łuczniczkę, bądź maga. Każda z nich posiada swoje zalety i wady. Najmocniejszym jest wojownik, jego atutem jest siła. Najzwinniejsza jest łuczniczka, jej zaleta jest szybkość. Najmądrzejszym z kolei jest mag, zgłębiający tajniki magii.

W grze dostępny jest tryb multiplayer, w którym można się zmierzyć z graczami z całego świata. Autorzy oddali do dyspozycji serwer Battle.net. Istnieje także możliwość połączenia się innymi za pomaca modemu, czy tez sieci lokalnej. Można skompletować czteroosobowa drużynę i razem polować. W tym trybie trzeba jednak uważać, gdyż zabicie naszej postaci wiąże się z całkowitym jej straceniem. Ale któż nie lubi ryzyka. Multiplayer jest bardzo szerokim pojęciem w grze. Daje zupełnie nowe możliwości.

Engine gry jest wyśmienity. W czasach powstania (marzec 1997) był to najlepszy silnik graficzny. Piękna muzyka wprowadza klimat: odgłosy bębnów, głośna melodia grana przez profesjonalny zespól muzyczny. Odgłosy wydawane przez potwory sa bardzo realistyczne. Stukot kości, okrzyki wojenne, czy odgłosy śmierci wprowadzają nieraz chwile grozy. Połączenie tych czynników spowodowało powstanie gry wręcz idealnej.

Diablo jest tytułem wyśmienitym. Każdy miłośnik cRPG powinien mieć ja w swojej kolekcji. Gra daje duże możliwości graczowi, gdyż wszystkie czynniki są generowane całkowicie losowo, nawet poziomy. Wyzwolimy Tristram! Bron do rak i do boju!

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
deep_forest, 03.11.2009, 02:45
Najbardziej klimatyczny RPG Wszechczasów! co jakiś czas powracam do niego.W żadnej innej grze nie udało się powtórzyć tego klimatu.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.