Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Fabuła

Fabuła

Ostatnia edycja: 11.04.2012, 22:08
Trochę Historii
Blisko 20 lat temu Wojna Ognia rozprzestrzeniła się wzdłuż ziemi Ashan. Ludzie, Elfy, Krasnoludzi, oraz ich sprzymierzeńcy  musieli zmierzyć się z hordami Demonów. Skala dewastacji była duża, jednak w ostateczności armie sprzymierzone zwyciężyły. Ich zwycięstwo w dużym stopniu zawdzięczane było heroicznemu poświęceniu czarodzieja znanego jako Sar-Elam – Siódmy Smok. Używając prawie boskich mocy, wspomagany przez swoich czarodziei, Sar-Elam wyrzucił Demony ze świata prosto w otchłań wiecznego ognia. Z esencji ich dusz, Sar-Elam stworzył więzienie, w którym Demony miały znaleźć się na zawsze.

Tak czy inaczej coś poszło nie tak podczas rytuału Sar-Elama. Magia do ukończenia więzienia została źle przywołana; najdrobniejsze błędy oznaczały odwrócenie nieprzenikliwości bariery – słabość ta sprawiła, że Demony miały wpływ na przenikanie do świata podczas zaćmień księżyca.

Złe, lecz cierpliwe Demony, pozostały w swym więzieniu czekając... i planując.

Wszystko co pozostało po Sar-Elam’ie, to jego czaszka. Teraz nazwana Skull of Shadows (Czaszka Cieni), Została ukryta w antycznej świątyni na pustynnej wyspie, z dala od knujących Ludzi, Elfów oraz Demonów. Artefakt znajduje się cały czas w odosobnieniu, czekając na dzień w którym jego moc będzie znów potrzebna.


Prawie jak Małysz...

Proroctwo Mrocznego Mesjasza
67 lat po śmierci Sar-Elam’a, jego uczeń Sar-Shazar przepowiedział, że dziecko pół demon, pół człowiek narodzi się pewnego dnia; podróżujący pomiędzy światami, znany jako Mroczny Mesjasz (Dark Messiah). Będzie chciał użyć reliktu Skull of Shadows (Czaszki Cieni), aby uwolnić demony z więzienia na zawsze.

Zachowały się tylko trzy kompletne fragmenty oryginalnego proroctwa. Mogą być przetłumaczone jako wskazówki.

Strona Praktyczna
W Dark Messiah of Might and Magic, wcielisz się w postać Saretha, młodego ucznia Phanriga, potężnego czarodzieja. Phenrig za zadanie wybrał sobie nauczyć cię tajników walki wręcz oraz posługiwania się magią.

Na początku gry, zostaniesz wysłany do wolnego miasta Stonehelm, domu maga Menelaga, przyjaciela twego mistrza. Twoim zadaniem jest poprosić Menelaga o pomoc w odzyskaniu Skull of Shadows (Czaszki Cieni), antycznego oraz potężnego artefaktu, jedynej relikwii po Sar-Elam’ie, pierwszym oraz największym magu ziem Ashan.

Sar-Elam użył w przeszłości Czaszki Cieni, do stworzenia więzienia, które miało trzymać Demony z dala od Świata. Tylko Czaszka Cieni może uwięzić Demony, bądź też uwolnić je i rozesłać wszystkie z powrotem do świata.

Z pomocą czarodzieja Menelaga, Władcy miasta Stonehelm, oraz jego bratanicy, młodej czarodziejki Leannay, musisz wykonać zadanie polegające na odnalezieniu artefaktu Skull of Shadows.

Pamiętaj jednak, że cień Mrocznego Mesjasza powoli zaczyna się wyłaniać, zaś świat Ashan wstrzymuje oddech przed nadchodzącymi wydarzeniami...

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.