Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Recenzja

Recenzja

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 10:43
Z rewolwerem na krasnoluda...
Wyobraźnia jest nieskończona... czy ktoś kiedykolwiek spodziewał się umieszczenia świata fantasy na Dzikim Zachodzie, zachowując wszystkie jej walory? Tutaj odnajdziecie to świetne połączenie. Tutaj elfy napadają na parowozy a krasnoludy urządzają pijackie strzelaniny na rewolwery.
Brzmi kiepsko?
Tak naprawdę jest inaczej! Prawdziwa perełka wśród klasycznych gier RPG.

Bez wątpienia Arcanum to jedna z najbardziej rozbudowanych i klasycznych gier RPG jakie kiedykolwiek do tej pory wydał świat. Nietypowy świat fantasy osadzony w czasach XIX wieku, rewolwery, dynamity i tym podobne sprawy. Ciężko to na początek można sobie wyobrazić - elfy czy orki wędrują sobie po mieście ubrane w garnitury z rewolwerem za pasem. Swoboda oraz ogrom zadań i przedmiotów jakie możemy wykonać i znaleźć do dziś jest bardzo duża, a niekiedy większa niż w innych, nowszych grach, również zadania można wykonywać na wiele sposobów. To nie tylko zwykły RPG, tutaj możemy nawet kraść na blisko 15 sposobów - wytrychem, sprytną rozmową czy nawet siłą.
Gdy nie uda ci się włamanie czy kradzież kieszonkowa nie rzuca się na ciebie tylko posiadacz kradzionego przedmiotu, lecz wszyscy co to widzieli. Niekiedy taka kradzież bardziej popłaca niż bycie sprawiedliwym i porządnym obywatelem.

Przypowieść o maszynach i magii

Twórcy gry Arcanum mają za sobą również prace przy takim sukcesie jak Fallout. Typów klas jest po prostu bardzo dużo (...) - od wojownika, przez maga oraz alchemika do krasnoluda budującego z jakiś marnych części szybkostrzelny karabin maszynowy :)
Problem zaczyna się w statystykach postaci i jej rozwoju - eeee, o co tu chodzi? To może być jedno ze zdań jakie powiesz/pomyślisz pierwszy raz oglądając rozwój twojej postaci. Mnóstwo jakiś gałek, pokręteł i liczników :)
Najpierw trzeba oszacować co do czego służy, a następnie można myśleć o próbie rozwoju postaci.
Statystyki nie działają tylko u ciebie, również postacie NPC mają swoje statystyki, co powoduje to, że nie spotkamy za często dwóch takich samych postaci.

Przynieście dynamit...

Jak wspomniałem wcześniej - świat osadzony jest w klimacie Dzikiego Zachodu, czyli stal pociski... i magia. No właśnie i tu zaczyna robić się gorąco - zwolennicy magii i technologii prowadzą ze sobą stałą walkę, wzajemnie się wykluczając.
Postacie jakie spotkasz w drodze można werbować, lecz oczywiście nie wszystkie. Małym problemem w grze jest czytanie tych wszystkich dialogów i odpowiadanie na nie, możemy na jedną sprawę, która zaczyna się "tak" odpowiedzieć kilkoma sposobami, a całe zajście i tak zakończy się "tak".
System walki nawet po tych latach jakie minęły od premiery Arcanum jest bardzo rozbudowany, tutaj nie chodzi tylko o pukanie młotkiem w głowę jakiegoś wilka. Niekiedy inne postacie z drużyny mogą nawet nam wytykać błędy w walce.

Wymagania itd.
ver.polska

- Pentium II 200MHz (zalecane 266MHz)
- Ram 32MB (zalecane 64MB)
- CD-ROM 4x speed (8x)
- Karta graficzna 4 MB kompatybilna z Win9x
- Karta dźwiękowa 16-bitowa kompatybilna z Win9x
- Co najmniej 1,22 giga miejsca na dysku


Pozostaje tylko jedno - wsadzić płytkę, zainstalować i udać się w ogromny świat Arcanum!

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
Meves, 09.03.2008, 21:08
Z tym dzikim zachodem to się do końca nie zgodzę. Przeszedłem grę kilka razy i według mnie o wiele więcej jest tam klimatu magyi i tajemnicy niż dzikiego zachodu. Dla tych, którzy nie grali: SZCZERZE POLECAM! GENIALNA GRA! ARCYDZIEŁO! Lecz należy grać ze wszystkimi łatkami. Wszystkie zostały wydane dopiero w 2005r. Bez nich gra ma kilka błędów i nie jest tak pasjonująca, ale z nimi... Po kilkukrotnym przejściu gry, dalej mam chęć grać. Chyba nigdy nie przestanę. Ta gra naprawdę wciąga. Można przejść ją kilka razy ale i tak nie odkryje się wszystkich tajemnic i ciekawostke. NAPRAWDĘ POLECAM!
Avatar
Futrzak II, 31.12.2008, 01:31
grałem, i mi się zepsiuło OO" a originalka!!

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.