Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Assassin's Creed: Tajemna krucjata już 9 maja

Assassin's Creed: Tajemna krucjata już 9 maja

Data opublikowania: 03.04.2012, 23:11 | Informacja prasowa
Tagi: książka, assassins creed, tajemna krucjata

W mrocznych zaułkach i pełnych przepychu pałacach Damaszku, Jerozolimy i Akki młody asasyn z Masjafu – Altaïr Ibn-La'Ahad – tropi kolejnych uczestników spisku templariuszy. Czy uda mu się odkupić własne winy i przywrócić pokój w Ziemi Świętej?

Już 9 maja na półki polskich księgarń trafi kolejna powieść Olivera Bowdena z serii Assassin’s Creed. Poprzednie dwie, zatytułowane Renesans i Bractwo, opowiadały o losach żyjącego w epoce włoskiego renesansu asasyna – Ezia Auditore. Nowa książka Bowdena – Tajemna krucjata – jest tymczasem, jak głosi podtytuł, „nieznaną historią mistrza asasynów – Altaïra”.

Koniec XII wieku. Ziemią Świętą wstrząsają krucjaty, a po bliskowschodnich równinach przetaczają się potężne armie Saracenów i krzyżowców. W cieniu wielkich wypraw krzyżowych rozpoczyna się tajemna krucjata, na którą wyrusza młody asasyn z Masjafu, Altaïr Ibn-La'Ahad. W mrocznych zaułkach i pełnych przepychu pałacach Damaszku, Jerozolimy i Akki tropi kolejnych uczestników spisku templariuszy. Czy uda mu się odkupić własne winy i przywrócić pokój w Ziemi Świętej? Czy w murach asasyńskiej twierdzy czai się zdrada? Kim okaże się równie piękna, co niebezpieczna wojowniczka templariuszy? Jakie sekrety skrywa potężny artefakt, Fragment Edenu? O tym wszystkim polscy czytelnicy będą mogli przeczytać już za miesiąc.

A z Eziem Auditore na kartach książki spotkamy się ponownie jesienią bieżącego roku, kiedy to – według zapewnień wydawnictwa Insignis Media – do księgarń trafi polski przekład kolejnej książki Bowdena – Assassin’s Creed: Revelations (roboczy tytuł: „Objawienia”).

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.