Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Assassin’s Creed: Tajemna krucjata - już wkrótce

Assassin’s Creed: Tajemna krucjata - już wkrótce

Data opublikowania: 23.04.2012, 20:07
Tagi: assasins creed, tajemna krucjata, premiera, książka, oliver bowden

Już 9 maja w polskich księgarniach pojawi się nowa książka Olivera Bowdena z serii Assassin’s Creed. Powieść Tajemna krucjata opowiada o Altaïrze ibn La'Ahadzie, asasyńskim Mistrzu żyjącym na przełomie XII i XIII wieku. Losy Altaïra przedstawia Niccolò Polo, ojciec słynnego podróżnika, Marco.

To właśnie w jego narracji poznajemy najmłodsze lata ibn La'Ahada, jego niepokorną młodość, która ściągnęła na niego i Zakon wiele nieszczęść, w końcu okres, w którym stał się Mistrzem Bractwa, i lata dojrzałe, kiedy pogłębiał swoją wiedzę i nadawał głębszą interpretację zakonnej regule – asasyńskiemu Credo.

Dynamiczna, pełna akcji i dramatycznych jej zwrotów powieść Bowdena to z jednej strony świetna lektura dla fanów gry i literatury fantasy, a z drugiej – wyczerpujące kompendium, które ukazuje wydarzenia z życia jednej z najważniejszych postaci Zakonu asasynów. Tajemna krucjata zabiera czytelnika w podróż po miastach Ziemii Świętej i Cypru, gdzie Altaïr realizuje kolejne etapy swojej misji, polegającej na zdławieniu potęgi templariuszy, obronie artefaktu i przywróceniu Zakonowi asasynów jego minionej świetności. Będzie musiał zmierzyć się nie tylko z uosabianym przez templariuszy złem, ale także stawić czoła zdrajcom we własnych szeregach; przeżyje też wielki osobisty dramat.

Już wkrótce w sieci pojawią się fragmenty książki Assassin’s Creed: Tajemna krucjata – do przeczytania oraz posłuchania w interpretacji Marcina Perchucia. 

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.